Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 128WRL - GONG do LUNy + klaw.strefowej INT-SCR

tomek_k123 28 Sep 2014 00:03 2337 13
Optex
    tomek_k123
    Level 9  
    W domu mam wydzielone 2 strefy:
    1 - dół, z klawiaturą INT-KLCD
    2 - góra (sypialnia), gdzie zamontowana jest LUNA nad klaw.strefową INT-SCR

Klawiatura strefowa jest przypisana do dołu - załącza/wyłącza czuwanie dołu na noc. Dodatkowo LUNA świeci się w wyznaczonych godzinach 20-6 oraz na wypadek awarii zasilania 230V.

Czy ktoś może mi pomóc z wyzwalaniem GONGU w klaw. strefowej INT-SCR w trakcie wyzwolenia LUNY, która ma wysłać sygnał GONGU w trakcie załączonego czuwania strefy 1 - dołu ?

Nie mogę rozgryźć zasady działania typu 11-GONG - próbowałem przez wskaźnik czuwania dołu (21) wraz z zadziałaniem czujki (14-naruszenie wejścia, u mnie nr 3) i wyprowadzenie do wirtualnego wejścia z włączoną opcją "GONG w ekspanderze" ale nic się nie dzieje.

W "Expandery" mam włączony Sygn. GONGu, i jeśli w rzeczywistym wejściu włącze "GONG w ekspanderze", to działa.

Proszę o pomoc.
  • Optex
    daniel7606
    Level 12  
    gong będzie działał na wejścia przypisane strefie którą obsługuje int-scr a Luna z tego co zrozumiałem nie jest w tej strefie
  • Optex
    tomek_k123
    Level 9  
    tak, ale jak to obejść, zrobić aby to zadziałało (lub dlaczego nie działa ?):

dodanie do strefy 1-dół, gdzie jest klaw.strefowa dodanie wirtualnego wejścia uruchamiajacego gong, które wskazuje na wirtualne wyjscie: iloczyn logiczny Luna-strefy-2 AND czuwanie-strefy-1 ?

na podglądzie wejść/wyjść widzę, ze wirtualne wyjście i wejście aktywują się prawidłowo, ale GONGu brak :(

jak ustawić czujkę wirtualną w strefie manipulatora ?
    lub jak użyć funkcji gong na wyjściu ?
    daniel7606
    Level 12  
    a nie jest to tak, że gong jest aktywny tylko gdy strefa nie jest w czuwaniu
    suworow
    Admin of Property security
    Daniel może mieć rację. Wrzuć po prostu do luny kawałek bzyczka.
    Pozdrawiam
    FasterThanX
    Level 13  
    Co to jest LUNA?
    Pozdrawiam
    tomek_k123
    Level 9  
    suworow:
    bzyczek do LUNY będzie bzyczał cały czas :)
    a mi chodzi o przypominanie gongiem, że strefa na dole jest w czuwaniu

daniel7606:
    możesz mieć rację, ale może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie ?
    suworow
    tomek_k123 wrote:
    bzyczek do LUNY będzie bzyczał cały czas :)
    a mi chodzi o przypominanie gongiem, że strefa na dole jest w czuwaniu
    Uważasz że właśnie coś takiego bym Ci zaproponował? To chyba jasne że trzeba go odpowiednio ( w zasadzie podobny sposób jak zamierzałeś) oprogramować.
    Pozdrawiam
    tomek_k123
    Level 9  
    suworow: niestety brak mi dodatkowej pary do 'bzyczka', i nie mogę doprowadzić bezinwazyjnie nowego kabla; może jakiś inny pomysł ?
    suworow
    Bzyczek do klawiatury, innego czujnika, syg wew, bzyczek przy centrali, załączenie diody w lunie na stałe dopiero po rozbrojeniu ( wcześniej może np migać), wspólny COM z diodą w lunie. ( zakładając że masz przewód 6 żył jak najbardziej do zrobienia)

pozdrawiam
    tomek_k123
    Level 9  
    LUNA wykorzystuje wszystkie 6 żył, a sygnał ma wyzwolić LUNA tylko w trakcie czuwania strefy dolnej.

Spróbuję przenieść LUNĘ do strefy klawiatury LCD na parterze - zwiększę w niej głośność Gongu i jak będzie słyszalne na górze.

A jak ustawia się wyjście 11-GONG ?
    suworow
    tomek_k123 wrote:
    LUNA wykorzystuje wszystkie 6 żył,
    a nie musi. Np. Jeden com wspólny dla zasilania i linii dozorowej oraz wspólny com dla bzyczka i diody.
    Pozdrawiam
    tomek_k123
    Level 9  
    racja - tak nie robiłem; a lejak jest 2EOL to nie pozmienia to rezystancji ?
    pozdrawiam :)
    suworow
    Przy jednej czujce wew na kablu nie spotkałem się nigdy z takim problemem. Znam takich którzy wykonywali zawsze tak całe systemy.....
    Pozdrawiam