Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia k2500 tci - Kia k2500 tci sama przyspiesza

Pirania 27 Sep 2014 09:50 4371 9
    Pirania
    Level 10  
    Kia k 2500 w czasie jazdy sama nagle przyspiesza tak jak by się turbo włączyło, taki stan się utrzymuje przez moment po czym obroty spadają. W trakcie tego kopci na czarno. Po kilku takich skokach gaśnie, lecz po podgrzaniu świec odpala bez problemu, chwilkę pracuje nierównomiernie po czym obroty się stabilizują.
    Dodam iż takie sytuacje nie występują non stop, czasami i dwa dni jeździ bez problemu.
    Była u mechanika, coś pogrzebał i przez tydzień był spokój i znów powróciły te same obiawy.
    bearq
    Level 38  
    Chyba dostaje samozapłonu??
    Pirania
    Level 10  
    Jak to naprawić? Może zna ktoś jakiegoś mechanika w okolicach krakowa co zna się na tych autach bo jak na razie to każdy mówi że się zna a jak zobaczy obiawy to wymięka.
    bearq
    Level 38  
    Kolego musisz to sprawdzić, skoro nagle "sam przyszpiesza" i nie masz nad nim kontroli to bardzo możliwę że silnik spala olej. Sprawdzałeś stan oleju ubywa?
    Pirania
    Level 10  
    Olej sprawdzany i ani grama nie ubyło od wymiany.
    anpol63
    Level 9  
    Cześć pirania mam ten sam problem z kią 2500 byłem kilka razy w ASO i niby wszystko w porządku a kija dalej nie chce jeździć i moje pytanie czy sobie z tym jakoś poradziłeś ,pozdrawiam Andrzej
    drewmet
    Level 2  
    Mam ten sam problem. Jestem z Chrzanowa i też każdy mechanik wymięka.
    Jak ktoś sobie z tym poradził to proszę o kontakt na nr.600923966
    jurekk55
    Level 36  
    Panowie szukacie fachowca posiadającego Hi Scan , albo GDS . Pozostaje jazda testowa z podłączonym sprzętem i obserwacja parametrów live. Możliwa przyczyna zjedzona przez korozję wiązka. Do obserwacji położenie potencjometru gazu, ciśnienia paliwa . Wiązka poprowadzona podłużnicą w tych "ciężarówkach" ulega korozji i mechanicznym uszkodzeniom spowodowanymi karbowanymi osłonami wiązek. Dobrej zabawy i powodzenia.
    drewmet
    Level 2  
    Mój kia przeszedł wszelkich mechaników.
    I okazało się ,że przyczyną powyższej awarii było uszkodzenie regulatora pompy wtryskowej.Może komuś to pomoże ?