Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Siemens Surpresso S60, tacka

kucik96 28 Wrz 2014 10:17 1596 1
  • #1 28 Wrz 2014 10:17
    kucik96
    Poziom 8  

Witam, posiadam ekspres do kawy Siemens Surpresso S60. Od jakiegoś czasu zawieszał się po zmieleniu kawy. Odkryłem, że pomaga mu podciągnięcie tacki na wodę i zużytą kawę do góry (jakby nie stykał czujnik napełnienia owej tacki). Jednak teraz i to przestało pomagać. Nie chcę szukać na chybił/trafił, więc pytam. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Zakładam, że problem leży po stronie ekspresu, w szufladzie znajdują się jedynie 2 styki. Z góry dziękuję za pomoc ;)

1 1
  • #2 26 Paź 2014 23:23
    ikare70
    Poziom 11  

Witam serdecznie. Proszę powiedzieć jaki jest komunikat na wyświetlaczu. Myślę, że to właściwe wina tacki i tych styków. Styki te należy wyczyścić tak aby miedzy nimi nie był przewodzenia. Należy to miejsce dobrze wyszorawać i osuszyć . Proszę też sprawdzić czy w komorze ociekacza tam gdzie wchodzi tacka a dokładnie styki na tacce nie wypadł blaszki. Proszę pamiętać, aby wszystkie czynności wykonywaś przy wyłączonym ekspresie. Można spróbować wyczści te styki znajdujące się w ekspresie. Kawałek płaskiego drewienka na nim sucha ściereczka . Bardzo delikatnie tak aby nie zahaczyś blaszek . Te styki powinny być suche . Jeżeli są mokre bedzie wyświetlany komunikat konieczność opróżniania tacki ociekowej. Jeżeli to przyczyna zabrudzonych styków to problem powinien ustąpiś jeżeli bedą mokre należy szukaś tej prryczyny .
    Pozdrawiam

2