Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siec radiowa - zanika co 10-30 s ??????

KOYOT_PL 30 Kwi 2005 14:44 1653 12
  • #1 30 Kwi 2005 14:44
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

co zrobic od 3 dni łaczy sie z drugim kompem po czym 10-30 s nastepuje rozlaczenie

co robic

mozliwe ze jakas wilgoc w antenie ?

posiadam jagi 19; odleglosc nieduza 100m; w lini prostej brak przeszkod; pod lina prosta 1 m rosnie wisnia ;-)))) moze ona ? moze radiowce nie pasi kwiat wisni ?? ;-)

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

wisnia scieta i dalej rwie co 30 s

co moze byc przyczyna

program pokuzuje sygnal na poziomie "dobry" i nastepuje ciecie ???

proszeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee o odp

0 12
  • Pomocny post
    #2 30 Kwi 2005 16:00
    dambonet
    Poziom 15  

Kolego sprawdź czy na sąsiednich kanałach nie sieje jakaś mocna sieć,czesto firmy bawiące się w wi-fi zwiększają moc apeków żeby dotrzeć do jak największej liczby klientów! A jeżeli odległość między kanałowa mała to będzie kiepski transfer lub rwanie połączenia!

0
  • #3 30 Kwi 2005 16:30
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

jestes mistrzem ;-) ja mam siec na kanale 1 a na kanal 2 wiebala sie komercyjna "prawdopodomnie zakurwisty sygnal

jak jest bezpieczna odleglows "w kanalach" miedzy sieciami ?

Dodano po 7 [minuty]:

i pytanie z innej beczki co zrobic jak jakas firma jebnie sobie wszystkie kanaly ? mozna z tym jakos walczyc ? 'ciecie kabli włacznie" ;-)

0
  • Pomocny post
    #4 30 Kwi 2005 17:14
    trocse
    VIP Zasłużony dla elektroda

odstep 3 kanalow powinien pomoc, najskuteczniej jest dobrac dobre anteny , zalezy jak z topografia i gdzie ta konkurencja, antenki konkretne kierunkowe moze yagi moze panelik, mala jest odleglowsc , mniej beda zbieral z boku, a co do walki z konkurencja to nie ma rozwiazan :) czasami panowie wpadaja i sprawdzaja zgodne z ustawa stosowanie urzadzen ale to przypadki, z sasiadujaca konkurencja trzeba sie jakos dogadac albo dobrac parametry swojej sieci tak aby jakos dalo sie pracowac, podstawa to rozpoznanie eteru apozniej ustawienie swojej sieci

pozdrawiam

0
  • #5 30 Kwi 2005 17:22
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

odleglosc 100m bez przewszkod; anteny widza sie

zalozylem jagi 19+ ale przesadzilem ;-) chyba sa tak mocne ze siciagaja wszystko ;-)

jakie antenty zapodac ?

ewntualnie jak uszczupilc decybele ?

0
  • Pomocny post
    #6 30 Kwi 2005 17:28
    trocse

Juz te yagi akurat nie sciagaja az tak duzo , tu chodzi o charkterystyke w pionie i piziomie pewnie maja okolo 26 stopni:) jezeli mozna to nie wystawiac ich az na czubek dachu jak sie widza gdzies w bardziej intymnym miejscu to i mniej beda zbieraly z otoczenia, ja bym polecal zmiane lokalizacji tych anten i wlasciwy kanal, o ile lokalizacje da sie zmienic :)

ewentyalnie zmiana polaryzacji anten ale tak zeby obie byly w takiej samej , poprobuj i odpal jakis netstumbler pod winda np i obserwuj konkurencje jak ja wyczujesz na tym sofciku :)

0
  • #7 30 Kwi 2005 17:56
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

jezeli mi tak szatkuje sygnal to im tez ??? czy raczej maja tak mocny ze taka pchla jak ja im nieprzeszkadza ?

0
  • Pomocny post
    #8 30 Kwi 2005 18:12
    trocse

Moze byc tak ze twoj sygnal wogole i nich nie jest widoczny wszystko zalezy od lokalizacji oni moga miec jakies antenki dodokolne lub sektorowe, twoje yagi moga wogole nie byc w ich strone skierowane, podstawa to lokalizacja , sprawdz gdzie ta konkurencja jaka antena itd jak juz tak chcesz wiecej wiedziec, a wskazane pomiary i przy jednej yagi u ciebie i przy drugiej , moze tylko jedna ma klopoty :)

0
  • #9 30 Kwi 2005 18:50
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

DZIEKI BARDZO

mozesz mi przetlumaczyc co oznaczaja hasla i kiedy je przestawiac ?

1. mam karty Planet i tam jest program WLAN Monitor

mam nastepujace mozliwosci:

PREAMBLE - auto -short - long co to oznacza i co daje mieszanie ?

POWER MODE - continuous - maximum - fast co oznacza i co daje mieszanie ?

2. zapodalem program NetStumbler 0.4.0 o ktorym pszesz niezla zabawka ;-) dzieki

wytlumacz mi tylko

pokazuje ze mam CHAN 1+ co oznacza + ???

znalazlem 3 sieci komercyjne maja ustawione
    1) 1+, 2
    2) 11, 2, 8
    3) 8,1+
    to znaczy ze na tych kanalach moga pracowac ? i w zaleznosci gdy jest zajety przelaczaja sie na ten drugi podany ???

co oznacza "+"

prosze o odp

Dodano po 21 [minuty]:

0
  • Pomocny post
    #10 30 Kwi 2005 19:01
    trocse

PREAMBLE ustaw na LONG w obu stacjach.

POWER MODE ustaw na continous- chodzi o to czy ma usypiac karte w celu oszczedzania anergii w twoim przypadku to jest zbedne

A co do tych + to nie odpowiem ci bo nie widzialem tego, raczej netsumbler sozpoznajac dana siec wskazuje jej konretny kanal ni epowinny sieci pracowac na kilku kanalach , nie wiem szczerze co to jest :)
    To u ciebie widze w okolicach 5 kanalu jest najciszej i nawet lepiej stosowac kanaly ze srodka , antenki powinny lepiej tu pracowac teoretycznie :), a jak ty masz zrobione jedna stacja to AP a ty jak APC ? , to wylacz tez rozglaszanie ssid, nawet zarzuc sobie jakis wep choc tyle sie przyda dla slabych nasluchowcow :),

0
  • #11 30 Kwi 2005 19:15
    KOYOT_PL
    Poziom 10  

"teoretycznie , a jak ty masz zrobione jedna stacja to AP a ty jak APC ? , to wylacz tez rozglaszanie ssid, nawet zarzuc sobie jakis wep choc tyle się przyda dla slabych nasluchowcow , "

mam Ad-hoc koputer - komputer bez AP
    co to znaczy "rzuc WEP"

co oznacza skrot "SNR" moc sygnalu ??? mam na poziomie do 32 zaduzo ?

Dzieki za pomoc zaraz dzialam prosze tylko juz o ostatnia odp ;-)

0
  • #12 30 Kwi 2005 19:37
    trocse

SNR jest ok
    WEP to szyfrowanie danych przesylanych radiem , obecnie zaden problem jest go zlamac , z 2 godz u ciebie pod domem i po robocie, ale przydaje sie , przynajmniej tak odrazu nie bedzie mozna podsluchiwac ruchu u ciebie w sieci, wiec nie zaszkodzi , pomoc niewiele pomoze ale zawsze cos, jak masz ad-hoc to inna sprawa z ukrywanie ssid, ale ktos z innym kompikiem jak naslucha wasz ssid to podjedzie i sie polaczy z wami , wiec i wep tu jest wskazany chociaz, ja mam wieksza siec wiec mam inna strukture , u ciebie moze byc ad-hoc, ale jak sama nazwa wskazuje sieci takie robie sie szybko od reki ale i na jakis czas tylko :)

0
  • #13 08 Paź 2005 10:43
    ANFO
    Poziom 11  

A jaka masz dlugosc kabla laczacego zasilacz z hubem/modemem?
    Mialem podobny problem (kabel ok 20m) po skroceniu kabla lub zastosowaniu mocniejszego zasilacza wszystko dziala dobrze.

0