Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Sygnalizacja braku gazu

alojzy7719 28 Sep 2014 21:06 1179 2
    alojzy7719
    Level 36  
    Witam
    Dzisiaj po przełączeniu na LPG, po chwili zaczęły świecić naprzemiennie dwie kontrolki, sygnalizując brak gazu, mimo że w butli jest ponad 20L (całkowita pojemność 40L). Trzy razy wyłączałem i włączałem LPG, bez rezultatu. Po przejechaniu około 10 km na benzynie, z ciekawości włączyłem gaz i o dziwo problem ustąpił. Po kilku godzinach jechałem drugi raz i też nie było problemów. Myślałem, że przyczyną może być czujnik temperatury reduktora, który powodował takie anomalie 2 lata temu i został wymieniony. Podłączyłem komputer i niestety nie było błędu odnośnie w/w czujnika, tylko "standardowe" - wtryskiwacze benzynowe nadal otwarte i zbyt niskie ciśnienie gazu (jak się skończy gaz podczas jazdy i następuje przełączenie na benzynę). Może czujnik ciśnienia gazu zaczyna "fixować"? Ponadto zauważyłem, że wskaźnik (4-diodowy) pokazuje niewłaściwy poziom gazu, po zatankowaniu "pod korek" palą się 3 diody, dopiero po jakimś czasie zapala się czwarta, tak samo pali się jedna zielona dioda, zamiast czerwonej R, a wiem, że gazu zostało np na 20 km.
    P.S. Komputer KME Diego 4, reduktor Zavoli, butla Stako, wtryskiwacze Valtec (wiem, że są kiepskiej jakości) wymienione w kwietniu tego roku.
    alojzy7719
    Level 36  
    Na razie jest dobrze, jak problem się powtórzy, podłączę komputer i odczytam zarejestrowany błąd.