Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unifon Cyfral Mac-D - jak ściszyć?

szpon 26 Sep 2014 17:04 3243 6
 • #1
  szpon
  Level 12  
  Unifon Cyfral Mac-D ma 3 pozycje do dzwonka, całkowite wyciszenie, low i high.
  na pozycji LOW jest dalej za głośny, sprawa o tyle ważna że jest małe dziecko, całkowite wyciszenie nie wchodzi w grę, nikt nie będzie siedział przy domofonie i patrzył czy mruga dioda :) prosimy o pomoc.

  Unifon Cyfral Mac-D - jak ściszyć?
 • #2
  zybex
  Helpful for users
  Skoro jest przełącznik regulujący siłę dzwonka w podanych trzech stanach (głośno, cicho i wyłączony), to oznacza że w szereg jest załączany rezystor (opornik). Wystarczy zmienić go na większy i to załatwi sprawę. Należy tylko go zlokalizować i dobrać według gustu. Pozostanie zatem bez zmian opcja głośnego dzwonienia i opcja całkowitego wyłączenia.
 • #3
  serwiseko.pl
  Level 13  
  Trzeba wymienić rezystory przy przełączniku głośności na takie o dwa razy większej wartosci ale chyba są z tyłu płytki.
  Może warto dołożyć jeszcze jedną albo dwie diody led równolegle z tą która świeci w czasie dzwonienia aparatu. Pobiorą dodatkowy prąd i osłabią ton dzwonka/
 • #4
  szpon
  Level 12  
  dziękuje za odpowiedź spróbuje wyciągnąć płytkę i zobacze co jest jeszcze z drugiej strony.
 • #5
  zybex
  Helpful for users
  Można też postąpić inaczej i pozostawić High, Low i zrezygnować z całkowitego wyłączenia dzwonka. Ta właśnie pozycja robi przerwę w obwodzie i na tą przerwę (styki przełącznika) dołożyć dobrany wedle gustu opornik lub jak ktoś woli mały potencjometr. Lepiej jednak opornik bezpośrednio przylutowany do właściwych pinów przełącznika.
 • #6
  szpon
  Level 12  
  zdjęcie jak wygląda płytka z drugiej strony, pytanie gdzie i jak przylutować, najprościej wygląda metoda o której pisze serwiseko.pl czyli dołożenie dodatkowej diody przynajmniej taką diodę może znajdę w tej chwili w domu.

  Unifon Cyfral Mac-D - jak ściszyć?

  Unifon Cyfral Mac-D - jak ściszyć?
 • #7
  zybex
  Helpful for users
  Jak widać na zdjęciu do ściszenia dzwonka użyto dwóch rezystorów 2kΩ połączonych równolegle, czyli praktycznie rezystora 1kΩ. Wystarczy jeden z nich usunąć i powinno być jeszcze ciszej niż jest obecnie.

  Unifon Cyfral Mac-D - jak ściszyć?