Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring - monitoring przez sieć mobilną - czy to jeszcze możliwe?

tomashar 31 Gru 2014 13:47 10488 40
    maciejMK
    Poziom 11  
    Zgadzam się z kolegą _ZBYCH_. Ja też wykupiłem w firmie tunel VPN. Zestawiłem połączenie vpn z routerem tplink mr4320 + modem 3G, potem podpiąłem do niego tplink wdr 4300 i do niego mam podpięty lan + kamery + satel ethm-1 i zdalnie mam podgląd z kamer + obslugę centrali alarmowej. Koszt 9 zł miesięcznie tunel vpn + 15 zł abonament za internet mobilny u operatora z buźką :) (2GB transferu)
  • OptexOptex
    Marek31415
    Poziom 31  
    _ZBYCH_ napisał:
    Widzę, że w stopce kolega reklamuje jakieś swoje rozwiązanie, to proszę napisać w kilku zdaniach, jakie możliwości zdalnego dostępu ma to rozwiązanie.

Już to napisałem i to w tym wątku. Popatrz na wcześniejsze posty.
  • OptexOptex
    TvWidget
    Poziom 34  
    _ZBYCH_ napisał:
    proszę napisać w kilku zdaniach, jakie możliwości zdalnego dostępu ma to rozwiązanie.

Można zastosować też dedykowane kamery GSM http://sk4.telekamera.pl/hardware.html. Działają ze "standardowymi" kartami SIM. W komunikacji pośredniczy serwer. Obraz jest wyświetlany przez stronę napisaną w HTMLu. Wszytko powinno więc działać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką. Kamera wysyła obraz tylko jeśli ktoś go ogląda. Zastosowany jest w niej przetwornik 5MPx ale przez GSM przesyłany jest obraz 640x480 pikseli. Może być to być cały kadr przeskalowany do mniejszego rozmiaru lub tylko jego wycinek. Dzięki temu uzyskuje się zoom 4x lub 16x bez straty jakości. W przypadku wycinka okienko można elektronicznie przesuwać (ekwiwalent obrotnicy).
    Bez logowania i funkcji zdalnego sterowania obraz on-line z tego typu kamery jest dostępny tu: http://telekamery.net/
    _ZBYCH_
    Poziom 15  
    @ Marek31415 i TvWidget

Autor wątku wyraźnie napisał, że potrzebuje podłączyć posiadany rejestrator IP przez internet mobilny, więc pisanie o innych systemach opartych na komputerze + płatnym oprogramowaniu czy kamerach z wbudowanymi modemami GPRS nijak się maja do tematu tego wątku.
    Marek31415
    Poziom 31  
    _ZBYCH_ napisał:
    @ Marek31415 i TvWidget ...
    ...więc pisanie o innych systemach opartych na komputerze + płatnym oprogramowaniu czy kamerach z wbudowanymi modemami GPRS nijak się maja do tematu tego wątku.

Do tematu tego wątku akurat się bardzo dobrze mają... Tym bardziej, że proponowane rozwiązania VPN nie dość, że są również płatne, to jeszcze w postaci rocznego abonamentu. Wystarczający argument aby w wielu wypadkach pozbyć się rejestratora na rzecz komputera. Oczywiście należy przeanalizować wszystkie argumenty "za i przeciw" i wybrać odpowiednie dla siebie lub klienta rozwiązanie.
    _ZBYCH_
    Poziom 15  
    Marek31415 napisał:

Do tematu tego wątku akurat się bardzo dobrze mają... Tym bardziej, że proponowane rozwiązania VPN nie dość, że są również płatne, to jeszcze w postaci rocznego abonamentu. Wystarczający argument aby w wielu wypadkach pozbyć się rejestratora na rzecz komputera. Oczywiście należy przeanalizować wszystkie argumenty "za i przeciw" i wybrać odpowiednie dla siebie lub klienta rozwiązanie.

Do tematu postu może i tak, ale do problemu opisanego przez autora już nijak...

Rozumiem, że starasz się promować swoje oprogramowanie, ale w tym konkretnym przypadku raczej klienta nie zdobędziesz...
    Wystarczy porównać koszty...
    Odpowiedni komputer + Twoje oprogramowanie = ?
    W przypadku kamer analogowych dochodzi jeszcze koszt karty DVR.
    Kosztowniejsze jest również awaryjne zasilanie systemu opartego na komputerze.

Jeśli ktoś (np. autor tego wątku) kupił już rejestrator, to zapewne będzie szukał rozwiązania, które umożliwi wykorzystanie w pełni możliwości posiadanego sprzętu, a nie wymieni go na nowy, droższy i w zasadzie nie wiadomo po co.
    Jeśli jest w zasięgu LTE (lub nawet tylko 3G), to moim zdaniem najkorzystniej finansowo i użytkowo wyjdzie właśnie router z modemem LTE + wykupiona usługa VPN.
    Usługę VPN można wykupić nie tylko na rok, ale również krótszy okres, np. na 3 miesiące na 19,90 zł (6,65 zł/ msc.) :D
    Jedyny koszt dodatkowego sprzętu, jaki trzeba ponieść, to odpowiedni router obsługujący modem USB LTE (350 zł) oraz usługę VPN.
    Jak już wcześniej pisałem, to rozwiązanie umożliwia też zdalną obsługę alarmu (Satel Integra przez moduł internetowy ETHM).

.
    Marek31415
    Poziom 31  
    _ZBYCH_ napisał:
    Rozumiem, że starasz się promować swoje oprogramowanie...
    Czytasz między wierszami? Może mam 60% rabatu na program? Też możesz mieć...
    _ZBYCH_ napisał:
    Najtańszym rozwiązaniem jest rejestrator bez dysku w roli karty DVR. A program do 4-ech kamer jest chyba dalej darmowy.
    _ZBYCH_ napisał:
    ... to moim zdaniem najkorzystniej finansowo i użytkowo wyjdzie właśnie router z modemem LTE + wykupiona usługa VPN...
    Pozwól wybrać klientowi. A zamiast wykupować usługę VPN postaw własny serwer reverse proxy pod monitoring i sam kasuj klientów (albo udostępnij za darmo). Oprogramowanie jest dostępne w pakiecie.
    _ZBYCH_ napisał:
    Jak już wcześniej pisałem, to rozwiązanie umożliwia też zdalną obsługę alarmu (Satel Integra przez moduł internetowy ETHM).
    Selcamnet ma wbudowany zdalny pulpit. Poprzez komputer monitoringu daje dostęp do całej lokalnej sieci. Też umożliwia zdalną obsługę alarmu.

Nie twierdzę, że jakieś rozwiązanie jest lepsze. Każde ma jakieś plusy i minusy. Chodzi mi tylko o pokazanie, że są dostępne różne rozwiązania. Sam zresztą często korzystam z VPN, ale nie jest to jedyny i zawsze słuszny sposób.
    _ZBYCH_
    Poziom 15  
    Marek31415 napisał:
    _ZBYCH_ napisał:
    Rozumiem, że starasz się promować swoje oprogramowanie...
    Czytasz między wierszami? Może mam 60% rabatu na program? Też możesz mieć...

Nie widzę nic złego w promowaniu tego programu. Uważam, że w tym konkretnym przypadku autor wątku nie tego szuka. Ja przedstawiłem jedno z rozwiązań, które może wykorzystać. Nie ma co się obruszać ;-)

Marek31415 napisał:
    _ZBYCH_ napisał:
    Najtańszym rozwiązaniem jest rejestrator bez dysku w roli karty DVR. A program do 4-ech kamer jest chyba dalej darmowy.

To sam nie wiesz, co proponujesz? Zgodnie z cennikiem dla czterech kamer program kosztuje 590 zł. Jeśli dodać do tego koszt komputera i najtańszego rejestratora, to jest to zupełnie nie opłacalne. Może przy większych systemach - hybrydowych...

Marek31415 napisał:
    _ZBYCH_ napisał:
    ... to moim zdaniem najkorzystniej finansowo i użytkowo wyjdzie właśnie router z modemem LTE + wykupiona usługa VPN...
    Pozwól wybrać klientowi. A zamiast wykupować usługę VPN postaw własny serwer reverse proxy pod monitoring i sam kasuj klientów (albo udostępnij za darmo). Oprogramowanie jest dostępne w pakiecie.

Mój klient nie zna się na tym i nie chce się znać. On oczekuje pewnego działania i to dostaje.
    Po co mam stawiać serwer proxy i martwić się o jego działanie, sprawność łącza internetowego, awaryjne zasilanie, itp?
    Dla mnie prościej i pewniej jest skorzystać z VPN wykupionego w profesjonalnej firmie.

Marek31415 napisał:
    _ZBYCH_ napisał:
    Selcamnet ma wbudowany zdalny pulpit. Poprzez komputer monitoringu daje dostęp do całej lokalnej sieci. Też umożliwia zdalną obsługę alarmu.

Satel przez moduł internetowy umożliwia przy pomocy aplikacji na smartphone, czy tablet zdalną obsługę systemu - wirtualny manipulator.
    Klikam w smartphone ikonkę, uruchamia się aplikacja i mam w pełni funkcjonalny zdalny manipulator w telefonie. Naprawdę Twój Selcamnet też to umożliwia? :?:

Marek31415 napisał:
    Nie twierdzę, że jakieś rozwiązanie jest lepsze. Każde ma jakieś plusy i minusy. Chodzi mi tylko o pokazanie, że są dostępne różne rozwiązania. Sam zresztą często korzystam z VPN, ale nie jest to jedyny i zawsze słuszny sposób.

Owszem, każde rozwiązanie ma jakieś plusy i minusy, ale skoro już się tu produkujemy, to może nie po to, aby tylko coś napisać i pokazać inne rozwiązania, które nie rozwiązują problemu...
    tomashar
    Poziom 7  
    Mogę potwierdzić w 100%, ze możliwy jest monitoring przez sieć mobilna Gsm. W plus Gsm, można wykupić dostęp do publicznego IP i to załatwia całkowicie sprawę.
    sosarek

Poziom 43  
    @tomashar Pomijam fakt że każde nowe urządzenie oferuję prace w chmurze i nie trzeba nic wtedy wykupować...
    tomashar
    Poziom 7  
    Dziękuje wszystkim za aktywny udział. Temat uważam za wyczerpani zamykam go.