Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

własny zestaw 5.1 kilka pytań

Yankkes 28 Wrz 2014 15:03 756 2
  • #1 28 Wrz 2014 15:03
    Yankkes
    Poziom 22  

Witam
    Mam zamiar zbudować zestaw 5.1 ale mam kilka pytań.
    1. Słyszałem o końcówce mocy Holtona. Interesuje mnie wersja 100W może mi ktoś powiedzieć jak spisze się w roli końcówki subwoofera i czy ten schemat jest dobry ?
    2 czy ta płytka jest dobra do tego Holtona
    3. Możecie polecić jakieś końcówki na tranzystorach o mocy od 10W do 20W.
    4. Możecie polecić jakiś w miarę dobry i mało skomplikowany przedwzmacniacz? Sam znalazłem tylko Stereo
    5. Jak zrealizować sterowanie głośnością gdyż nie znalazłem nigdzie potencjometrów na 5 kanałów.
    6. Selektor wejść tu też znalazłem tylko wersje stereo. Potrzebował bym by miał 7 ustawień 1 było by 5.1 pozostałe 6 działało by w trybie 2.1

0 2
  • #2 29 Wrz 2014 21:01
    Yankkes
    Poziom 22  

Odświeżam temat

0
  • #3 30 Wrz 2014 23:13
    Benson000
    Poziom 14  

4. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mogę koledze polecić mało skomplikowany przedwzmacniacz prądowy do subwoofera. W zwykłym wzmacniaczu (sterowanie napięciowe) bez sterowania prądowego, sygnał na głośniku basowym w ogóle nie przypomina tego, który jest podawany na wejście wzmacniacza (zamiast basu buczenie), dlatego stosuje się przedwzmacniacz prądowy, który bardzo dobrze odwzorowuje sygnał wejściowy. Trafiłem na to gdy ostatnio szperałem stare numery elektroniki praktycznej ;) Chyba jest do tego nawet kit avt, jak coś znajdę o tym przedwzmacniaczu, to podeślę koledze.

Edit:
    http://docs9.chomikuj.pl/1832631705,PL,0,0,AVT2652.pdf
    tutaj opis przedwzmacniacza, ale z tego co widzę to ciężko jest z jego kalibracją :/

0