Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Sygnalizacja braku gazu

alojzy7719 28 Sep 2014 21:06 1119 2
    alojzy7719
    Level 36  
    Witam
    Dzisiaj po przełączeniu na LPG, po chwili zaczęły świecić naprzemiennie dwie kontrolki, sygnalizując brak gazu, mimo że w butli jest ponad 20L (całkowita pojemność 40L). Trzy razy wyłączałem i włączałem LPG, bez rezultatu. Po przejechaniu około 10 km na benzynie, z ciekawości włączyłem gaz i o dziwo problem ustąpił. Po kilku godzinach jechałem drugi raz i też nie było problemów. Myślałem, że przyczyną może być czujnik temperatury reduktora, który powodował takie anomalie 2 lata temu i został wymieniony. Podłączyłem komputer i niestety nie było błędu odnośnie w/w czujnika, tylko "standardowe" - wtryskiwacze benzynowe nadal otwarte i zbyt niskie ciśnienie gazu (jak się skończy gaz podczas jazdy i następuje przełączenie na benzynę). Może czujnik ciśnienia gazu zaczyna "fixować"? Ponadto zauważyłem, że wskaźnik (4-diodowy) pokazuje niewłaściwy poziom gazu, po zatankowaniu "pod korek" palą się 3 diody, dopiero po jakimś czasie zapala się czwarta, tak samo pali się jedna zielona dioda, zamiast czerwonej R, a wiem, że gazu zostało np na 20 km.
    P.S. Komputer KME Diego 4, reduktor Zavoli, butla Stako, wtryskiwacze Valtec (wiem, że są kiepskiej jakości) wymienione w kwietniu tego roku.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    alojzy7719
    Level 36  
    Na razie jest dobrze, jak problem się powtórzy, podłączę komputer i odczytam zarejestrowany błąd.