Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inna Głowica ELEMIS 5515T

30 Kwi 2005 19:35 2057 18
  • Poziom 18  
    Witam!
    Chciałbym podmienić głowicę w tym OTV.
    Kostkę pamięci dołożyłem, już TV może zapamiętać 90 programów (oryginalnie było 40) ale mam pytanie jaką głowicę w niego "wsadzić" aby odbierał kanały kablowe (HYPER pasmo)?
    Bardzo proszę również o napisanie problemów z jakimi mogę się zetknąć przy zamianie głowic - np. czy odrazu po wymianie będę miał przeszukiwane całe pasma? Czy może potrzebna będzie jeszcze jakaś zmiana w elektronice, może jakaś zmiana w sterowaniu (w procesorze)?
    Dziękuję za porady i pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Możesz wstawić w zasadzie dowolną głowicę HYPER z rozstawem standartowym "europejskim" (np.: Lewandowscy , Cybor-Tech ).
    Jeśli miałeś zamontowaną ZGP301 (polski tuner) trzeba pozmieniać zworki (2 sztuki) .Opis powinien być na schemacie.
    Poza ewentualną korektą ARW wszystko jest OK.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Najlepiej przerobić ZGP301 na S40 - wstawiając zamiast oryginalnego środka nową głowicę, np TUNER S-40 ET3D1-EW Z GNIAZDEM ANTENOWYM.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dziękuję za rady i mam pytanie na które kładę nacisk i proszę o odpowiedź, ponieważ znajomy serwisant twierdzi uparcie że trzeba będzie pozmieniać kilka rzeczy w procesorze sterującym napięciami do warikapów.
    Dlatego pytam Was, znawców, którzy są profesjonalistami, czy naprawdę nie będę musiał żadnych korekcji w elektronice robić? Przestawienie zworek to OK ale poza tym czy nic innego?
    A jaką głowicę byście polecali jako zamiennik konkretnie? W moim TV jest polska ZGP.
    Pozdrawiam i dziękuję!
  • Poziom 18  
    No i nikt mi nie napisze symbolu głowicy która będzie pasować na 100% do mego ukochanego ELEMISka? :-)
    Niech ktoś napisze!
  • Poziom 17  
    Stosowałem np.: UV915
  • Poziom 18  
    Dziękuję Ci za poradę, wreszcie coś konkretnego wiem dzięki Tobie "El Procek"!
    Ale... napisz mi proszę czy ta głowica pasuje odrazu do tego TV czy coś jeszcze robiłeś. Znalazłem ją w lewandowscy.pl
    http://www.lewandowscy.pl/product_info.php/products_id/90498
    i już dziś bym ją zamówił ale nie wiem na co jeszcze mam się nastawić...
    Czy tylko wymieniłeś głowicę, włączyłeś TV i już programowałeś i odbierałeś kanały, czy musiałeś jakieś zworki powstawiać gdzieś albo coś zmienić w ścieżkach (czy układ nóżek Twojej głowicy bez problemu odpowiada nóżkom ZGP?) - bardzo Cię proszę napisz jak to jest z tą wymianą.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam! :-)
  • Poziom 18  
    El Procek piszesz: "Jeśli miałeś zamontowaną ZGP301 (polski tuner) trzeba pozmieniać zworki (2 sztuki)" - na schemacie jest mowa o mostkach, jakoś nie mogę tego poskładać w logiczną całość - dlatego proszę Cię napisz co zrobiłeś po wymianie takiej głowicy, co poprzestawiałeś lub co pozamieniałeś i na co.
    Czekam że się odezwiesz i mi pomożesz do końca - pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Może być również tuner 2500 KKC .
    Aby wstawić te glowice zamiast polskiej należy :
    wymontować M585 i M583 ( po 5mm ) ,
    zamontować M583 (21,3mm ) i M584 (13,8mm)
    zmienić miejscami wyprowadzenia VHF1 i VHF3 w wiązce W501.
    To są dane ze schematu.
    Jeśli chodzi o zamianę wyprowadzeń to wg mnie lepiej to zrobić w OZS-sie (na płytce programatora - o ile pamiętam to dwa skrajne przewody po prawej stronie .
  • Poziom 18  
    Te mostki "zamontować M583 (21,3mm ) i M584 (13,8mm)" to muszę sobie sam wykonać chyba - prawda? :-)
    Zamówię głowicę z tego linku
    http://www.lewandowscy.pl/product_info.php/products_id/90498
    o której wcześniej pisałeś no i jak coś zrobię to napiszę o skutkach.
    A Ciebie proszę jedynie o napisanie czy faktycznie mam sam nawinąć 21,3mm? - ciężko mi będzie nawinąć 0,3mm - ale cóż... czekam na odpowiedź i dzięki za porady. Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    europejczyk napisał:
    Te mostki "zamontować M583 (21,3mm ) i M584 (13,8mm)" to muszę sobie sam wykonać chyba - prawda?
    A Ciebie proszę jedynie o napisanie czy faktycznie mam sam nawinąć 21,3mm? - ciężko mi będzie nawinąć 0,3mm - ale cóż... czekam na odpowiedź i dzięki za porady. Pozdrawiam!
    O jakim Ty nawijaniu myslisz? To są mostki, a nie cewki?
  • Poziom 18  
    AAAA....... czyli te mostki to są zworki :-) - teraz to już jutro idę zamówić głowicę i co będzie dalej to napiszę - OBIECUJĘ!
    A narazie dziękuję Wam za pomoc i mądre słowa!
    Pozdrawiam!

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

Gdzie znajdę opis wyprowadzeń głowicy S-40 UV915 - jak ją podłączyć, czy wyprowadzenia jej pasują do wyprowadzeń ZGP301?
    Niech ktoś odpowie! Please!

Dodano po 13 [minuty]:

Chodzi mi np. o to że ZGP ma nóżki następujące:
    1 - ARW
    2 - UHF
    3 - VHF-3
    4 - VHF-1
    5 - Uwar
    6 - 12V zasilanie
    7 - nic
    8 - nic
    9 - nic
    10 - masa
    11 - wy do filtru z falą pow.
    12 - wy do filtru z falą pow.
    a głowica którą El Procek polecasz S-40 UV915
    jest narysowana w linku
    http://www.klar-elektronics.com.pl/images/fullsize/18/1855161.jpg
    i z tego co widzę to ma jedno wyjście do fali powierzchniowej i ma 2 zasilania Vt i Vs - które to warikapy? no i dlaczego tylko jedno wyjście jak ZGP ma wyjścia dwa (jedno symetryczne).
    Proszę o poradę jak dopasować nóżki tej nowej do starej ZGP301? czy poprostu włożyć wlutować i nie przejmować się, czy te zworki to załatwią czy też jakieś przeróbki wykonać?
    Pozdrawiam!

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

ZGP301 ma podwójne wyjście IF natomiast S-40 UV915 ma pojedyncze wyjście IF - co mam zrobić, jak mam zamienić podwójne na pojedyncze - jak to podłączyć? HELP!
  • Poziom 18  
    I już koniec z pomocą - koncepcje wygasły?
    Szanowni Państwo myślałem że podpowiecie coś sensownego
    a tu.......
    Co zrobić z tym podwójnym IF jak głowica ma wyjście pojedyncze - jak się to załatwia żeby było dobrze?
  • Poziom 18  
    Czy mam 2 we IF podpiąć do masy?
  • Poziom 18  
    Czy mam 2 we IF (nieużywane) podpiąć do masy? Bo głowica S-40 UV915 ma jedno wy IF.
    NAPISZCIE NO . . . . :-)
  • Poziom 17  
    Myślę , że w tym wypadku masz dwa wyjścia :
    - zastosować filtr SAW z niesymetrycznym wejściem albo
    - podpiąć drugie wejście filtru przez C do masy (trzeba poeksperymentować ) . Ktoś w SE (początkowe numery ) o tym pisał ale nie mogę znależć .
    Kiedyś wstawiałem UV i zapomniałem o tym , ale wszystko wydawało się OK.
    Ostatnio bralem tunery TH 93 OL (SELTEKA) i nie zastanawiałem się nad tym . Robiłem to co napisane poprzednio i nie mialełem zastrzeżeń.
  • Poziom 18  
    El Procek zamówiłem tę głowicę, bo mi napisałeś wcześniej że działa!
    Podłączę te 2 we IF do masy ale jak nie będzie działać to znajdę Cię :-)

99% znajomych elektroników (albo uczą tego przedmiotu albo pracują w serwisie RTV) twierdzi że będzie działać jak się podepnie 2 we IF bezpośrednio do masy - bez żadnego kondensatorka.

Napiszcie jeszcze coś o tym, może ktoś ma cenną wskazówkę dodatkową.
    Myślę że S-40 UV915 zamiast ZGP-301 będzie działać i będę miał HYPER pasmo.
    Co Wy na to? Niech ktoś napisze!!!

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Pisząc "2 we IF" mam na myśli drugie wejście IF - bo pierwsze łączę z wy IF głowicy.

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:

99% znajomych elektroników (albo uczą tego przedmiotu albo pracują w serwisie RTV) twierdzi że będzie działać jak się podepnie drugie we IF bezpośrednio do masy - bez żadnego kondensatorka.

Napiszcie jeszcze coś o tym, może ktoś ma cenną wskazówkę dodatkową.
    Myślę że S-40 UV915 zamiast ZGP-301 będzie działać i będę miał HYPER pasmo.

• Poziom 18  

Dodano po 3 [godziny] 18 [minuty]:

temat zamykam - za głosy dziękuję
  • Poziom 35  
    El Procek pownien Cię uprzedzić o takim problemie, wtedy zamówiłbyś zwykłą, ale skoro wstawiał i mu szła to nie musisz się obawiać. Chyba że ... ;), ale bądźmy dobrej mysli. Napisz czy Ci poszła, to będzie wskazówka dla innych.