Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia II - Brak Komunikacji z Bortnezem

27 Wrz 2014 00:06 2406 3
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich
    Mam mały lub duży problem Skoda Octavia II 2010r 1.9 tdi brak komunikacji z bordnetzem , nie działają wycieraczki przód i co najciekawsze ciągle świeci się kontrolka lewego kierunkowskazu na licznik i lekko żarzy się kontrolka z niskiego stanu oleju,kierunkowskazy normalnie działają i reszta działa bezproblemowo , może jakieś zwarcie ? odłączyłem już prawie wszystko w samochodzie i dalej to samo
    skoda pojechała do lakiernika i po odebraniu zaczęły się robić takie cyrki
    Może przerabiał już ktoś taki temat i pomoże lub ma jakiś schemat na jakie piny mają przyjść zasilania i masy can-y maja jeden 4.5 a drugi 0.5v
    Nr bordnetza 1K0_937_085
  • Poziom 12  
    Witaj Kolego.
    Spróbuj odłączyć klemy z aku i dostań się do bortnetz (CE),odłącz wszystkie wtyczki i zostaw na 10 min. Potem podłącz najpierw CE a następnie aku.
    A powiedz co ci malował ten lakiernik ?
  • Poziom 7  
    witam
    Malował całe auto dookoła , wyjmował drzwi i maskę.
    Dzisiaj pojechałem z Bordnetz do znajomego podpoiłem pod jego Skode Octavie II i wszystko działało wiec gdzieś jest uwalona wiązka , rozbebeszyłem całą wiązkę i nic wszystko ok każdy moduł ,wtyczka odpięta i dalej świeci kontrolka lewego migacza na liczniku .
    Wczoraj pisałem ze nie łączy się z Bordnetz pomyliłem kanały próbowałem wejść w kanał 46 a Bordnetz jest w kanale 09 połączył się i zero defektu ... chyba ze uwalony jest licznik jutro podjadę do znajomego i sprawdzę chyba że ma ktoś jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić.
  • Poziom 7  
    Witam zamykam temat
    Okazano się ze wiązka w ścianie grodziowej byłą przetarta
    Pozdrawiam