Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd instalacji Skype - Nie mogę zainstalować Skype'a pod windows XP

Artek_łódź 26 Sep 2014 13:38 10800 5
 • #1
  Artek_łódź
  Level 17  
  Witam serdecznie,
  Mam problem z programem Skype. Od lat działał sobie dobrze, aż tu pewnego dnia dostałem maila, że trzeba go zaktualizować, co też zrobiłem, i... to był koniec działania tego programu. Odinstalował się, ale już nie zainstalował ponownie, gdyż wyświetla się błąd 1603 jak dobrze pamiętam z informacją, że nie można uzyskać dostępu do usługi Instalator Windows lub jest ona uszkodzona. Zdziwiłem się, bo wszystko jak najbardziej mogę zainstalować. Posiadam laptopa Asus F5 (Intel Pentium Dual Core 1.80 GHz, 2 GB Ram, HDD SATA 250 GB, Windows XP Home, SP 3).

  Sprawdziłem czy w usługach Instalator Windows jest włączona i działa jak należy. Wyłączałem ją, włączałem – nic. Wyrejestrowałem usługę poleceniem msiexec /unreg i msiexec /regserver – nic.

  Zgodnie z poradnikiem na stronie Skype'a odinstalowałem całkowicie ten program: pokasowałem każdy plik z dysku jaki tylko był (tyko pliki konta sobie zachowałem i przeniosłem), wyczyśiłem rejestr (co do jednego wpisu), spróbowałem zainstalować – znów nic.

  Wkurzyłem się i zacząłem instalować różne wersje – nic. Jedyne co osiągnąłem to to, że pojawia mi się komunikat 1601 – wystąpił krytyczny błąd instalacji. Skontaktuj się z pomocą techniczną. A ta zostawia użytkownika z palcem wiecie gdzie.

  Acha przeskanowałem cały dysk programem antywirusowym, zrobiłem defragmentację, ccleanerem i innymi, oczyściłem foldery temp. Komputer przyspieszył bardzo ale nic to nie zmieniło w kwestii instalacji. Sterowniki mam aktualne, nic w nich nie zmieniałem a wcześniej działało wszystko pięknie.

  Sprawdzałem też czy zapora go nie blokuje ale nie. W trybie awaryjnym też wyrejestrowałem i instalowałem – nic z tego. Co jeszcze mogę zrobić aby zainstalować ten program? Macie jakieś rady?
 • Helpful post
  #2
  Alana
  Level 37  
  To co przychodzi mi do glowy:
  * Sprobuj zainstalowac aktualizacje ms installer http://support2.microsoft.com/kb/942288/pl
  * Przeczyszczenie rejestru z smieci np tym programem http://www.wisecleaner.com/wiseregistrycleanerfree.html tez moze pomoc
  * Ponowna instalacja SP3 do windowsa
 • #3
  Artek_łódź
  Level 17  
  Alana dzięki za wskazówki. Zapomniałem napisać że plik instalatora oczywiście ze strony Microsoftu już pobierałem (to właśnie po jego instalacji błąd Skypa zmienił się na krytyczny błąd i już nie męczył że nie ma dostępu do MSI). Co do rejestru też skanowałem dokładnie tym programem i niestety bez rezultatu. Natomiast co do SP3 - dzięki - tak zrobię ale dopiero za parę dni, jak skończę pracę, bo boję się że system padnie mi po ponownej jego instalacji. Jak ktoś ma jakiś pomysł, niech proszę napisze.
 • #5
  Artek_łódź
  Level 17  
  Witam ponownie.
  Alana więc tak, po uruchomieniu trybu awaryjnego, wciąż nie mam tej opcji "użyj prostego udostępniania plików" w menu Widok. Co ciekawe, nie wiedzieć czemu, po wyjściu z trybu awaryjnego rozjechał mi się pulpit – zmieniła się rozdzielczość i ustawienia ikon. I tak: przeczytałem gdzieś w sieci, że można doinstalować SCM (Security Configuration Manager) - po zainstalowaniu tego miała pojawić się ta zakładka ale tak się nie stało. Wpadłem więc na pomysł sprawdzenia poprawności plików systemowych poleceniem sfc i płytą Windy - coś się dogrywało, trwało to bardzo długo ale poskutkowało jedynie usunięciem drivera do karty graficznej i zabraniem kolejnych minut cennego czasu na ich ponowne instalowanie. Dlaczego nie mam dostępu do karty zabezpieczenia? Wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem będzie ponowna instalacja SP3.

  [Edit]:

  Pośrednio rozwiązałem ten problem, przenosząc folder Skype'a z innego komputera i wklejając pliki mojego profilu. Mimo wszystko jak ktoś znajdzie rozwiązanie tego denerwującego problemu, niech napisze :|
 • #6
  Dancia11
  Level 11  
  Przy takich problemach instalacji należy
  1/ Utworzyć konto a jak mamy konto to zalogowac się na stronie http://www.skype.com/pl/
  2/pobieramy skype dla windows
  3/po pobraniu skracamy nazwę SkypeSetupFull.exe na SkypeSetup.exe
  4/Podczas instalacji musimy podac poprawny login i hasło z naszego konta Skype

  Instrukcja na youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=UAFpTKWnglw