Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s4 - Nie synchronizuje poczty e-mail

andrea70 29 Wrz 2014 15:10 22773 5
  • #1 29 Wrz 2014 15:10
    andrea70
    Poziom 10  

Od 2 miesięcy mam smartfon Galaxy s4. Czasem odbiera pocztę e-mail, ale po każdym włączeniu się oszczędzania, kiedy naładowanie baterii spada poniżej 30% rozłącza się synchronizacja poczty e-mail. Po naładowaniu baterii bardzo trudno było później włączyć synchronizację. Ostatnio nie mogę uzyskać synchronizacji. Kiedy wejdę w ustawienia synchronizacji i w Synchronizuj teraz pokazuje się wskaźnik synchronizacji ale jest nieruchomy i jest widoczna informacja Synchr.wyłączona. "Dotknij aby zsynchronizować teraz", tylko że dotyk nie uruchamia synchronizacji. Jaka może być tego przyczyna i czy można włączyć synchronizację czy smartfon wymaga naprawy w serwisie? Samsung Galaxy s4 - Nie synchronizuje poczty e-mail

0 5
  • #2 29 Wrz 2014 19:46
    gracjan55
    Poziom 36  

A gdy wejdziesz w ikone email w menu to masz włączoną synchronizację?

0
  • #4 30 Wrz 2014 06:41
    gracjan55
    Poziom 36  

No masz komunikat że synchronizacja wyłączona i dlatego nie pobiera. Wejdź w aplikację email > ustawienia > klilasz na dane konto > Ustawienia synchronizacji > zaznaczasz "Synchronizacja poczty email".

-2
  • #5 30 Wrz 2014 15:51
    andrea70
    Poziom 10  

Nie jeden raz tak robiłem, ale nie synchronizuje i tyle i obojętnie czy ustawię synchronizację na ręczna czy na np. co godzinę. Zobacz że na dole jest komunikat iż jest ustawione na synchro i można nacisnąć tylko na "Anuluj synch" aby ją wyłączyć. Strzałki wskaźnika synchronizacji nie obracają się i stoją. Zobacz też czy synchronizacja jest zaptaszkowana i "Wyłączono Master sync" czy odptaszkowana i
    "Sync wyłączona" synchronizacja nie działa. Załączam screeny.
    Co jeszcze można tu zrobić?

Wygląda na to że znalazłem rozwiązanie i podaję bo może jeszcze być komuś pomocne.
    Aby po włączeniu się opcji oszczędzania baterii która mimo jej wyłączenia (odptaszkowania) w Samsungu galaxy s4 w dalszym ciągu działa i dla oszczędności wyłącza również synchronizacje poczty E-mail oraz Gmail należy "kliknąć" na ikonę Gmail (czerwona litera M w kopercie) i kiedy zmieni się okno, to na górnym pasku "kliknąć" na opcję "Główne" i kiedy pokaże się menu przewijamy go i wybieramy opcję "Ustawienia".
    Po jej otworzeniu klikam ma swoje konto poczty na Gmail (np. adela(malpa)gmail.com czy abcxxx(malpa)gmail.com) i teraz kiedy otworzy się opcja
    "Synchronizuj Gmaila" zaznaczam (zaptaszkowuje)ją.
    Po tym już mogę uruchomić synchronizację poczty E-mail.

Natomiast będę wdzięczny za podpowiedź co zrobić aby pomimo odptaszkowania nie włączała się opcja oszczędzania baterii. Przed zaktualizowaniem Andka do 4.4.2 można było ustawić oszczędzanie tak aby włączało się kiedy poziom naładowana baterii spadnie do 10%. Teraz zawsze automatycznie włącza się oszczędzanie kiedy naładowanie baterii spadnie do 30% i mimo odptaszkowania nie da się tego wyłączyć.

2
  • #6 08 Paź 2014 09:32
    andrea70
    Poziom 10  

Aby nie zakładać nowego wątku korzystam z tego który wcześniej założyłem, gdyż sprawa dotyczy tego samego smartfona i jest jakby dalszym ciągiem wcześniej opisywanych problemów.
    Nie ma już problemu z synchronizacją i komunikat o braku synchronizacji się nie pokazuje. Niestety kiedy poziom naładowania baterii spadnie do 30% i mimo że "oszczędzanie jest odptaszkowane" pokazuje się ikona oszczędzania ze wszystkimi tego konsekwencjami. Spada jasność wyświetlacza i głośność alarmów i komunikatów oraz połączenie z internetem i odbiór poczty e-mail. Po przywróceniu właściwych ustawień nawet po całkowitym naładowaniu baterii, poczta mailowa oraz internet nie działają.
    Nie ma komunikatu o braku synchronizacji (tyle że strzałki sygnalizujące synchronizację są "nieruchome") a na dole wyświetlacza widoczny jest komunikat poprzedzony czerwoną ikonką z wykrzyknikiem iż występują chwilowe kłopoty z połączeniem które w niedługim czasie zostanie przywrócone.
    Nie wiem czy ten komunikat emituje sieć (Play) czy jest to komunikat wewnętrzny smartfona, ale po jakimś czasie (1-2 godzin) odzyskuje internet i poczty. Jednak zawsze kiedy brak jest internetu i poczty e-mail przez sieć GSM łączność telefoniczna działa i z połączeniem internetowym i odbiorem poczty przez wi-fi nie ma problemów. Tylko że nie w każdym miejscu jest dostęp do wi-fi.
    Jeśli ktoś miał podobne "przygody" i je rozwiązał proszę o podzielenie się swymi doświadczeniami i podpowiedź co jest ich powodem.

1
  Szukaj w 5mln produktów