Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LA620S - Dźwięk przez wieżę Technics.

PanMagiczny 28 Wrz 2014 18:56 3408 5
  • #1 28 Wrz 2014 18:56
    PanMagiczny
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Otóż tak jak w temacie, posiadam telewizor LG 42LA620S oraz wiekową już, 3-segmentową wieże Technics. Gdy włączę dowolny program czy też film na dowolnym kanale telewizyjnym, dźwięk jest bez problemu odtwarzany przez wieżę (po uprzedniej zmianie ustawień w TV na głośniki zewnętrzne). Natomiast gdy włączę jakiś film na youtube, odtwarzam muzykę lub film z pen drive'a, albo włączę film poprzez aplikację Smart Share, dźwięku na wieży brak. Teraz moje pytanie, czy tak powinno być ? Czy można uzyskać dźwięk poprzez inne podłączenie ? Aktualne podłączenie wygląda tak: TV-->eurozłącze-->cinche-->wieża.

Dlaczego tak jest, że dźwięk filmu z telewizji naziemnej jest, a dźwięku filmu z pen drive'a nie ma na wieży?

0 5
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2014 20:00
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Witam. Możesz przez słuchawkowe wyjście pobrać sygnał do wieży. Jeżeli wieża nie posiada optycznego wejścia, a jak wiekowa to i pewnie nie.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Wrz 2014 20:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Mogę tylko domyślać się, że kolega ma zewnętrzny dekoder podłączony do TV. Mógłbym spekulować jakie połączenie, ale dźwięk z dekodera wprowadzany jest analogowo do telewizora.

PanMagiczny napisał:
    Dlaczego tak jest, że dźwięk filmu z telewizji naziemnej jest, a dźwięku filmu z pen drive'a nie ma na wieży?

Gniazdo EURO wyprowadza tylko sygnał analogowy. Nie pojawi się na nim sygnał cyfrowy, a w zasadzie jego analogowa postać.
    PanMagiczny napisał:
    Teraz moje pytanie, czy tak powinno być ?

Jest to normalny objaw.
    rnb_bolii napisał:
    Czy można uzyskać dźwięk poprzez inne podłączenie ?

W przypadku kolegi są dwie możliwości.
    Pierwsza wspomniana przez kolegę rnb_bolii.
    Drugą możliwością jest użycia konwertera cyfrowo-analogowego. Podłączony był by on do wyjścia cyfrowego telewizora.

0
  • #4 28 Wrz 2014 20:51
    PanMagiczny
    Poziom 2  

Polon_us napisał:
    Mogę tylko domyślać się, że kolega ma zewnętrzny dekoder podłączony do TV. Mógłbym spekulować jakie połączenie, ale dźwięk z dekodera wprowadzany jest analogowo do telewizora.

Telewizor kupiony niecały rok temu, więc dekoder DVB-T ma wbudowany. Nie ma zewnętrznego.
    Zdjęcie tylnego panelu wieży poniżej, strzałki pokazują gdzie normalnie podłączone są cinche od strony wieży:

Piszecie, że przez słuchawkowe wyjście. Chodzi o te na zdjęciu poniżej ?

Jakim kablem trzeba to podłączyć od strony telewizora ? Cinche ? Nie da się obejść tego jakąś przejściówką ? :)
    I jeszcze jedna sprawa. Czy z nowymi zestawami kina domowego nie ma tego problemu ? Wystarczy podpiąć kabel HDMI-HDMI żeby działało ?

0
  • #6 28 Wrz 2014 21:10
    PanMagiczny
    Poziom 2  

rnb_bolii napisał:
    Witam. Możesz przez słuchawkowe wyjście pobrać sygnał do wieży. Jeżeli wieża nie posiada optycznego wejścia, a jak wiekowa to i pewnie nie.

No proszę, działa perfekcyjnie. Film, muzyka z pen drive'a, youtube na TV. Wszystko gra i trąbi ;) Teraz tylko muszę dokupić odpowiedni kabel, bo wziąłem z głośników komputerowych. I ustawić odpowiednią głośność na TV i w wieży. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

1