Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica zia 6626 - Błedy H, H5, H6, H7

28 Wrz 2014 12:45 7308 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    W skutek zalania zmywarki amica, model zia 6626 i ciągłej pracy pompy przepalony został wyłącznik krawędziowy przy styropianowym pływaku; wyłącznik dosłownie zwęglił się i jeden z kabli (szary), wraz ze stykiem odpadł. Wymieniłem ww switch i obecnie, po resecie mam błędy : H, H5, H6, H7.
    Po włączeniu programu, zmywarka uruchamia na chwilę pompę, potem słychać kilkakrotnie cykanie i tyle. Woda nie jest pobierana i gdy się dobrze przysłuchać słychać ciche buczenie.
    Co oznaczają ww kody błędów ?
    Co może być uszkodzone ?

Pozdrawiam
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 1  
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 10  
    Cześć,
    Dzięki za odpowiedź.
    Kabelki zamontowałem tak jak opisane tutaj:
    www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8033885#8033885

Cytat:
    EDIT 06.05.2010

Dwa brązowe razem na COM, pomarańczowy na NC i szary na NO.

Zrobiłem test - manualne podniesienie pływaka powoduje załączenie pompy, czyli wydaje się że działa ok.
    Zrobiłem zdjęcie przed demontażem spalonego switcha, ułożenie kabli jest takie same, ale na 100 % nie mogę być pewien że kable są podłączone do tych samych styków co poprzednio bo switch był zwęglony i nie dało się odczytać opisów. Czy mogę spróbować z zamienionymi przewodami brązowymi z pomarańczowym bez ryzyka że coś się uszkodzę ?
    Też wydaje mi się że mało prawdopodobne aby od zalania uszkodził się elektrozawór na wężu. Czy da się go jakoś przetestować ?

Zdjęcie które zrobiłem przed demontażem :
  • Poziom 10  
    Witam Wszystkich,
    Sprawdziłem i wygląda na to, że na elektrozawór na wężu nie jest podawane żadne napięcie.
    Po załączeniu programu słychać pykanie, które dochodzi z okolic zaworu trójdrożnego.
    Niestety nie jestem pewien na 100% że przewody podłączone do switcha przy pływaku są poprawnie podłączone; jak wspomniałem w poprzednim poście, switch był zwęglony i nie dało się odczytać opisów pinów.

Czy mógłbym prosić Was o pomoc i podanie jak przewody powinny być podłączone do switcha ? być może źródłem problemów jest właśnie to. :cry:

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Uszkodzony moduł sterujący.
    Kabelki switcha były podłączone poprawnie.

Dzięki za pomoc,
    Pozdrawiam