Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radioodbiornik Taraban DMP-502 - nie odbiera UKF

29 Wrz 2014 19:40 1881 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Potrzebuję pomocy.
    Mam problem z radioodbiornikiem UNITRA Taraban DMP - 502. Problem z odbiorem UKF. Po włączeniu radia wszystko jest ok. Po jakimś czasie pojawia się cisza. Przełączam na inne zakresy DSK, na tych zakresach radio działa. Napięcia na głowicy są prawidłowe jak na schemacie radioodbiornika. Kiedyś samodzielnie przestroiłem ten radioodbiornik korzystając z informacji zamieszczonych na tym portalu. Wszystko było w porządku. Proszę o porady jak za ten problem mam się zabrać i co sprawdzić?
    Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Przy normalnym odbiorze AM, brak odbioru FM może być w wyniku przebitego kondensatora 10n blokującego pin 12 układu scal. UL1211 do masy lub niesprawnego któregoś z filtrów p. cz. FM.
  • flexghzflexghz
  • Moderator
    Do sprawdzenia pot. montażowy R 27, oraz C 57 /47 µF/ dołączony do niego.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    Ten potencjometr montażowy ma na schemacie oznaczenie R22 47kOhm , kondensator elektrolityczny C52 47uF. Te elementy są w porządku. Kondensator wymieniłem już dawno temu wraz z pozostałymi kondensatorami elektrolitycznymi gdy usuwałem usterkę końcówki mocy.

Zgodnie z zaleceniem w poprzednim poście wymieniłem kondensator ceramiczny C63 10 nF oraz dostroiłem cewki w układzie p.cz. Radioodbiornik działał przez jakiś czas teraz znów cisza nawet po ponownym uruchomieniu. Prosze o dalsze instrukcje jak postępować przy naprawie tego sprzętu.