Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

50VT60 - nie widzi dysku zewnętrznego na przedłużaczu

Ralf58 29 Wrz 2014 11:53 2289 10
  • #1 29 Wrz 2014 11:53
    Ralf58
    Poziom 10  

Chciałem podłączyć dziś dysk zewnętrzny do nagrywania do mojej plazmy. Podłączyłem pod właściwy port przez przedłużacz USB 3.0 i lipa - nie widzi dysku. Gdy podłączę dysk bez przedłużacza na fabrycznym kablu działa, jeśli pod przedłużacz podłącze pendrive ten również działa. Czy jest jakaś max długość kabla, którą można zastosować?
    Dopowiem tylko, że to dysk 2,5" wsadzony do obudowy od dysku 3,5" z dodatkowym zasilaniem.

0 10
  • #2 29 Wrz 2014 12:29
    lesławek
    Poziom 31  

Zdecydowanie długość kabla ma znaczenie. Jeśli zastosowałeś zwykły pasywny przedłużacz, to możliwe, że jest za długi. Rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie przedłużacza aktywnego np takiego:http://www.morele.net/kabel-usb-equip-przedluzacz-usb-am-af-3-0-5m-aktywny-133405-574657/?ceneo_spo=true

Dodano po 2 [minuty]:

Kłopot może polegać na tym, że takie urządzenia czasami wymagają sterowników, a te są raczej tylko do Windows.

0
  • #3 30 Wrz 2014 19:36
    Ralf58
    Poziom 10  

Pytanie czy to na bank przedłużacz bo już trochę w tą obudowę zainwestowałem... I czemu zasilanie zewnętrzne dysku sobie z tym nie radzi?

0
  • #4 30 Wrz 2014 19:55
    lesławek
    Poziom 31  

Jeśli bez przedłużacza działa a z przedłużaczem nie to chyba winny jest przedłużacz, ale niekoniecznie zasilanie. Równie dobrze to może być wina czasów propagacji sygnałów, czy przesłuchów pomiędzy żyłami, Przy USB 3.0 częstotliwości które taki kabel musi przenieść są już duże i nie każde urządzenie będzie działać na długim kablu, zresztą producenci często zaznaczają, żeby nie używać przedłużaczy, bo z nimi nie ma gwarancji poprawnej pracy.

Dodano po 1 [minuty]:

Przedłużacz aktywny ma na końcu regenerator sygnału, więc może poprawić sytuację, ale nie ma takiej gwarancji.

0
  • #5 30 Wrz 2014 20:23
    Ralf58
    Poziom 10  

A czy jest szansa, że jeśli zastosuję przedłużacz USB 2.0 to sytuacja ulegnie poprawie? Mówię o zwykłym, nie aktywnym przedłużaczu.

0
  • #6 30 Wrz 2014 20:59
    lesławek
    Poziom 31  

Zależy jaka jest długość tego przedłużacza. Ja mam np drukarkę na kablu 5m i za każdym razem, gdy włącza się lodówka, mam sygnał rozłączenia i podłączenia urządzenia do komputera (drukarki nie lodówki), Gdy w tym czasie drukuje to wydruk się zatrzymuje w połowie strony i jedynym ratunkiem jest restart bufora wydruku...

Dodano po 1 [minuty]:

Jakaś tam szansa na poprawę jest, bo transmisja zwolni, ale trzeba po prostu spróbować.

0
  • #7 01 Paź 2014 20:46
    Ralf58
    Poziom 10  

Tak się teraz zastanawiam - przedłużacz ma 1,8m razem z fabrycznym kablem daje to ok 2,5m. Czy przy takiej długości byłyby już straty?

0
  • #8 01 Paź 2014 21:29
    lesławek
    Poziom 31  

Właściwie to do 3m nie powinno być problemu, a czy ten zasilacz jest podłączony do obudowy dysku? BTW Próbowałeś podłączyć go do komputera? (Nie zasilacz tylko dysk)

0
  • #9 02 Paź 2014 20:54
    Ralf58
    Poziom 10  

Tak zasilacz podłączony jest do obudowy. Obudowa pochodzi od Seagate. Dysk do komputera podłączałem i chodziło Ok, choć nie podłączałem przez przedłużacz.

0
  • #10 28 Paź 2014 00:57
    Zenek
    Poziom 30  

Cały czas nie chcesz wymienić tego przedłużacza. Czy kosztował 7 czy 70 zł?
    Podłączanie przez przedłużacz usb2... przecież TV nie będzie wtedy nagrywać. A nagrywa bez przerwy gdy wykryje dysk usb3.0 i jest włączone dvb-t (dla time-shift). Nie do końca podoba mi się ta kombinacja- dysk 2,5 do obudowy 3,5, zasilacz, przedłużacz? Nie prościej dysk 2,5 w obudowie 2,5, z oryginalnym krótkim kablem, bez zasilacza, "podwiesić" z tyłu obudowy? U mnie tak jest i działa bez problemu.
    P/S też mam Panasonica 50vt60.

0
  • #11 28 Paź 2014 16:04
    Ralf58
    Poziom 10  

Obudowa była większa bo robiłem z niej BitumenBox, żeby dysk był niesłyszalny. Chwilowo mam urwanie głowy w pracy i nie pociągnąłem dalej tematu ale też rozważam przeróbkę wszystkiego na wariant o jakim piszesz.

0