Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik jednofazowy - po przewinięciu kręci w druga stronę

27 Wrz 2014 10:51 1668 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z silnikiem jednofazowym do wiertarki stołowej. Oddałem go do przewinięcia i po wykonaniu usługi silnik kręci w drugą stronę. Podejrzewam że wystarczyć zamienić miejscami dwa kabelki, ale nie wiem które. Podpinam zdjęcia listwy. Pomoże ktoś? Silnik jednofazowy - po przewinięciu kręci w druga stronę Silnik jednofazowy - po przewinięciu kręci w druga stronę
  • Poziom 14  
    Proponuje najpierw zamienić czerwone kabelki miejscami i puścić silnik do nabrania pełnych obrotów. Nic się nie powinno spalić i zepsuć przy innych podmianach tylko trzeba kontrolować każde załączanie przy próbie. Silnik ma wyrażnie 3 uzwojenia (każde na innym kolorze przewodów) i gdzieś schowany kondensator rozruchowy. Do tego może jedno uzwojenie być rozłączane wyłącznikiem odśrodkowym po uzyskaniu obrotów.
  • Poziom 13  
    Jak nie jesteś pewny , albo nie masz daleko to podjedz z nim do fachowców, którzy go przezwajali- zmienią obroty raz dwa i masz pewność że nic się z silnikiem nie stanie. A w razie czego masz wtedy pewna gwarancję.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Zamieniłem miejscami dwa niebieskie kabelki i silnik zaczął kręcić w dobrą stronę. Dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty.