Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPC - praca z bibliotekami LPCOpen, pytania

al555 27 Wrz 2014 10:34 1038 1
  • #1 27 Wrz 2014 10:34
    al555
    Poziom 20  

Prosze o pomoc ze zrozumieniem idei LCOpen?

1. Jeśli chce rozpocząć prace np. z układami serii LPC1768:

Na stronie LPCOpen są przykłady dla dwóch uC LPC1788 i LPC1769 ( tak naprawe dla dwóch płytek z tymi procesorami )

Czy instalując te paczki przykładowych programów instaluje od razu biblioteki ( zapewne tak ), ale czy mogę wtedy uruchamiać projekty na innych układach np. LPC1768 ?

Czy można zainstalowac same uniwersalne biblioteki LPCOpen do wszystkich układów ?

2. Czy mogę zainstalować biblioteki do wszystkich grup układów LPC11xx, LPC12xx LPC13xx ... w jednym katalogu (workspace) - czy nie będą się "gryzły"

3. Czy przykładowe funkcje uzywane w przykładach to funkcje LPCopen czy funkcje zawarte już w LPCexpresso ?

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Gdzie znaleźć dokumentacje tych funkcji (wiem ze mogę podglądnąć pliki w katalogu inc ale może jest jakaś dokumentacja)

4. Przy tworzeniu nowego projektu z LPCopen w którymś momencie pojawiają się opcje wyboru dwóch ustawień:
    - LPCOpen Chip Library Project
    - LPCOpen Board Library Project

pierwszy wydaje się jasny - biblioteka LPCOpen dla okreslonej grupy układów zainstalowana razem ze strony LPCOpen
    druga - ustawienia dla określonej płytki, czy takie plikI dla płytek można znaleźć gdzieś jeszcze poza biblioteką LPCOpen, np. czy jak kupie płytkę NGX czy inną to powinienem szukać takich plików, a może nie są one w zasadzie potrzebne ?

5. Czy opisu i przykładów używania FreeRTOS i lwIP mam szukać tylko na stronach tych projektów bo sa to dokładnie te same projekty tylko zintegrowane z LPCXpresso czy jedneak jest jakaś osobna dokumentacja w środowisku ? ( oczywiście nie pytam o te kilka przykładów instalowanych z LPCOpen)

Z góry dzięki za pomoc, liczę na wyrozumiałość jeśli czegoś sam nie znalazłem w sieci bo przecież wszystko w sieci jest ;-)

0 1
  • Pomocny post
    #2 27 Wrz 2014 17:31
    Badmaneq
    Poziom 23  

Zaznaczam, ze nie miałem wiele do czynienia z LPCOpen, ale:

Cytat:

1. Jeśli chce rozpocząć prace np. z układami serii LPC1768:

Na stronie LPCOpen są przykłady dla dwóch uC LPC1788 i LPC1769 ( tak naprawe dla dwóch płytek z tymi procesorami )

Czy instalując te paczki przykładowych programów instaluje od razu biblioteki ( zapewne tak ), ale czy mogę wtedy uruchamiać projekty na innych układach np. LPC1768 ?

Czy można zainstalowac same uniwersalne biblioteki LPCOpen do wszystkich układów ?

Tak z przykładami są biblioteki, biblioteka znajduje się w katalogu lpc_chip_175x_6x i tylko ona jest potrzebna aby tworzyć nowe projekty dla tej serii mikrokontrolerów.
    Tak można zainstalować tylko biblioteki do wszystkich układów.

Cytat:

2. Czy mogę zainstalować biblioteki do wszystkich grup układów LPC11xx, LPC12xx LPC13xx ... w jednym katalogu (workspace) - czy nie będą się "gryzły"

Tak możesz zainstalować w jednym obszarze roboczym.

Cytat:

3. Czy przykładowe funkcje uzywane w przykładach to funkcje LPCopen czy funkcje zawarte już w LPCexpresso ?
    Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Gdzie znaleźć dokumentacje tych funkcji (wiem ze mogę podglądnąć pliki w katalogu inc ale może jest jakaś dokumentacja)

W/w funkcje są funkcjami LPCOpen, natomiast LPCXpresso to tylko środowisko programistyczne.
    Na stronie której wymieniłeś znajduje się dokumentacja do LPCOpen.

Cytat:

4. Przy tworzeniu nowego projektu z LPCopen w którymś momencie pojawiają się opcje wyboru dwóch ustawień:
    - LPCOpen Chip Library Project
    - LPCOpen Board Library Project

pierwszy wydaje się jasny - biblioteka LPCOpen dla okreslonej grupy układów zainstalowana razem ze strony LPCOpen
    druga - ustawienia dla określonej płytki, czy takie plikI dla płytek można znaleźć gdzieś jeszcze poza biblioteką LPCOpen, np. czy jak kupie płytkę NGX czy inną to powinienem szukać takich plików, a może nie są one w zasadzie potrzebne ?

LPCOpen Board Library Project to taki dodatek dla tych którzy mają np. płytkę od Embedded Artists, dzięki temu nie potrzeba pisać swoich nowych bibliotek dla specyficznych scalaków zawartych w Embedded Artists, bądź jakiś jego dodatków. Tak naprawdę możesz zmodyfikować plik odpowiedzialny za tworzenie nowego projektu i pozbyć się możliwości używania LPCOpen Board Library Project.
    Nie wiem czy jest Board Library dla NGX, ale co stoi na przeszkodzie żeby taka bibliotekę napisać :)

0