Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodowka Beko/Hotpoin Ariston?

agii 30 Sep 2014 17:01 1170 5
    agii
    Level 15  
    Witam,

jako, że poszukuję obecnie lodówki, prosiłabym o radę osoby bardziej zaznajomione z tematem.
    Wymagania: wysoka (ok.2m) i pojemna, do tego pojemna zamrażarka, szufladki na mięso/warzywa, cena do ok, 2000 max. (z tego, co wyczytałam także na Elektrodzie wiele więcej nie ma sensu wydawać, bo i tak padnie). No i szara/grafitowa, ale akurat to ma najmniejsze znacznie jeśli chodzi o użyteczność.

Dotychczas moją uwagę zwróciły dwa modele - Ariston EBQH 20223F oraz Beko CS 238020X.
    Obie wysokie i z dużą ilością półek. Za Aristonem przemawiają osobne szuflady na mięso oraz zieleninę, obawiam się jednak nieco elektronicznego sterowania - czy to nie jest przerost formy nad treścią? W Beko kusi zaś dodatkowa płaska szufladka w zamrażarce no i niższa cena..

W sklepie sprzedawcy wszystko wychwalają pytanie tylko - jak w rzeczywistości będzie to wszystko wyglądać?

Jeśli mogłabym prosić o poradę, będę bardzo wdzięczna.
    Darkdarkman
    Level 30  
    W rzeczywistości to jak w tym dowcipie:
    - Co pani poleca sajgonki, czy gonbao?
    - Jeden pies!

Na poważnie, sprzęty są teraz do siebie bliźniaczo podobne. Nie licząc jakiś błędów konstrukcyjnych, w zasadzie nie ma znaczenia, którą firmę wybierzesz.
    Kupuj nie z wystawy i z przedłużoną gwarancją - tylko taką bez partycypacji w kosztach.
    agii
    Level 15  
    A nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o sterowanie mechaniczne/elektryczne?
    Zawsze jakoś bardziej godne zaufania wydaje mi się mechaniczne, bo jak elektronika padnie, to większa bida..
    Darkdarkman
    Level 30  
    Jak padnie to padnie - i tak w zasadzie nie ma części zamiennych.
    Zresztą w mechanicznej regulacji, mechaniczne jest tylko pokrętło.
    To nie działa tak jak kiedyś, że pokrętło oddziaływało bezpośrednio na wyłącznik bimetaliczny, teraz jest potencjometr podpięty do mikroprocesora.
    Tak więc tak czy inaczej masz regulacje elektroniczną, tylko sterowaną przyciskiem lub pokrętłem.

Bierz taką, która ci się bardziej podoba.
    barba31
    Level 12  
    Mam w domu sprzęt Beko i niestety po roku użytkowania nie wygląda już za dobrze (mam płytę gazową), więc raczej sprzętu tej marki bym nie kupiła. Rozważasz jeszcze jakieś inne marki, modele?
    agii
    Level 15  
    Darkdarkman dziękuje Ci za opinię :)
    barba31 Tobie również. Rozważałam inne, owszem, ale zależało mi na kilku cechach, kore te dwie posiadały :)

Niemniej - lodowka wybrana, temat jakby co - mozna zamknąć :)