Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics vx500+zg30c115 - Jak podłączyć

Zassada 29 Wrz 2014 22:52 687 2
  • #1 29 Wrz 2014 22:52
    Zassada
    Poziom 2  

Witam od jakiegoś czasu posiadam dwie kolumny Zg30c115 (8ohm). Jutro dostanę do nich wzmacniacz Technics su-vx500. Z tyłu na wzmacniaczu jest napisane:

A or B: 4 ~ 16 ohm / EACH SPEAKER
    A and B: 8 ~ 16 ohm / EACH SPEAKER
    BI - WIRING: 4 ~ 16 ohm / SPEAKER

I nie za bardzo wiem jak mam podłączyć te głośniki, do których gniazd a nie chcę ryzykować zepsuciem sprzętu. Prosiłbym o jakieś info z góry dzięki.

0 2
  • #2 29 Wrz 2014 23:36
    SnoopyI
    Poziom 11  

Witam.

A or B: 4 ~ 16 ohm / EACH SPEAKER - oznacza to, że jeżeli będzie grała jednocześnie jedna para kolumn A lub B to każda z kolumn może mieć impedancję w zakresie od 4 do 16 omów.
    Czyli tak jak u Ciebie, jak masz jedną parę kolumn to podłącz ją do wyjść A lub B i to wszystko będzie działać OK.

A and B: 8 ~ 16 ohm / EACH SPEAKER - oznacza to, że jeśli jednocześnie będą grały kolumny A i B to ich impedancja musi być w zakresie od 8 do 16 omów każda.

BI - WIRING: 4 ~ 16 ohm / SPEAKER - oznacza to, że jeśli masz kolumny, które mają oddzielne zaciski do głośników niskotonowych i wysokotonowych (cztery zaciski) to te kolumny mogą mieć impedancję od 4 do 16 omów każda.

Wytłumaczyłem to trochę łopatologicznie, ale myślę, że wszystko jest zrozumiałe ;-)

Pozdrawiam

1
  • #3 29 Wrz 2014 23:45
    Zassada
    Poziom 2  

No i takiej odpowiedzi oczekiwałem dzięki wielkie za wyjaśnienie! a jeszcze mam takie pytanie co do moich kolumn. Czy warto zamienić głośniki niskotonowe (GDN 20/30) na trochę mocniejsze? zastanawiam się nad GDN 20/60(8ohm rzecz jasna) czy wtedy zwrotnicy nie będzie trzeba zmieniać?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo