Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WRP11 B21 - Junkers nie zapala, diody nie świecą

28 Wrz 2014 18:59 8877 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    Panowie mam problem z Junkersem WRP11 B21.
    Dziś rano przestał palić. Z początku myślałem, że to baterie.
    Po wymianie dalej piec się nie zapala. Nie świecą się diody na sterowniku.
    Piec przeczyściłem, wszystkie styki przeczyściłem wd40. Wydaje mi się, że coś się stało ze sterownikiem. Można to jakoś zdiagnozować?
  • Poziom 23  
    Moze wylacznik jest wylaczony
  • Poziom 10  
    Włącznik jest włączony.
  • Poziom 35  
    Co konkretnie się dzieje? Czy słychać to przeskakiwanie iskry (próbę zapłonu)? Jeśli nie, to czy aby baterie nie zostały źle zamontowane (np. odwrotnie). Trzeba zobaczyć, jak jest tam zaznaczone (na obudowie baterii - zwykle wewnątrz) i założyć baterie zgodnie z rysunkiem (nie pomylić polaryzacji). Jeśli baterie są prawidłowo założone, to przyczyna może tkwić w zespole wodnym. Może to być uszkodzona membrana (nie tylko otwiera ona główny zawór gazu na palnik, ale w nowoczesnych piecykach z elektroniką także steruje włączeniem mikrowyłącznika). W tych piecykach membrana rzadko ulega uszkodzeniu, ale zawsze może się to zdarzyć.
  • Poziom 10  
    Dzięki Zbyszku za rady. Baterie są na pewno dobrze zamontowane. na obudowie jest rysunek. Zasilenie przechodzi do sterownika, bo na pinach wejściowych jest napięcie. Iskry nie słychać. Jest tylko ciche pyknięcie przy odkręcaniu i zakręcaniu wody - najprawdopodobniej ze sterownika. Niezależnie czy jest włączony, czy też nie. Z tym zespołem wodnym sam coś mogę zrobić?

Trochę mnie niepokoi korozja na czujniku ciągu kominowego.
    WRP11 B21 - Junkers nie zapala, diody nie świecą WRP11 B21 - Junkers nie zapala, diody nie świecą WRP11 B21 - Junkers nie zapala, diody nie świecą
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Odłącz wtyczkę mikroprzełącznika i zrób zwarcie neonówką na bolcach wtyczki, powinna pojawić się iskra. Jeżeli brak wskazanie na sterownik elektroniczny.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za wypowiedz.
    O dziwo dziś junkers od rana zapalił jak nowy.
    Chyba czas zbierać pieniądze na nowy.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim.
    Wystarczy zrobić przegląd. Usterka typowa na pewno nie zmuszająca do wymiany termy. Będzie się wyłączał bez naprawy
    Możliwe uszkodzenie pokrywki zespołu wodnego i zalewanie mikrowyłącznika - typowe objawy podałeś do takiej usterki.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Dziś ponownie junkers przestał zapalać.
    Wezwie serwisanta, bo już nie mam pomysłu.
    Doraźnie, suszarka w rękę i podsuszyć mikroprzełącznik..... Wyjąć i włożyć baterię. Wyłączyć i włączyć ponownie. Jeżeli nie pomoże szukaj serwisanta.