Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FocusMK1 Centralny zamek-kluczyk zamyka wszystkie drzwi tylko od strony kierowcy

lisekx 27 Sep 2014 18:41 1857 3
 • #1
  lisekx
  Level 14  
  Mam problem z centralnym zamkiem w Focusie, a mianowicie przestał działać parę dni temu i dziś dopiero znalazłem chwile żeby poszukać usterki. Okazało się, że przepalony był bezpiecznik. Dodatkowo przesmarowałem siłownik w drzwiach kierowcy, który kiedyś mi szwankował i to przez niego pewnie przepalił się bezpiecznik. Po wymianie bezpiecznika centralny zamyka i otwiera drzwi tylko z kluczyka i tylko od strony kierowcy. Drzwi od środka też mogę zamykać i otwierać wyłącznie od strony kierowcy, dodatkowo nie działa w ogóle pilot. Programowałem go od nowa i po 4-krotnym przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać pojedynczy "bip" ale wciskając przycisk nie słychać drugiego "bip". Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?
 • #2
  lisekx
  Level 14  
  Dziś rano zauważyłem kolejny objaw, a mianowicie przekręcając kluczyk otworzyły się tylko drzwi kierowcy, natomiast reszta otworzyła się samoczynnie dopiero po kilku minutach jazdy
 • #3
  slawek-lazarek
  Level 12  
  Wykręć przelotkę która idzie do drzwi kierowcy i sprawdź czy od strony pasażera działa sterowanie ,jeśli tak to masz problem w zamku kierowcy.
 • #4
  anusek
  Level 16  
  Problem z mikroprzełącznikami w zamkach. Wg mnie najlepsze rozwiązanie to założenie uniwersalnego pilota i odcięcie przewodów sterujących z wkładki (awaryjnie zawsze samochód otworzysz, a używanie pilota będzie brardziej komfortowym rozwiązaniem)