Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox XE60-kod błedu H4

30 Kwi 2005 14:27 1189 3
  • Poziom 20  
    Witam

Mam problem z tą kopiarka wyswietla bład H4 w instrukcji kaza zadzwonic po serwis - wiadomo co to oznacza

Szukałem w opisach kodów usterek tego typu nie znalazlem. Czy ktos moze zna coś podobnego - od czego to zastosować. ewentualnie moze ktos juz robił taki złom??

Szczekam na jaka kolwiek podpowiedź

Yahoo
  • Poziom 20  
    jest to odpowiednik Sharpa AL-840.
    H4 - za niska temperatura utrwalania, czyli problem w obwodzie lampy grzejnej czyli spalona lampa, uszkodzenie układu sterowania lampy, jest też chyba bezpiecznik termiczny, który mógł polecieć od przegrzania, czasem uszkodzony termistor, czasem zakłócenie od sieci elektroenergetycznej.

Kasowanie: wejdź w diagnostykę

C - tryb ekspozycji - C - tryb ekspozycji

jak wszystko zgaśnie to wprowadź 14 i start, to resetuje prawie wszystkie błędy

(klawisz "tryb ekspozycji" to ten którym przełącza się tryb auto, ręczny, foto)
  • Poziom 20  
    Wielkie dzieki za info - niestety nie robilem jeszcze zadnej maszyny tego typu. Więc to o czym mowisz jest dla mnie nie zrozumiałe - gdzie moge poczytac o budowie, utrwalaczu itd - Ksero nie jest moja wlasnoscia wrobil mnie w to Kumpel - mam dlug wdzieczności

Sam rozumiesz

Jest jeszcze jeden objaw - na sekunde właczy sie lampa od naswietlania i zgasnie- silniki które normalni po właczeniu powinny ruszyć jakis element zbierający info do skanowania nawet niie ruszy

Jak wejść w tryb diagnostyczny - bo jak włacze pojawi sie na cwierć sekundy 1 a pożniej H4

Kopiarka nie reaguje na żadne przyciski??

Yahoo

Dodano po 8 [minuty]:

Jesli włacze kopiarkę z nacisnietym przyciskiem C to na LCD pokaże sie 025 oraz 967 nie moge w zaden sposób wprowadzić 14 i startu

Yahoo
  • Poziom 20  
    wejście w diagnostykę tak jak pisałem

jeden po drugim naciskasz po kolei klawisze w miarę szybko, w ciągu kilku sekund

c - ekspozycja - c - ekspozycja

jak się uda wejść w kody to powinno wszystko zgasnąć, wtedy można wprowadzić numer symulacji serwisowej

daj e-mail, albo napisz na GG podeślę serwisówkę, tam jest wszystko