Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stiebel eltron dhf 24 - Awaria włącznika hydraulicznego

wikiolo 29 Sep 2014 14:25 1407 2
 • #1
  wikiolo
  Level 9  
  Witam
  Podgrzewacz przepływowy, podłączona siła (4 kable). Pewnego dnia przestał działać włącznik hydrauliczny. Myślicie że warto spróbować wstawić zamiast włącznika hydraulicznego włącznik "ręczny"? Chciałbym całkowicie wyrzucić hydraulikę z urządzenia i w razie potrzeby po prostu włączać podgrzewacz. Jeśli tak to prosiłbym o małą pomoc dotyczącą wyboru sprzętu i przeprowadzenia całej operacji:)
  edit:Na zdjęciu widoczny jest stary, spalony podgrzewacz, 'nowszy' jest taki sam ale w lepszym stanie:P
 • #2
  irus.m
  Heating systems specialist
  Nie możesz dać ,,ręcznego " włącznika zasilania grzałek.
  W wypadku, gdy zostanie on włączony, grzałki zaczną grzać a nie będzie przepływu wody (zakręcony kran,brak odbioru ciepła, bardzo gwałtowny wzrost temperatury wody , gwałtowny wzrost ciśnienia) nastąpi zniszczenie podgrzewacza.
  Nie można stworzyć takiej możliwości, zależnej od ułomnej natury człowieka. :idea: :!:
  Jak tylko na tym skończy, to jest bardzo dobrze. Gorzej, gdy w pobliżu będą ludzie ( ten włączający)- mogą marnie, przedwcześnie skończyć marny doczesny żywot.
  Zainwestuj w naprawę zgodną ze sztuką. Warto jednak dobrze powegetować.

  pozdrawiam
 • #3
  wikiolo
  Level 9  
  Przy podgrzewaczu są tylko dorośli i jest on nam potrzebny tylko do kąpieli - jedna osoba puszcza wodę, druga włącza podgrzewacz. Wydaje mi się że przy dobrym włączniku nie ma opcji żeby coś poszło źle - i po stronie technicznej jak i człowieka.