Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak obrazu cyfrowego w Samsung 48H6400...

28 Wrz 2014 22:13 2094 7
  • Poziom 2  
    Witamm mam taki problem do telewizora Samsung 48H6400, podłączyłem antenę z kablówki i cyfrowo jest tylko dźwięk, a obrazu nie ma i po chwili pojawia się komunikat - sygnał zakodowany, na drugim telewizorze jakiś Samsung 32cale wszystko działa jak należy, co może być tego przyczyną? Jak w ustawieniach zmienię antenę na naziemną to jest tylko analogowy sygnał, a w kablowym jest i cyfrowy, ale bez obrazu, miał ktoś taki problem?
  • Poziom 43  
    macomxx napisał:
    podłączyłem antenę z kablówki

A ta kablówka to.... - firma, nazwa?.
  • Poziom 33  
    Z tego co widzę to ten TV Samsunga ma trzy tunery, DVB-T, DVB-C oraz analogowy. Aby odbierać obraz z kablówki musisz mieć przełączony na DVB-C. Czy tak masz?
  • Poziom 2  
    W diagnostyce i informacje o sygnale mam antena DVB-C, jakość sygnału 100 a siła sygnały 10 a co do zmiany tunera to nie wiem gdzie coś takiego zmienić to może samo się ustawia bo jakoś w instrukcji nie mogłem znaleźć a kablówka to taki lokalny operator TV-EURO-SAT jak nic nie wskuram to może się przejdę do nich może coś poradzą
  • Poziom 33  
    macomxx napisał:
    jakość sygnału 100 a siła sygnały 10
    A nie odwrotnie czasem? Nie wiem, czy to samo się ustawia, w moim TV trzeba samemu ustawiać pewne rzeczy, ale technika leci do przodu. Jak sam nie potrafisz rozpoznać czy TV jest odpowiednio ustawiony, to niestety musi ci to ktoś doświadczony powiedzieć.Jak masz kogo zapytać to zapytaj, wygląda to na problem z dekodowaniem sygnału a konkretnie wizji.
  • Poziom 43  
    macomxx napisał:
    jak nic nie wskuram to może się przejdę do nich może coś poradzą

Przecież mają te dane na swojej stronie:
    http://www.tveurosat.net/joomla/index.php/telewizjatvk/faqtvk

"Czy mogę odbierać telewizję cyfrową?
    Sprawdź czy Twój odbiornik posiada głowicę DVB-C oraz MPEG-4. Jeżeli tak to wymagany jest zakup modułu (jest to czytnik do karty). Natomiast w wypadku gdy nie posiada ww. cech wymagany będzie zakup dekodera z głowicą DVB-C lub zmiana odbiornika.
    "
    Jakie parametry podać przy wyszukiwaniu kanałów cyfrowych?
    Częstotliwość początkowa: 586,000
    Częstotliwość końcowa: 706,000
    Symbol rate: 6900 kb/s
    QAM: 256
  • Poziom 2  
    Moduł jest potrzebny do odbioru HD a nie sygnału cyfrowego w innym pokoju na starszym tv samsung działa telewizja cyfrowa bez żadnych modułów
  • Poziom 34  
    macomxx napisał:
    Moduł jest potrzebny do odbioru HD a nie sygnału cyfrowego w innym pokoju na starszym tv samsung działa telewizja cyfrowa bez żadnych modułów

Coś się nie zgadza, gdyż na stronie kablówki jest mowa o module z kartą, może ten starszy masz podłączony przez dekoder, bo nie wierzę, że kablówka koduje tylko programy HD.