Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyciek - Zawór bezpieczeństwa

Boyy18 27 Sep 2014 19:08 6459 11
 • #1
  Boyy18
  Level 7  
  Czesć mam pytanie:D Czemu mi cieknie z zaworu bezpieczeństwa przy boilerze przy dolewie zimnej wody?I czemu ciagle cieknie z rury przelewowej? Zbiornik 20l 8 grzejnikow i rozdzielacz.Rozdzielacz chwilowo zakrecony tylko palone na ciepła wode.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  serwiseko.pl
  Level 12  
  Pewnie się zawór zakamienił albo sparciała uszczelka .
 • #4
  serwiseko.pl
  Level 12  
  Wszystko jest możliwe ale ciśnienie na pewno masz niższe w instalacji ?
 • #5
  janek1815
  Level 38  
  Jak dolałeś wody zimnej i jest podgrzewana to normalne że cieknie ale do pewnego momentu. Jeśli cieknie dalej z przelewu mimo braku wzrostu temperatury na piecu to sprawdź czy dobrze zakręciłeś zawór którym dolewałeś wodę do instalacji. Zdarza się że z powodu "częstego" używania tracą szczelność przez kamień itd.
 • #6
  jas67
  Level 22  
  Przy bojlerze powinno być naczynie przeponowe które odbiera nadmiar ciśnienia które się tworzy przy nagrzewaniu wody. Gdy go nie ma ciśnienie podnosi się i zawór bezpieczeństwa cieknie.
 • #7
  1tropek
  Level 23  
  Boyy18 wrote:
  Czesć mam pytanie:D Czemu mi cieknie z zaworu bezpieczeństwa przy boilerze przy dolewie zimnej wody?I czemu ciagle cieknie z rury przelewowej? Zbiornik 20l 8 grzejnikow i rozdzielacz.Rozdzielacz chwilowo zakrecony tylko palone na ciepła wode.  Rynce łopadajom.

  A może trochę więcej staranności?
  1. wyciek jest " przy dolewie zimnej wody" czy też " ciągle cieknie z rury przelewowej"
  2. zbiornik jest 20l czy też o pojemności 200 litrów?

  Ciśnienie 6 bar sugeruje, że jest to zawór na wejściu zimnej wody użytkowej. Pytanie czy przy domniemanej pojemności bojlera jest zamontowane ( prawidłowo ), sprawne naczynie przeponowe?
 • #9
  jas67
  Level 22  
  Zakładając że ciśnienie sieci jest niższe niż ciśnienie nominalne zaworu i że jest on sprawny to tak.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  Ptak3124
  Level 24  
  Autor pisze o dwóch problemach.
  1 -boiler.
  2 -naczynie przelewowe instalacji c.o.

  Pierwszy problem bojlera, to normalna sprawa, jeśli nie ma naczynia rozprężnego. Woda zwiększa objętość razem z temperaturą. Dlatego z zaworu bezpieczeństwa kapie podczas grzania c.w.u.
  Drugi problem, jak dobrze rozumiem, jest z układem c.o. Przez naczynie przelewowe kapie woda z układu c.o. Będzie kapało tylko wtedy, jeśli przy zimnym układzie zbiornik jest pełny i podczas wzrostu temp. nadmiar wody musi wypłynąć.


  Uwaga. Jeśli czynnik grzewczy wycieka non stop, to przyczyny są dwie. Nie trzyma zawór do napełniania instalacji c.o. bo jakiś sprytny instalator podłączył go z siecią wody użytkowej, albo boiler z c.w.u. ma wyciek "wewnętrzny" i woda z sieci w.u. przez nieszczelność napływa do c.o.