Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&

28 Wrz 2014 20:00 2226 12
  • Poziom 10  
    Witam.
    Otrzymałem laptopa do przywrócenia systemu Windows 7 do stanu fabrycznego. Właścicielka laptopa chciała, abym przywrócił jej system oryginalny, bo kolega, który jej naprawiał, wgrał jej system z płyty. Z pomocą tego forum przywróciłem system z hddrecovery, ale mam jeden problem. Nie można wejść w opcję Napraw komputer przy starcie systemu, tylko jest monit o włożenie płyty. Oczywiście po włożeniu płyty z Dyskiem naprawy systemu, który zrobiłem jeszcze przed przywróceniem z hddrecovery, ta opcja działa, ale nie ma tam opcji, aby przywrócić do stanu fabrycznego. Czy da się to zrobić, aby działało? Z góry dziękuje.
    Na polecenie moderatora dodaje widok okna Zarządzanie dyskami.
    Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&
    Opcja Napraw komputer jest do wyboru po F8, ale po jej wybraniu mam komunikat o włożenie płyty instalacyjnej.
    Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer& Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&
    Przywracanie systemu:
    1. Wykonanie Dysku naprawy systemu.
    2. Wyjęcie dysku i podłączeniu go do innego laptopa celem sformatowania partycji C.
    3. Uruchomienie recovery z płyty Windows 7 32 bit i zgranie obrazu systemu z folderu hddrecovery na partycję c - poleceniem imagex.
    4. uruchomienie recovery z płyty z Dyskiem naprawy systemu, aby uruchomić naprawę mbr (trzy polecenia z bootrec).
    5. Uruchomienie bez żadnych płyt i instalacja.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wiersz polecenia uruchom jako administrator i wklej wynik po:
    bcdedit /enum all > %tmp%\BCD.txt
    REAgentC /info >> %tmp%\BCD.txt
    notepad %tmp%\BCD.txt

Skomplikowałeś te przywracanie - np. formatowanie przecież można było zrobić na laptopie - jest takie polecenie format :wink:, poza tym można było też wypakować pliki na pierwszą partycję a nie tylko drugą (z literą C) itd.
  • Poziom 10  
    WojtasJD napisał:
    Skomplikowałeś te przywracanie - np. formatowanie przecież można było zrobić na laptopie - jest takie polecenie format :wink:, poza tym można było też wypakować pliki na pierwszą partycję a nie tylko drugą (z literą C) itd.

Odnośnie formatowania to chciałem mieć pewność, że nie zablokuje mi Win 7 ten co był. Natomiast jeżeli chodzi o wypakowania, to obraz systemu zawarty w plikach swm ma około 13 GB, a 1 partycja ukryta ma 400 MB.

Oto zawartość pliku BCD
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Nie rozumiem z tym blokowaniem, po sformatowaniu partycji z systemem czy to w laptopie czy po przełożeniu HDD - W7 ten co tam był przestaje działać, natomiast w tych *.swm może być kilka obrazów pod kolejnymi indeksami, pod pierwszym może być zawartość pierwszej partycji itd.

bcdedit /delete {69e2c7d1-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}
    bcdedit /delete {69e2c7d2-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}
    bcdedit /delete {69e2c7d5-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}
    bcdedit /delete {69e2c7d6-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}
    REAgentC /enable

Jakby wyskoczył jakiś błąd to wstaw fotkę.
  • Poziom 10  
    Po uruchomieniu tych komend uzyskałem takie informacje:
    Code:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>bcdedit /delete {69e2c7d1-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}
    Operacja ukończona pomyślnie.

C:\Windows\system32>bcdedit /delete {69e2c7d2-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}

C:\Windows\system32>bcdedit /delete {69e2c7d5-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}

C:\Windows\system32>bcdedit /delete {69e2c7d6-7665-11e0-8364-60eb69b1442a}

C:\Windows\system32>REAgentC /enable
    REAGENTC.EXE: Operacja nie powiodła się: 5
    Odmowa dostępu.

C:\Windows\system32>

Wykonanie czterech pierwszych komend spowodowało, że po wejściu przyciskiem F8, nie ma teraz opcji Napraw komputer.
    Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&
    Próbowałem jeszcze uruchomić laptop z wciśniętym przyciskiem 0, ale po trzymaniu przez około 10 s jednocześnie przycisku włączenia i 0 odezwał się głośnik i charakterystyczny dźwięk oznajmujący awarię.
    diskpart
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> sel part 1
    DISKPART> assign letter=R
    DISKPART> exit
    takeown /F R:\Recovery /R /A /D T
    icacls R:\Recovery /grant *S-1-5-32-544:F /T /inheritance:e
    REAgentC /enable
  • Poziom 10  
    Niestety dalej bez zmian. Po F8 nie ma opcji Napraw komputer. Poniżej cały kod z konsoli, z tym, że przy przypisywaniu litery do partycji jest błąd, gdyż to jest za drugim razem, bo gdy za pierwszym chciałem skopiować to przez przypadek zamknąłem konsolę i dlatego w drugim podejściu krzyczy, że litera jest już zajęta.
    Reszta informacji jest taka sama, jak je wykonywałem za pierwszym razem.
    Kod: text
    OK, chyba wiem o co chodzi.

bcdedit /set {current} recoveryenabled no
    bcdedit /deletevalue {current} recoverysequence
    icacls %SystemRoot%\system32\Recovery /grant *S-1-5-32-544:F /T /inheritance:e
    explorer %SystemRoot%\system32\Recovery

i załącz tutaj plik ReAgent.xml
  • Poziom 10  
    Na początku to dzięki, że jeszcze się tym problemem zajmujesz.

Drugie polecenie wyrzuciło błąd.

Wklejam wszystko z konsoli.
    Code:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
    Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Windows\system32>bcdedit /set {current} recoveryenabled no

C:\Windows\system32>bcdedit /deletevalue {current} recoverysequence
    Wystąpił błąd podczas próby usunięcia określonego elementu danych.
    Nie można odnaleźć elementu.

C:\Windows\system32>icacls %SystemRoot%\system32\Recovery /grant *S-1-5-32-544:F
     /T /inheritance:e
    przetworzono plik: C:\Windows\system32\Recovery
    przetworzono plik: C:\Windows\system32\Recovery\ReAgent.xml
    Liczba plików przetworzonych pomyślnie: 2; liczba plików, których przetwarzanie
    nie powiodło się: 0.

C:\Windows\system32>explorer %SystemRoot%\system32\Recovery

C:\Windows\system32>

Plik ReAgent.xml

Kod: xml

Zauważyłem, że w katalogu Recovery, który się znajduje na pierwszej ukrytej partycji nic nie ma. Nie wiem czy tak powinno być. Skąd są ładowane pliki po wybraniu Napraw komputer. Czy z tej partycji ukrytej, czy też z systemowej?
    Rozpakuj z załącznika i zastąp swój plik w %SystemRoot%\system32\Recovery

i na koniec:
    REAgentC /setreimage /path R:\Recovery\WindowsRE
    REAgentC /enable

(pod literką R ma być pierwsza partycja/wolumin)

Pliki są ukryte (w opcjach folderów można włączyć ich pokazywanie) na ukrytej partycji systemowej.
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    WojtasJD napisał:
    Pliki są ukryte (w opcjach folderów można włączyć ich pokazywanie) na ukrytej partycji systemowej.

Tak to jest jak się nie czyta tylko klika na pamięć. W XP należy odznaczyć przedostatnią opcję, a w 7 trzecią od końca :).
    Niestety polecenie
    REAgentC /enable
    ciągle wywala ten sam błąd, ale zauważyłem, że wywołanie tej komendy blokuje dostęp do folderu WindowsRe w katalogu Recovery na ukrytej partycji. Bo gdy go odblokuję to kolejne wywołanie komendy REAgentC /enable znów zmienia uprawnienia do tego folderu.
    Poniżej zrzuty ekranu.
    Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&, Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&,Toshiba Satellite L750-144 - W7 nie można uruchmić opcji "Napraw komputer&
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Usuń R:\Recovery\WindowsRE\boot.sdi (tylko sobie znowu uprawnienia nadaj np. komendą icacls) i jeszcze raz.
  • Poziom 10  
    WojtasJD, wielkie dzięki za pomoc i za cierpliwość, która wreszcie przyniosła oczekiwany efekt. Wszystko jest tak jak powinno, czyli po wybraniu F8, znów jest opcja Napraw komputer i po jej wybraniu ładują się pliki. A po załadowaniu jest opcja przywracania do stanu fabrycznego, na której najbardziej mi zależało.
    Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Temat do zamknięcia.