Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć dekoder do kina domowego

szyrduś 27 Wrz 2014 21:14 1428 3
  • #1 27 Wrz 2014 21:14
    szyrduś
    Poziom 2  

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem.Mam mały problem i chciałbym go rozwiązązać przy waszej pomocy a mianowicie posiadam dekoder cyfrowego polsatu HD 6000 który podłączyłem do kina domowego Denon a kino do telewizora. To wszystko podłączyłem kablem HDMI i uzyskałem tylko obraz bez dzwięku. Zeby było ciekawiej w ten sam sposób podłączyłem dekoder NC+ i jest zarówno dżwięk i obraz. Zadzwoniłem na infolinie do polsatu i powiedzieli mi że ten dekoder może być nie kompatybilny z tym kinem.Więc tak się zastanawiam czy oprócz podłączenia dekodera polsatu z kinem domowym przewodem hdmi dla uzyskania cyfrowego dżwięku mógłbym podłączyć dekoder z kinem przewodem S/PDIF czy to zdało by egzamin?

0 3
  • #2 28 Wrz 2014 01:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Czy w dekoderze Polsatu kolega sprawdził menu -> Ustawienia -> Obraz i dźwięk?

Jest tam opcja dotyczące przesyłania dźwięku poprzez złącze HDMI. Teoretycznie, ten dźwięk jest po prostu ściszony na dekoderze. Wg instrukcji w dekoderze można regulować poziom dźwięku wysyłanego przez dekoder na złącze HDMI.

Fragment instrukcji poniżej - (wytłuszczenie i dopisek moje)

Obraz i dźwięk
    Ekran udostępnia możliwość zmiany następujących ustawień dekodera:
     Typ podłączonego telewizora – 16:9 lub 4:3 – oraz preferowana metoda skalowania ekranu w przypadku nadawania innych proporcji
    obrazu przez nadawcę kanału telewizyjnego.
     Preferencje dotyczące cyfrowego dźwięku na wyjściu HDMIŸ; w zależności od wybranych preferencji może nie być możliwe regulowanie
    głośności dźwięku za pomocą pilota dekodera.
    -
    (to również oznacza, że ten dźwięk może być ściszony lub po porostu nie włączony)
     Rozdzielczość HDMIŸ.
     Typ wyjścia SCART.
     Kalibracja umieszczenia menu dekodera na ekranie telewizora – przydatne w przypadku podłączenia telewizora przy użyciu przewodu
    EURO/SCART

szyrduś napisał:
    Zadzwoniłem na infolinie do polsatu i powiedzieli mi że ten dekoder może być nie kompatybilny z tym kinem.

Brak prostych słów .... Z ciekawości, powiedzieli na czym ta niekompatybilność polega?

A połączenie optyczne dekodera z kinem jak najbardziej powinno działać.

0
  • #3 28 Wrz 2014 11:47
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Dekoder Polsatu poprzez przewód optyczny połącz z kinem domowym, a dodatkowo poprzez przewód HDMI z TV. Powinno zadziałać. Pozdrawiam.

0
  • #4 30 Wrz 2014 20:22
    szyrduś
    Poziom 2  

Witaj Polon_u postąpiłem tak jak mi poleciłeś czyli zgodnie z instrukcją i niestety bez zmian pozostaje mi tylko zakupienie tego przewodu optycznego i podłączenie mam nadzieje że wszystko będzie w porządku.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo