Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć lampę według schematu elektrycznego.

26 Wrz 2014 13:28 2010 7
  • Poziom 8  
    Witam mam problem co to jest oznaczenie R i S jak mam podłączyć świetlówkę, aby ona pracowała dobrze. Nie chciałbym jej spalić. Nie wiem czy ten schemat jaki dostałem jest poprawny.

Jak podłączyć lampę według schematu elektrycznego.

Ballast IMR 2400.3
    Świetlowka MHN-LA 2000W/842 400V XWH
    Kondensator 64uF
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 1  
    Lampa według schematu jest przystosowana do zasilania napięciem 400V.R i S oznacza fazy zasilające oznaczane obecnie L1 i L2.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 41  
    Hmmm a dlaczego zasilanie lampy jest pod L1 i N?
  • Poziom 8  
    Mam problem zamontowaliśmy halogeny R(L1) S(L2) reszta jak w schemacie. I problem polega na tym, ze 10 halogenów zapala się i pali natomiast 10 czy 11 nie zapala. W piątek dopiero będę miał podnośnik i zobaczymy z zamianą świetlówki czy coś pomoże.

Nie wiem czy spadki napięcia mogą wystąpić, ale jedna strona pali, a odległości podobne. Druga sprawa wyzwalanie tej swietlówki (ignitor) urz. zapłonowe potrzebuje tylko zasilania fazy bo o kierunkowości nie ma mowy. Może ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem.

Układ ballast + kondensator jest na dole w słupie i od tego momentu idzie przewód 2,5mm2 około 15-20m.
    Na co zwrócic uwage przy sprawdzaniu w Piątek.
    Jedna świetlówka zapaliła się dopiero 20 minutach i paliła cały czas natomiast reszta tych 10 nie wyzwalała się.
  • Poziom 15  
    Rozumiem, że 2 rzędy po 10 latarń zasilone są dwoma kablami.
    Jakie jest napięcie na pierwszych od strony zasilania latarniach po włączeniu oświetlenia?
    Jakie są przekroje i długości kabli do pierwszych latarń?
    Czy rozkład opraw na fazy jest w miarę równomierny?
  • Moderator Elektrotechnika
    Marcin9188 napisał:
    Druga sprawa wyzwalanie tej swietlówki

A gdzie tam pisze że to świetlówka .
    http://www.lighting.philips.com/main/prof/oem...-halide/master-mhn-la/928071305130_EU/product
    •Kompaktowa, kwarcowa lampa metalohalogenkowa o długim łuku wyładowania elektrycznego.
    A może tylko zadziałał bezpiecznik w obwodzie , o nieprawidłowym podłączeniu np na napięcie 230V nie wspomnę.
  • Warunkowo odblokowany
    antomas napisał:
    Rozumiem, że 2 rzędy po 10 latarń zasilone są dwoma kablami.
    Jakie jest napięcie na pierwszych od strony zasilania latarniach po włączeniu oświetlenia?
    Jakie są przekroje i długości kabli do pierwszych latarń?
    Czy rozkład opraw na fazy jest w miarę równomierny?

Kolego . ktoś to wcześniej policzył i ochronę przeciw porażeniową też. To są zwykłe lampy zasilane napięciem 230 V. Listwy zaciskowe w tych lampach są przystosowane do tego, by można było doprowadzić instalację 3f i zasilić każdą lampę z oddzielnej fazy. Czyli na listwę przyłączeniową słupa tej
    lampy doprowadzone powinno być 420V. Lampa zasilana jest napięciem 230V. a od projektanta zależy jaka lampa jest podłączona na jaką fazę. Po prostu trzeba odpowiednio połączyć zaciski w słupie z lampą.
  • Użytkownik usunął konto