Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KONICA MINOLTA 1600W - Obcina wydruk / zacina kartkę

maniek1987y 30 Sep 2014 15:05 1983 8
    maniek1987y
    Level 17  
    Witam
    Tak jak w temacie, urządzenie pobiera kartkę, natomiast zacina ją w piecu zawsze w tym samym miejscu tj. tuż przed czujnikiem wyjścia papieru na fuserze. Wydruk jest zawsze obcięty ( przesunięty ku górze ) o ok. 3,5 cm.

Bardzo proszę o Wasze sugestie
    azarach
    Level 22  
    czy papier pobiera dobrze ?
    zobacz rolkę poboru papieru
    daj skan tego co jest na kartce
    maniek1987y
    Level 17  
    Rolkę regenerowałem, także jest w porządku, pozatym minolta najpierw tylko trochę ciągnie papier, po czy naklada wydruk na pas i dopiero wtedy pobiera do końca papier. Dziś wstawię skan wydruku
    maniek1987y
    Level 17  
    Witam
    Załączam wydruk, jest to wydruk po podmianie czujnika wyjścia papieru na fuserze z urządzenia 1680MF. Teraz wydruk jest jeszcze bardziej cofnięty niż wcześniej ( na starym czujniku ). Poprzednio było widoczne logo windowsa wraz z napisem: "To jest strona testowa..."

Dodam, że komunikat z remote panel to: " ZABL. PAP. JEDN. UTRW. OTWÓRZ POKRYWĘ GÓRNĄ"
    muzimuzi
    Level 12  
    Jaki wiek ma drukarka ?

Dodano po 10 [minuty]:

Wymieniałeś piankę przy elektromagnesach , prawdopodobnie klei się kotwica.
    MAREK24
    Level 15  
    Witam.
    Wiem że temat już przestarzały ale mam podobny problem. Czy udało Ci się rozwiązać problem?
    Pozdrawiam
    muzimuzi
    Level 12  
    Daj skan wydruku, czy drukarkę serwisowałeś?
    chmiel28
    Level 13  
    Wiem że dużo czasu upłynęło od ostatniego posta w tym temacie.
    Pacjent 1680MF obcina wydruk, zacina się na wysokości fusera, odpowiedni komunikat zacięcie w utrwalaczu. Po wyciągnięciu kartki wydruk przesunięty w pionie. I teraz ciekawostka przy wydruku/kopiowaniu czarnobiałym maszyna pracuje poprawnie (jakość i pozycja obrazu OK). Dopiero przy kopiowaniu kolorowym zacina papier i drukuje z przesunięciem (dlatego pewnie tak głupieje).
    Stan bębna (jedn. tworz obrazu - 0%, ale czarne wydruki są OK. Wydruki Black 45 tys kolor 40 tys. kopi 0,7 tys. Ktoś coś wie, co może być przyczyną, takiego dziwnego zachowania?
    chmiel28
    Level 13  

Na jednym z forum znalazłem informację że rozciągnięcie tej sprężynki pomaga i pomogło, papier już wychodzi z utrwalacza, lecz teraz wydruki kolorowe są puste, natomiast czarnobiałe zaczyna przesuwać w pionie o kilka centymetrów. W rezultacie papier się zacina (tylko przy wydruku czarnym) już przy wyjściu i dostaję komunikat, że format papieru jest niepoprawny.