Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW T5 - Przeróbka świateł H4 na bixenon

650ccm 29 Sep 2014 10:46 4932 9
 • #1
  650ccm
  Level 13  
  Witam. Mam pytanie odnośnie świateł w VW T5. Otóż miałem zwykłe reflektory H4 i zmieniłem na oryginalny bixenon. Przeróbka polegała na dołożeniu jednej "masy" do zasilenia żarówki H7 bodajże i cewki uruchamiającej przesłonkę w bixenonie. Problem polega na tym, że w momencie przełączenia dźwigni świateł z mijania na drogowe zapalają się żarówki od drogowych i przerzuca przesłonkę na bixenon jednak odcina zasilanie przetwornicy i xenon gaśnie. Czy da się jakoś zrobić żeby przetwornica świeciła cały czas a bi xenon i H7 się dołączała do tego??? Caravelle i Multivany miały światła przednie dzielone na dwie żarówki, ale nie mam możliwości sprawdzenia jak tam te światła działają. Czy ktoś wie jak temu zaradzić żeby xenon świecił cały czas???
 • #3
  janusz2008
  Level 33  
  Oczywiście że się da,robiłem to w B5. Nawet sterowanie zostało to samo po przerobieniu silniczków i dołożenie sprysków sterowane manetką wycieraczek.
 • #4
  650ccm
  Level 13  
  Spryskiwacze już są podłączone, a nad poziomowaniem pracuję. Janusz2008 napisz jak to zrobić, bo nie wiem czy trzeba może zmienić jakiś przekaźnik od świateł czy coś w komputerze programować??
 • #5
  jarewa
  Level 31  
  piwko wrote:
  Rozumiem, iż poziomowanie i spryskiwacze też dołożyłeś


  A po co? i tak jeden kij lampa straciła homologacje wiec dołożenie tych bajerów i tak mija się z celem.
 • #6
  650ccm
  Level 13  
  Jest ktoś w stanie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie czy będą teraz prowadzone typowe "forumowe" dyskusje nie na temat?
 • #7
  650ccm
  Level 13  
  naprawdę nikt nie jest w stanie udzielić porady w temacie??
 • #8
  domex32
  Moderator of Cars
  Na tym forum nie udzielamy porad nie zgodnych z prawem.

  Załóż oryginalne reflektory, wtedy podpowiemy co i jak.
 • #9
  pioart
  Level 38  
  Nie dam prostej odpowiedzi, bo jak sam do tego dojdziesz, będziesz miał większą satysfakcję. Problem masz w przełączaniu świateł. W H4 światła działają zamiennie, mijania>drogowe>mijania, ale jak pociągniesz manetkę to świecą mijania+drogowe, podejrzewam, że w momencie „błyśnięcia” drogowymi układ działa prawidłowo, przesłona bi-xenon podnosi się xsenon nie rozłącza się i zaświeca H 7. Pomyśl jak doprowadzić do tego, aby nie w wyłączały się mijania /w standardowych reflektorach/. I to tyle. Jeśli się mylę niech ktoś poprawi.
 • #10
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  650ccm wrote:
  przerzuca przesłonkę na bixenon jednak odcina zasilanie przetwornicy i xenon gaśnie


  Dołóż diodę 5A między przewód zasilający długie a zasilanie przetwornicy i wymień bezpiecznik od długich z 10A na 15A i będzie świecić poprawnie tylko nie wiem jak to zniesie instalacja od długich na dłuższą metę .