Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LA620V-ZA+SONY STR-DH510+HD3000 Jak podłączy te trzy elementy kablami HDMI

Dzidek_68 27 Wrz 2014 11:26 2943 17
  • #1 27 Wrz 2014 11:26
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Witam
    Mój sprzęt jaki posiadam to :
    Telewizor LG 42LA620V-ZA
    Wzmacniacz kina domowego SONY STR-DH510
    Blu-ray Disc SONY BDP-S550
    Zestaw głośników JAMO A102HCS5
    ..............................................................................
    Mam mały problem z podłączeniem tego w całość za pomocą kabli HDMI , nie chcę nic zepsuć albo źle podłączyć.O ile podłączenie Blu-ray to nie problem bo bezpośrednio do wejścia HDMI w wzmacniaczu to mam problem z tym jak podłączyć tuner satelitarny. Pierwsza moja opcja- połączyć go kablem HDMI najpierw z telewizorem a potem telewizor połączyć ze wzmacniaczem też przez HDMI lub połączyć najpierw tuner Sat. ze wzmacniaczem do wejscia HDMI (SAT/CATV IN) a potem połączyć się z telewizorem z wyjścia HDMI (TV OUT) być może obie opcje są dobre albo też nie :)
    Nie gniewajcie się za tak banalne pytanie - bo dla mnie to ono nie jest takie proste.
    Wolę zmienić rozrząd w silniku V8 niż bawić się kabelkami w domu :):)

0 17
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Wrz 2014 06:11
    Polon_us
    Poziom 41  

Dzidek_68 napisał:
    Telewizor LG

To wypadało by uzupełnić.

Jak już kolega wspomniał dwie opcje są możliwe:

1 - urządzenia podłączone do TV i z TV audio do kina

lub

2 - urządzenia do kina i z kina przewodem HDMI do TV

Obydwie wersje są poprawne, aczkolwiek generalnie optuję za wersją 2. Jest mniej kłopotliwa w codziennym użytkowaniu. Kolega tak już podłączył odtwarzacz Blu-Ray, to konsekwentnie można w ten sam sposób podłączyć odbiornik satelitarny.

Proszę pamiętać, że wszelkie podłączenia/przełączenia kabli HDMI wykonuje sie przy wyłączonych urządzeniach.

Dzidek_68 napisał:
    Wolę zmienić rozrząd w silniku V8 niż bawić się kabelkami w domu

Cóż, osobiście jestem przeciwieństwem :)

0
  • #4 04 Paź 2014 20:42
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Już poprawione - model telewizora :)
    mam jeszcze jeden nierozwiązany problem...Subwoofer
    Wzmacniacz ma tylko jedno wyjście chinch w kolorze czarnym - opisane. A w subwooferze mam dwa wejścia chinch czerwone i białe opisane LINE IN - LEFT RIGHT . Co z tym zrobić ? Dać sygnał jednym kablem do obojętnie którego w sobwoferze czy dać z wzmacniacza pojedynczo i rozdzielić go na dwa kanały za pomocą końcówki typu Y...
    Mam jeszcze w subwoferze przełącznik >>AUTO - ON - OFF Do czego to jest ??
    -SUBWOOFER JAMO SUB-200

0
  • #5 04 Paź 2014 21:04
    intenso
    Poziom 38  

Podłącz jednym kablem cinch lub kup sobie kabel typu Y dla poprawy samopoczucia, różnicy i tak nie będzie.
    Ustawienie przełącznika w pozycji Auto da Ci komfort w postaci tego że nie będziesz musiał wstawać i włączać subwoofera, sub sam się włączy gdy zostanie podany do niego sygnał,
    ON-OFF wstajesz i ręcznie włączasz i wyłączasz subwoofer.

0
  • #6 05 Paź 2014 01:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Dzidek_68 napisał:
    Subwoofer
    Wzmacniacz ma tylko jedno wyjście chinch w kolorze czarnym - opisane.

Proszę pamiętać, że trzeba te wyjście uaktywnić w ustawieniach wzmacniacza, a w ustawieniach dla kolumn zwykle wskazana jest zmiana z "LARGE" na "SMALL".

0
  • Sklep HeluKabel
  • #7 31 Gru 2014 10:07
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Grało grało i się zesrało ... i nie wiem co :(
    Wzmacniacz gra , telewizor gra , tuner sat. też , ale przychodzi taka chwila że telewizor ma czarny ekran i wzmacniacz przestaje emitować głos. Podłączam bezpośrednio HDMI z satelity do telewizora i telewizor ożywa jest wszystko OK głos też jak zmienię w ustawieniach telewizora.
    Natomiast w połączeniu sat - telewizor - wzmacniacz przy sytuacji że telewizor jest włączony ale ma czarny ekran i wzmacniacz nie emituje głosu - wystarczy że wyłączę telewizor wraca głos na wzmacniacz . Włączam telewizor po jakimś czasie i wszystko wraca do normy jest wizja i fonia - na dwa dni , tydzień czy dziesięć dni...tu nie ma żadnej reguły.

.............................................................................................
    Poradzcie co jest z tym zestawem grane , coś jest do naprawy albo coś mam zmienić w ustawieniach...

1
  • #8 31 Gru 2014 11:22
    intenso
    Poziom 38  

Najpierw to przywróć amplituner do ustawień fabrycznych.

0
  • #9 31 Gru 2014 11:48
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie zmienia...zrobiłem to zaraz na początku.

0
  • #10 31 Gru 2014 11:55
    intenso
    Poziom 38  

A w jaki sposób to zrobiłeś?

0
  • #11 31 Gru 2014 13:10
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Hmm... tak jak jest w instrukcji
    Przytrzymuję przycisk włączania wzmacniacza przez parę sekund , aż się pojawi na wyświetlaczy komunikat >> CLEARED <<
    .....................................................
    Może przyczyną jest nie zrobienie auto kalibracji ???
    Tak to wszystko inne jest dobrze po podłączane - kable HDMI , głośniki , sub... ( tak mi się przynajmniej wydaje )

0
  • #12 31 Gru 2014 13:14
    intenso
    Poziom 38  

Czyli dobrze zrobiłeś reset.

0
  • #13 31 Gru 2014 13:56
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Chyba tak... co nie zmienia faktu że dalej ginie mi fonia z wzmacniacza a wizja z telewizora :)

0
  • #14 31 Gru 2014 14:49
    Polon_us
    Poziom 41  

Te same objawy są również przy odtwarzaniu z Blu-Ray?

0
  • #15 03 Sty 2015 16:26
    Dzidek_68
    Poziom 5  

Z odtwarzaczem Blu-Ray to ciężko powiedzieć... te dziwne objawy występują nie systematycznie . Zestaw potrafi grac normalnie tydzień czy dwa. A niekiedy wywala fonie niemal codziennie . Jak dotychczas nie zdarzyło się to z B-R

0
  • #16 17 Sty 2015 22:24
    Dzidek_68
    Poziom 5  

...a jak podłączyć w drugą stronę - tuner sat >> telewizor >> wzmacniacz
    W sumie to niby proste tylko które wyjście HDMI z telewizora jest OUT ?

0
  • #18 18 Sty 2015 16:11
    Polon_us
    Poziom 41  

Dzidek_68 napisał:
    ...a jak podłączyć w drugą stronę - tuner sat >> telewizor >> wzmacniacz
    W sumie to niby proste tylko które wyjście HDMI z telewizora jest OUT ?

Nie znajdzie kolega w telewizorach wyjścia HDMI OUT.

Ale ...

Przy połączeniu w "drugą stronę" połączenie telewizor -> wzmacniacz to oczywiście tylko dźwięk.
    Proszę poczytać o funkcji ARC - Audio Return Chanel - Zwrotny kanał audio.
    Telewizor i wzmacniacz posiadane przez kolegę wspierają tę funkcję.

Reasumując ... połączenie w "drugą stronę" tj. tuner SAT -> TV -> wzmacniacz jest możliwe. Kwestia odpowiedniej zmiany ustawień w tych urządzeniach i odpowiedniego kabla HDMI.

Również na linii telewizor -> wzmacniacz można wykorzystać połączenie optyczne. W takim przypadku użycie ARC nie jest konieczne.

Ale osobiście, na miejscu kolegi zacząłbym od sprawdzenia kabli HDMI. Opisane objawy wskazują, moim zdaniem, że one są źródłem kłopotów.

0