Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden EZI33XLT - Przerwy w odbiorze - słaba antena?

30 Wrz 2014 19:04 1704 7
  • Poziom 10  
    Mam ustawione kilka ulubionych częstotliwości które skanuje i czasami jest tak że skaner odzywa się co chwilę przez np. 30 - 60 min na tych częstotliwościach np. PKP, Straż, TAXI itp. a czasami mam takie jakby dziury w odbiorze nawet przez godzinę lub dłużej. Nie wynika to oczywiście z tego że akuratnie nikt nie nadaje. Zastanawiam się czy wynika to z tego że ten ogonek z zestawu jest po prostu zbyt słaby? Chcę kupić jakąś lepszą antenę jeżeli to rozwiąże mój problem.
    Dodam jeszcze kilka spostrzeżeń bo mam wrażenie że problem znika jeżeli podłącze słuchawki do skanera lub trzymam go w ręce. Ustawiłem skanowanie częstotliwości FM i w miejscu gdzie jest radio zet 36,6 Mhz skaner się nie zatrzymał nawet wprowadzając ręcznie tę częstotliwość nic nie słychać dopiero jak dotknę skanera lub podłączę słuchawki problem znika. Skanera używam już od paru miesięcy i z tego co kojarzę to zawsze tak było.

Żadnych sugestii? No to chyba zaryzykuje i kupie jakas antene.
  • Poziom 10  
    Poczekam jeszcze ze dwa dni jak nie bedzie pomysłow to zamkne temat.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam. To co opisujesz jest jak najbardziej prawidłowe. Tzw. antena (koci ogon) stroi lepiej jak trzymasz w ręce lub jak podłączasz słuchawki z kabelkiem. W obu przypadkach dajesz jakby przeciwwagę i jest lepszy odbiór. Zlikwidujesz ten problem podłączając antenę zewnętrzną z przeciwwagami. Wystarczy zwykła np. GP. na 150MHz. Taką antenę można w bardzo prosty sposób zrobić w domu z drutu lub starych anten teleskopowych. Podłączyć do kabla- do nasłuchu może być nawet kabel telewizyjny 75Ω. Zobaczysz że radio będzie mieć o wiele lepszy "słuch" :D . Opisów takich prostych anten znajdziesz tu na elektrodzie mnóstwo. Oto przykład prostego dipola.
    Uniden EZI33XLT - Przerwy w odbiorze - słaba antena?

Jeszcze jedno. Nie pisz post pod postem. Od tego jest funkcja ZMIEŃ i proszę się czasem uzbroić w cierpliwość, bo nie zawsze jest tu ktoś kto zna dany temat i może udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę udanych nasłuchów.
  • Poziom 10  
    Przepraszam za ten brak cierpliwosci, ale przeważnie na elektrodzie odpowiedzi miałem bardzo szybko, a w tym wypadku jakos tak to inaczej poszło. No, ale mój błąd więcej nie będę :) .
    Wracając do tematu, to widziałem tutaj różne schematy anten tego dipola którego mi podałeś też gdzieś widziałem i miałem zamiar wykonać, ale zależało mi na tym żeby ten skaner móc przenosić, a z takim badylem było by to mocno uciążliwe.
    Tak czy inaczej, dzięki za pomoc, rozwiałeś moje wątpliwości co do sprawności samego skanera, bo już myślałem, że jest po prostu zepsuty.
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy gdybym jednak zdecydował się na zakup jakiejś anteny mobilnej lepszej od tej z zestawu to dalej miałbym takie przerwy w odbiorze?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W takim wypadku możesz zrobić sam promiennik 48cm i wlutować go do wtyczki. Będziesz miał przenośną antenę która będzie o niebo lepsza od oryginalnej.
  • Poziom 10  
    A czy byłbyś tak uprzejmy i pokazał mi jak wykonać ten promiennik?
    Tak krok po kroku jak chłop krowie na rowie? :)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Bierzesz wtyczkę antenową taką która pasuje do twego odbiornika i do jej środka lutujesz jakiś przewód który będzie samonośny. Nie może mieć zwarcia do masy czyli do obudowy wtyczki. Ma być podłączony tylko do środka i wsio. Długość 48cm.
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie antena zrobiona wszystko gra jak należy.