Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung s4 - sporadycznie nie wykrywa karty sim

sabizet 28 Wrz 2014 21:27 53595 11
  • #1 28 Wrz 2014 21:27
    sabizet
    Poziom 1  

Witam, mam problem z telefonem samsung galaxy s4. Kupiłam używany i po miesiącu używania sporadycznie nie widzi karty sim - to znaczy kilka razy dziennie po odblokowaniu telefonu pojawia się komunikat: "nie można wykryć karty sim", po ponownym uruchomieniu telefon widzi kartę sim, ale tylko przez kilka godzin (czasem tylko kilka minut). Telefon nie spadł i nic podejrzanego się z nim nie działo. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

6 11
  • #2 29 Wrz 2014 22:36
    lampart131
    Użytkownik obserwowany

Przywróć ustawienia fabryczne telefonu zrób hard reset.. Jeśli to nie pomoże wgraj jakieś brandowane oprogramowanie jak nie potrafisz daj lepiej do serwisu oni to Ci zrobią bez problemu i stresu..

4
  • #3 24 Lis 2014 15:34
    artexb5
    Poziom 2  

Witam, mam podobny problem. Pierwszym moim krokiem było wymienienie karty sim w Play-u, a następnie przywrócenie ustawień fabrycznych. Gdy to nie pomogło, udałem się do serwisu GSM gdzie wgrali mi nowego Soft-a. Po jednym dniu użytkowania problem się odnowił. Udałem się do innego serwisu gdzie wymienili mi gniazdo karty sim (dwukrotnie). Problem niestety nie został rozwiązany, więc wgrali mi starsze oprogramowanie - Androida 4.2.2. Po tej operacji nie dość, że telefon sporadycznie mi nie wykrywał karty sim (znów), to na dodatek przy próbie dzwonienia zaczął się zawieszać. Ponownie oddałem telefon do naprawy. Zostało wgrane nowe oprogramowanie (Android 4.4.2). Telefon bez zarzutu działał przez dwa dni. Po tym czasie znów zaczął mi wyskakiwać błąd braku karty sim. Dodam, że po ponownym uruchomieniu telefon działa normalnie, ale po pewnym czasie znów pojawia się błąd. Co mam zrobić w takim przypadku!?

4
  • #4 24 Lis 2014 18:40
    wgmmmx
    Poziom 15  

90% przypadków rozwiązuje wymiana złacza karty sim na nowe oryginalne jeśli ktoś ci podmienił na jakiś słaby zamiennik to objawy mogą być jak piszesz ze po paru dniach przestaje widzieć kartę. Ja bym zareklamował usługę wymiany złącza karty sim.
    Oczywiście imei w telefonie *#06# zgadza się z tym co masz napisane na naklejce ?
    Telefon nie z orange i ktoś po kablu nie usuwał simlocka przed problemem ??

4
  • #5 24 Lis 2014 19:55
    artexb5
    Poziom 2  

Telefon był kupiony w T-mobile, ale teraz jest w niego włożona karta z Play. Nie miał żadnego simlock-a. Sprawdziłem numer IMEI, w telefonie jest na końcu jeszcze /01, natomiast na naklejce między cyframi w trzech miejscach występują ukośniki, ale ogólnie wszystkie cyfry się zgadzają. Błąd karty sim zaczął wyskakiwać po aktualizacji androida z wersji 4.2.2 do wersji 4.4.2 dlatego myślałem, że problem tkwi w oprogramowaniu. W punkcie serwisowym GSM (ale nie Samsunga) teoretycznie wymieniali mi już w sumie 3 razy gniazdo sim, ale czy użyli oryginalnych części, to tego nie jestem w stanie stwierdzić. Piszesz o 90% przypadków, a pozostałe 10% czego mogą dotyczyć?

2
  • #6 24 Lis 2014 21:06
    kolibercio
    Poziom 17  

Hmm. Zainstaluj soft od nowa. Dokładniej wgraj czysty custom rom.
    Następnie root i powywalaj śmieci. W każdym samsungu działa.

3
  • #7 26 Lis 2014 10:19
    leofeo
    Poziom 15  

Użytkownik 'wgmmmx' napisał najlepszą podpowiedź.Szkoda zabawy w wymiane oprogramowania .
    W naszym serwisie jeśli telefon nie jest ciepły to uszkodzone jest złącze sim w 95%.

3
  • #8 27 Lis 2014 10:46
    venummasa
    Poziom 19  

Jak wymiana złącza nie pomoże to walnięta płyta już były takie przypadki
    Z doświadczenia soft pomaga raz na dwadzieścia

3
  • #9 18 Gru 2014 18:39
    artexb5
    Poziom 2  

6 raz odebrałem telefon z naprawy. Ponownie wygrali mi nowego softa i ponownie problem się powtarza. Podobno jeśli się odda telefon do autoryzowanego serwisu to za pewną opłatą stwierdzą co jest uszkodzone na 100 %. Chyba spróbuję tak zrobić, może w końcu dowiem się co jest nie tak...

1
  • #10 18 Gru 2014 19:55
    OlekMTG
    Poziom 34  

Jak stwierdzą to napiszą że płyta :) . Żadnych więcej szczegółów się nie dowiesz.

2
  • #11 18 Gru 2014 20:47
    artexb5
    Poziom 2  

Liczę się z tym, że to może być płyta, ale mam jeszcze nadzieję, że jednak chodzi o gniazdo sim. Po Nowym Roku dam znać czego się dowiedziałem w serwisie.

2
  • #12 04 Wrz 2015 09:02
    kryha19
    Poziom 1  

w moim przypadku wyglądało tak, że wystarczyło odinstalować program "usługi Google play" i wszystko wróciło do normy:)

13