Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1999r - Zwarcie w instlacji swiatła stop, ciągle świecą stopy

30 Wrz 2014 17:33 1704 3
  • Poziom 16  
    Trafiła do mnie astra g 1999r kombi 2.0 DTI, ale od początku...

Przy naciskaniu stopu, światła działały ok, ale na zegarach pojawiała się usterka układu chłodzenia ( pomaranczowa kratka z wentylatorkiem ) gasła wraz ze zdjęciem nogi z hamulca.

Nie było bezpiecznika nr.35 od modulu chlodzenia, po jego wsadzeniu, kontrolka się nie zapala, układ działa, klima, wiatraki wlaczają się, diagnostyka nie pojazuje bledow wysztko ok, ale...

Świecą się cały czas stopy, zwarty jest jeden obwód czujnika - kable czarny i czarno-żółty. Włącznik odłączony, sprawny. Światła ok, po odlaczeniu nadal jest napiecie na stop. Diagnostyka pokazuje cały czas aktywny jeden obwód świateł i teraz pojawia się błąd usterki wlacznika swiateł stop.

Sprawa się rozwiązuje jak wyjmę bezpiecznik nr.35 10A, klima i wiatraki nie dzialaja , ale stopy sa sprawne, diasnostyka nie pokazuje bledu wlacznika i oba obdowy dzialaja poprawnie.

Na czarnym i czarno-żóltym mam caly czas 12V po stacyjce.

Żarówki w światłach są ok, problem byl wczesniej i ktoś to rozwiązał w wyżej wymieniony sposób

Ma ktoś schemat swiateł stop, skrzynki bezpieczników lub zasilania modułu chłodzenia ?
  • Poziom 34  
    Szukaj zwary.Proste.
  • Poziom 43  
    Popalona instalacja lub zielono w kostkach przy nogach kierowcy.
  • Poziom 16  
    Na tyle na ile udało mi się odsunąć skrzynke bezpieczników to nic spalonego tam nie ma, pod osłonką z lewej strony widziałem jedną duża wtyczkę i niestety nie była zielona.

K