Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klej do przyklejenia dotyku Huawei g300

Rhingsm 29 Sep 2014 08:14 3717 8
    Rhingsm

Level 29  
    Witam, jak w temacie. Klient przyniósł na wymianę dotyk. Oczywiście sprzedający nie poinformował że na dotyku brak kleju. Brak czasu aby odsyłać dotyk. Napewno ktoś się już z problemem zetknął. Czy możecie poradzić czym kleicie taki dotyk? Taśma "3m" nie daje rady. Oryginał był na jakieś piankowej dwustronnej klejony. Na "3m" taśma dotyku przyklejona do metalowej ramki zaczyna "jeździć" i dotyk przestaje działać (na taśme jest chyba jakiś czujnik który zwiera do gnd). Dzięki za pomoc koledzy
    bearq
    Level 38  
    Najlepiej taśma, jest to dość mało inwazyjny sposób na montaż. Klejem oczywiście przykleisz to ale ponowna wymiana dotyku może być już nie możliwa
    Rhingsm

Level 29  
    Tak tylko taśma którą posiadam zaczyna jeździć po tym metalu jak ją nakleje...
    bearq
    Level 38  
    Jeśli zajmujesz się telefonami to polecam poszukać specjalnej taśmy. Jest tego od groma jednym z portali aukcyjnych sam takową zakupowałem do S3 i nie mam problemu. Klejem to przykleisz ale później w razie problemów marne szanse że uda się to bez uszkodzeń zdemontować
    Rhingsm

Level 29  
    No niestety na chwilę obecną brak pomysłu co do tego dotyku g300. Czy tam na taśmie jest jakiś czujnik który zwiera do masy i jeżeli ten czujnik nie styka to dotyk nie działa? Nie chce smarować klejem taśmy bo wtedy nici z reklamacji dotyku
    zedix
    Level 15  
    witam! podepne sie pod temat. Tez mam czasem problem z przyklejeniem dotyku. te tasmy 3m nie dają rady, a takiej cieniutkiej piankowej nigdzie nie mozna dostać... robie teraz lg p990 i tam jest jakiś klej (cos ala butapren??). Jak kleicie takie "problemowe" dotyki??
    lampart131
    User under supervision
    Nie rozumiem jak taśma dwustronna marki 3m nie daje rady.. Albo kupujecie jakiś szajs albo nie potraficie przykleić tego. Czemu nie dają wam rady te taśmy?? Jeśli jedna nie trzyma to nałóżcie jedną warstwe kleju później drugą i styknie..
    marcinziemko
    Level 15  
    No niestety 3m średnio się sprawdza, ostatnio kleimy na taśmę dwustronną "smart" i jest o niebo lepiej, jedyny problem to wycięcie odpowiednio cienkich pasków, ale taki problem to nie problem ;)
    lampart131
    User under supervision
    Ja używam tasmy 3m i mogę z pewnością powiedzieć że jest wystarczająco trzyma bardzo dobrze i na pewno digitizer nie odpadnie od wyświetlacza czasami mam problem z czarną plamką tak jakby wyświetlacz się pocił nie wiecie jak to zapobiec??