Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V55A - Najlepsza konfiguracja z komputerem i monitorem/telewizorem.

Stifan 26 Wrz 2014 12:21 783 0
 • #1 26 Wrz 2014 12:21
  Stifan
  Poziom 10  

  Witam,

  Posiadam wzmacniacz Technics SU-V55A oraz dwie kolumny SABA CE 9596. Wzmacniacz jest aktualnie w serwisie (gubi kanały i trzeszczy potencjometr głośności), natomiast w kolumnach były wymieniane głośniki basowe (posypały się membrany). Chce dać temu sprzętowi drugie życie, tak aby wzmacniał muzykę z komputera oraz telewizora, który jest również monitorem tegoż komputera.

  Jako że jestem w temacie zielony chciałbym zapytać Was o pewne kwestie. Klasyczne podłączenie wzmacniacza do komputera za pomocą kabla Mini Jack - Cincz z gniazda Aux Out do Aux In działa bez zarzutu. W komputerze znajduje się płyta główna GA-Z77X-UD3H ze zintegrowaną kartą dźwiękową. Monitor to Samsung SyncMaster T24B301Y. Dlaczego o Nim pisze? Ponieważ ma on pewien element, który chciałbym wykorzystać - mianowicie pilot. Czy istnieje jakaś sensowna konfiguracja, która spełniałaby poniższe założenia:
  - Brak utraty jakości dźwięku
  - Regulowanie głośności za pomocą pilota od monitora/telewizora
  - Odtwarzanie muzyki za pomocą wzmacniacza zarówno z komputera jak i z TV

  Chciałbym również poszerzyć sekcję nagłośnieniową o przynajmniej subwoofer, a może i dodatkową parę głośników. Podobno subwoofer w tym wzmacniaczu można podłączyć do gniazd Rec Out. Za jakim subwooferem powinienem się rozglądać? Czy zyskam coś więcej poza głośnością grania po dołożeniu drugiej pary głośników? Interesuje mnie głównie sprzęt używany.

  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  0 0
  Szukaj w 5mln produktów