Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWT 5108 - programator nie przechodzi na kolejne pole

ducek100 29 Wrz 2014 00:22 729 3
  • #1 29 Wrz 2014 00:22
    ducek100
    Poziom 7  

Po nastawieniu programatorem na jakikolwiek program pralka rusza, robi co ma robić i ... nie przechodzi do kolejnego kroku (może tak na jednym ustawieniu programatora chodzić i cały dzień). Kiedy przesunie się delikatnie ręcznie pokrętło programatora, gałka przesuwa się dalej sama do następnego położenia, pralka robi swoje w tym położeniu i znowu może tak cały dzień tzn. nie wchodzi na kolejny etap. Zauważyłem też, że kiedy tak trwa na danym programie dochodzi do takiego momentu, że "cyka" tzn. odgłos jest taki jakby miała przejść do kolejnego kroku (tzn. przekręcić się) ale tego nie robi. Na początku myślałem, że spalony jest silnik przemieszczający gałkę programatora, ale fakt że jak ruszy się ręcznie pokrętłem dalej przemieszcza się on o własnych siłach chyba to wyklucza. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ?

0 3
  • #2 29 Wrz 2014 12:22
    Kubus1842
    Poziom 14  

Nigdy nie wolno kręcić programatorem ręcznie gdy pralka jest włączona !

0
  • #3 29 Wrz 2014 12:30
    ducek100
    Poziom 7  

Kubus1842 napisał:
    Nigdy nie wolno kręcić programatorem ręcznie gdy pralka jest włączona !

Najpierw wyłączałem pralkę, potem delikatnie przekręcałem programator i ponownie ją włączałem - wtedy gałka programatora przesuwała się na kolejne pole i z niego już się nie ruszała.
    Ale jaka jest przyczyna takiego działania (a raczej braku działania :))

0
  • #4 29 Wrz 2014 23:25
    ducek100
    Poziom 7  

Problem został rozwiązany za pomocą serwisanta. Niestety nie było mnie przy tej operacji - żona "zeznaje" że wymieniony został jakiś fragment programatora i teraz wszystko działa jak należy.

0