Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny i wzmacniacz kupić?

like_no_other 29 Wrz 2014 21:51 3792 43
  • #1 29 Wrz 2014 21:51
    like_no_other
    Poziom 9  

Witam serdecznie!
    Przejrzałem sporo tematów z tego działu jednak żaden nie był mi w stanie pomóc tak w pełni.
    Niestety nie znam się zupełnie na tych wszystkich parametrach głośników/wzmacniaczy dlatego chciałbym się poradzić forumowych profesjonalistów :)
    A więc tak, pokój ma tak na oko 4,5x4,5m, chciałbym podłączyć je do komputera (podpina się normalnie pod miejsce zwykłych głośników, a jeśli tak, to czy karta dźwiękowa będzie miała wpływ na jakość? - nie mam wyobraźni do tego ;p ). Na nagłośnienie chciałbym przeznaczyć od 1000zł do 3000zł, słucham wszystkiego, jednak z naciskiem na muzykę taneczną, dance, club, electro etc. Od sprzętu oczekiwałbym pięknego brzmienia i basu, bo przy tej muzyce to jednak dość istotne W cenie powinno zawierać się wszystko co będzie potrzebne do tego kompletu, głośniki wzmacniacz i ewentualna reszta). Dziękuję bardzo za pomoc!

0 29
  • #2 29 Wrz 2014 23:22
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Sprzęt nowy czy używany?

like_no_other napisał:
    podpina się normalnie pod miejsce zwykłych głośników, a jeśli tak, to czy karta dźwiękowa będzie miała wpływ na jakość?
    Tak i tak.

0
  • #3 29 Wrz 2014 23:27
    like_no_other
    Poziom 9  

nie wykluczam używanych, jednak nie wiem w jakim stopniu takie używane mogą być wyeksploatowane (nie wiem co tam się w nich zużywa, jaką mają żywotność etc.) temu wolałbym nowe, jednak tak jak wspomniałem, nie będę protestował gdy mi ktoś doradzi wg niego, dobry używany sprzęt w dobrej cenie, bo i tak się może zdarzyć, a na allegro jest tego tyle, że aż głowa boli :)

0
  • #4 29 Wrz 2014 23:44
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

like_no_other napisał:
    jednak nie wiem w jakim stopniu takie używane mogą być wyeksploatowane (nie wiem co tam się w nich zużywa, jaką mają żywotność etc.)
    Zawieszenie głośników co najwyżej.
    Powiem tak. Wzmacniacza nowego nie bierz. Bez sensu. Wiek 15 lat dla wzmacniacza to wbrew pozorom nie tak dużo.
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=nad+c320&bmatch=seng-v6-p-4-e-0904 to jest jeden z moich ulubionych wzmacniaczy.
    Do tego choćby Tonsil Premium i jakiś subwoofer aktywny dla zwiększenia basu. Jeśli chcesz nowe zestawy głośnikowe, proponowałbym przejechać się do jakiegoś salonu odsłuchowego i przesłuchać kilkanaście różnych par i wybrać na własne ucho.
    Jest jeszcze inna opcja. Mianowicie Tonsil Bolero 200. W tym przypadku odchodzi subwoofera kupować już nie musisz. Tutaj jednak kuleje nieco góra pasma, jednak jeśli to będzie Twój pierwszy sprzęt, to nie będzie to dla Ciebie zauważalne.

0
  • #5 30 Wrz 2014 00:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pioneer VSX 359 , BDP 170 + Jamo 626

0
  • #6 30 Wrz 2014 00:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

LOCOLOCO napisał:
    Pioneer VSX 359 , BDP 170 + Jamo 626

Kolego z całym szacunkiem ale nie. Kolega like_no_other chce sprzęt do słuchania muzyki nie kino domowe. Niestety ale na tym co polecasz średnio można słuchać muzyki, nie mówiąc już o trudnym ustawieniu tych Jamo.

0
  • #7 30 Wrz 2014 04:06
    like_no_other
    Poziom 9  

Czytalem cala noc o tych glosnikach..Znalazlem te bolero 200 w cenie ok 700-800zl (a i nawet po 488zl - tylko nie wiem skad ta rozbieznosc cen
    http://olx.pl/oferta/kolumny-stojace-glosniki...super-rarytas-488zl-lodz-CID99-ID7eJbL.html)..
    Znajomy polecil mi te
    http://allegro.pl/kolumny-polaris-diora-300-i4654533875.html
    co o nich sądzicie? ponoc tez maja głęboki miękki bas jak Bolero.
    Czytalem tez sporo o KLIPSCH RF-52, RF-62 (za ok 2000zl na allegro dałoby radę kupić) i jbl ES 80 ale chyba bassu bedzie brakowalo jak w Tonsil premium. Więcej pomysłów nie mam :) Ps: Dziękuję za zaineresowanie tematem ^^

0
  • #8 30 Wrz 2014 11:15
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

like_no_other napisał:
    tylko nie wiem skad ta rozbieznosc cen
    Ja też nie wiem. Cena 500zł odzwierciedla ich faktyczną wartość.
    like_no_other napisał:
    ale chyba bassu
    Nie ma takiego słowa jak bass!
    like_no_other napisał:
    co o nich sądzicie? ponoc tez maja głęboki miękki bas jak Bolero.
    Po pierwsze raczej nie. Po drugie nie są warte 900zł.

0
  • #9 30 Wrz 2014 13:56
    like_no_other
    Poziom 9  

Ok, więc te polaris odpadają skoro stosunek jakość co ceny wychodzą kiepsko.
    Jeśli chodzi o "bass" to missclick a poza tym pisałem to o 4 rano więc proszę o wyrozumiałość ;p
    Przechodząc jednak do rzeczy, kolego telecaster1951, Twoja propozycja bolero 200 lub tonsil premium + subwoofer aktywny (a jeśli tak to jaki?) a co do wzmacniacza to jakaś alternatywa jest?

0
  • #10 30 Wrz 2014 15:13
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ja ci poleciłem tylko Premium. Jak mówiłem jak chcesz kupić nowe zestawy jedź bezwzględnie do salonu i posłuchaj. Inaczej nie ma sensu kupować. Przy zestawach używanych można zdać się na naszą wiedzę, jednak przy nowych można spokojnie wybrać samemu. Tak samo z resztą z subwooferem.
    Co do wzmacniaczy możesz popatrzeć np. na Denona PMA980R. Można znaleźć całą masę dobrych wzmacniaczy jednak wymienianie ich wszystkich nie ma po prostu sensu.

0
  • #11 30 Wrz 2014 19:35
    like_no_other
    Poziom 9  

Rozumiem, jednak przemyślałem całą sprawę i wziąłem pod uwagę kolegi stwierdzenie, że będzie to mój pierwszy taki zestaw, więc na nowy chyba nie będę się porywał, żeby później nie pluć sobie w brodę, że kupiłem nowe kolumny z których nie jestem w pełni zadowolony, a używane zawsze będą w lepszej cenie. Także narazie pierwszym wyborem będą te bolero 200. Poproszę jeszcze ze 2 rodzaje dla zestawienia z bolero i zakroimy wybór do trzech modeli, tak samo ze wzmacniaczem, dzięki.

0
  • #12 01 Paź 2014 11:02
    k52
    Poziom 32  

like_no_other napisał:
    Na nagłośnienie chciałbym przeznaczyć od 1000zł do 3000zł, słucham wszystkiego, Od sprzętu oczekiwałbym pięknego brzmienia i basu,

1tys zł, a 3 tys to wielka przepaść w jakości dźwięku, zwłaszcza jak dobrze się wybierze.

like_no_other napisał:
    będzie to mój pierwszy taki zestaw, więc na nowy chyba nie będę się porywał, żeby później nie pluć sobie w brodę, że kupiłem nowe kolumny z których nie jestem w pełni zadowolony,

Dlatego są sklepy i salony, gdzie sprzedawca zabiega aby klient był zadowolony z zakupu i mu pasował pod każdym względem. Obojętnie ile wydaje i na co .
    Wiadomo używane sprzęty mają lepszą relacje cena jakość, ale też możesz wydać sporo w ciemno na np. kolumny i być niezadowolonym, skoro nie wiesz czego się spodziewać. Klipschy, o których wspomniałeś, możesz posłuchać praktycznie wszędzie, bo to popularna masówka, jak się zakochasz możesz łatwo kupić używane i tanio, podobny mechanizm można zastosować z innymi markami.

0
  • #13 01 Paź 2014 17:02
    like_no_other
    Poziom 9  

Napisałem 3000zł ponieważ myślałem nad nowymi :) a teraz skoro zdecydowałem się na używane jak na pierwszy raz, myślę, że takie za ok 1000zł + wzmacniacz jakiś za 500-600 w zupełności by wystarczyły.
    Jeśli chodzi o salony muzyczne, to najbliższy mam w Białymstoku, "RMS", jednak nie mają do odsłuchu Tonsil Premium. Dlatego jeździć i odsłuchiwać będę jak zdecyduję się na poważne nagłośnienie do nowego domu, który za parę lat powstanie.
    Byłem wczoraj u kolegi, on ma wspomniane przeze mnie diora polaris 300 i yamahe rx-v357 i fajnie to grało.

0
  • #14 01 Paź 2014 17:15
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

like_no_other napisał:
    Byłem wczoraj u kolegi, on ma wspomniane przeze mnie diora polaris 300 i yamahe rx-v357 i fajnie to grało.
    Zestaw a amplitunerem KD nigdy nie zagra tak dobrze jak porządne stereo. Jak kupisz porządny wzmacniacz i podłączysz go u kolegi, to usłyszysz wyraźną różnicę.

0
  • #15 01 Paź 2014 17:24
    like_no_other
    Poziom 9  

Jak kupię to porównam do jego yamahy :)
    Wcześniej napisałem, że do muzyki klubowej, jednak słucham generalnie wszystkiego, od popu zaczynając, przez lata 70-80-90te których jestem OGROMNYM fanem (najwspanialsze utwory wtedy powstawały:) poprzez rockowe z deczka aż do dance i klubowych brzmień, więc rozstrzał jest niezły..Kolega Telecaster1951 wspomniał, że Bolero mają świetny bas, jednak z górą jest słabiej.. a czy coś polecicie jakieś używane kolumny do 1000zł, które w środkowych i wyższych partiach będą zachowywały wysoki poziom? nawet kosztem ciutkę słabszego basu niż w bolero?.

0
  • #16 02 Paź 2014 10:18
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli przeznaczyłeś 3 000zł to tego bym się trzymał. Wspomniany wcześniej NAD to kawałek fajnego wzmacniacza. A używany zestaw głośnikowy stereo za 2 500 to już całkiem fajny sprzęcik. Harpia Amstaff Mini. Jest w Twoim zasięgu. No i to już gra. :)

0
  • #17 02 Paź 2014 13:12
    like_no_other
    Poziom 9  

Kusisz kolego kusisz :)) jednak na chwilę obecną 3000zł za używane nie wchodzą w rachubę.. Za używane chciałbym dać tak 1000zł, +wzmacniacz (ten NAD za 600zł na przykład). No ok, max w 2000zł ze wszystkim chcę się zmieścić, a o sprzęcie z prawdziwego zdarzenia porozmawiamy za parę lat jak już do niego dojrzeję ;) Do niedzieli chciałbym już wszystko zamówić.

0
  • #18 09 Paź 2014 00:27
    like_no_other
    Poziom 9  

Panowie zdecydowałem się na kolumny Mission M34i. jaki proponujecie wzmacniacz i kable?

0
  • #19 13 Paź 2014 02:43
    like_no_other
    Poziom 9  

Czy któryś z kolegów ma jakieś sugestie?

0
  • #20 13 Paź 2014 08:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

like_no_other napisał:
    i kable?

Jakiekolwiek, byleby były z OFC i nie cieńsze jak 1,5 mm^2.
    To ile masz w tej chwili na wzmacniacz?

0
  • Pomocny post
    #21 13 Paź 2014 11:39
    k52
    Poziom 32  

Wzmacniacz bardzo wydajny, bo to dobrze grające głośniki, jednak żeby fajnie zagrać w niskich tonach musi być mocny mocny. Poszukaj ich testów. Dodatkowo zabawa z komora balastową z i tak imponujących już 21 kg dojdziesz do 30kg;)

0
  • #22 13 Paź 2014 12:24
    like_no_other
    Poziom 9  

600-700zł maksymalnie na wzmacniacz.

0
  • #23 14 Paź 2014 17:25
    like_no_other
    Poziom 9  

Przyszły wczoraj kolumny i niestety jedna jest uszkodzona ;/ wyglada jakby paczką rzucili albo im upadla, no normalnie masakra :/
    A co do wzmacniaczy którys z tych by sie sprawdzil?
    http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-04-s...4695216615.html
    http://allegro.pl/kenwood-ka-7090r-najwyzs...4693852670.html
    http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-50...4684943345.html
    czy jednak NAD? bo czytalem, ze dobrze sobie radza z Missionami, i daja ladny głeboki i konkretny bas.

0
  • #24 14 Paź 2014 18:30
    Rafal_JSN
    Poziom 21  

Za tą cenę kupisz wydajnego HK670 lub HK970.

0
  • #25 17 Paź 2014 22:42
    like_no_other
    Poziom 9  

Ok dzięki, poczytam o tych harmanach.
    Mam takie pytanie, bo wczoraj był u mnie kolega ze swoim amplitunerem Yamaha RX V-357 -chcieliśmy sprawdzić czy kolumny grają po tym stłuczeniu przez kuriera- na szczęście grają bez żadnych niepokojących odgłosów. Jako, że nie kupiłem jeszcze ani wzmacniacza ani odtwarzacza CD podłączyliśmy pod kompa jednym przewodem (bo dwóch nie miał), jednak w mojej karcie dźwiękowej są dwa wyjścia (przód i tył) zestaw Creative'a 5.1, sub i 4 satelitki. Teraz pytanko, czy to ma znaczenie, że podłączyłem do jednego gniazda w karcie dźwiękowej, czy podłączenie drugiego dałoby lepszy efekt? Bo tak na chłopski rozum i tak obie kolumny grają (pomijam jakość), tylko pytanie czy wzmacniacze mają aż tyle wyjść? A ostatnim pytaniem jest pytanie o subwoofer, czy będzie jak go podłączyć do wzmacniacza? On mi coś tłumaczył, że w jego ampli jest dużo wyjść (że niby uniwersalny jest do KD i do stereo) i dałoby się dodać suba do tego, a we wzmacniaczu może nie być wyjścia na niego. Ratujcie mądrym slowem :)
    Załączyłem plik z panelu karty dźwiękowej.

0
  • #26 17 Paź 2014 23:52
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Tego fragmentu o karcie dźwiękowej nie rozumiem. Wytłumacz o co Ci chodzi.

like_no_other napisał:
    (że niby uniwersalny jest do KD i do stereo
    like_no_other napisał:
    Yamaha RX V-357
    Teoretycznie może grać i w KD i w stereo ale jakość w trybie stereo będzie mizerniutka.
    like_no_other napisał:
    Ratujcie mądrym slowem :)
    Nie każdy wzmacniacz ma wyjście dedykowane dla subwoofera. Jeżeli jednak kupisz subwoofer z wejściem wysokopoziomowym to nie ma żadnego problemu z podłączeniem go do dowolnego wzmacniacza.

0
  • #27 18 Paź 2014 13:10
    2486366
    Użytkownik usunął konto  
  • #28 18 Paź 2014 19:28
    Pablo1964
    Moderator

like_no_other napisał:
    Yamaha RX V-357
    Absolutnie nie nadaje się do słuchania muzyki.

0
  • #29 18 Paź 2014 23:54
    like_no_other
    Poziom 9  

Być może :) jednak nie znałem nikogo innego kto ma ampli/wzmak żeby sprawdzić te kolumny. A odnośnie moich pytań?

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Panowie więc który z niżej wymienionych (jeden, góra dwa) byłby najodpowiedniejszy dla moich M34i?, aby uzyskać z nich jak najlepszy i najniższy bas?
    http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-04-s...4695216615.html
    http://allegro.pl/kenwood-ka-7090r-najwyzs...4693852670.html
    http://allegro.pl/wzmacniacz-kenwood-ka-50...4684943345.html
    http://allegro.pl/harman-kardon-hk-970-wzmacniacz-i4670324269.html
    Chyba wszystkie są na niezłym poziomie.

0
  • #30 21 Paź 2014 03:33
    like_no_other
    Poziom 9  

Macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

0