Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczny odstraszacz pszczół

30 Kwi 2005 21:29 11160 5
  • Poziom 14  
    Witam

Nadeszła wiosna, zaczynają kwitnąć kwiaty itp rzeczy, a ja mam sąsiada który na sąsiedniej działce ma 10 czy 11 uli. Obecnie pszczoły są złe bo jest mało kwiatów, więc latają wściekłe i gryzą ludzi. Ule stoją jakieś 0,5-1 m od granicy. Mam jeszcze oczko wodne do którego one sobie latają napić się, więc nie można wogóle posiedzieć czy cokolwiek porobić na podwórku. Pszczoły codziennie kogoś gryzą (najgorzej z ojcem bo jest uczulony na ich jad i każde ich ukąszenie konczy się na wizycie w ośrodku zdrowia lub na pogotowiu) więc czy dałoby się zrobić coą podobnego do takiego czegoś jak "Elektroniczna moskitiera" (zamieszczony schemat na elektrodzie - linku narazie nie mam) aby odstraszała pszczoły lub nawet je zabijała. Dodam że z sąsiadem nie da się pogadać na ten temat bo ma bardzo wysokie poczucie "ego" i uważa że wszyscy powinni się do niego stosować bo jest najstarszy na ulicy, narzuca nam kiedy możemy kosić trawe a nawet mówi kiedy nie możemy przebywać w ogródku (jakieś 5-6 dni w tygodniu)!!!! Prawo niestety nic nie mówi na temat tego jak ule mogą stać blisko granicy działki.

W każdym bądź razie jeśli ktoś wie jak coś takiego zrobić lub czy ta elektroniczna moskitiera działa również na pszczoły to bardzo bardzo proszę o pomoc w tej sytuacji.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    zabijanie pszczół ??? :) nie ma mozliwości, odstraszanie ?? mozna spróbowac takiego elektronicznego straszydełka na komary (generator ultradzwieków) w zeszłym roku załączali cos takiego do łódki bols :) Osobiście kupiłbym słoik miodu i wysmarowałbym nim jakieś płoty po przeciwnej stronie Waszej granicy będą latały tam :)

Dodano po 2 [minuty]:

sorry sa jeszce takie znicze na komary !!! może toposkutkuje smierdza jak chol...a gdyby witr był sprzyjajacy to może ten sasiad z wielkim ego tez cos powacha :) Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Kolego przesadzasz z tym gryzieniem, pszczoła/y niezaczepiana nikogo nie ugryzie. Skąd wiem bo sam przez 34 lata żyłem razem z pszczołami na swoim podwórku.

Za umyślne trucie grozi Tobie Art. 212 kodeksu karnego z wyrokiem do 5 lat.

Cytat:
    Prawo niestety nic nie mówi na temat tego jak ule mogą stać blisko granicy działki.

To prawda ale poczytaj tu:
    http://www.pszczoly.pl/przepisy/ks_przepisy.php

Z twojego opisu wynika (jeżeli tak jest), że pasieka jest źle i za blisko usytułowana Twojego ogrodzenia, pozatym pszczelarz musi umieścić przy ulach wodopoje i to obowiązkowo.

Pszczelarz odpowiada za swoje pszczoły i ew. szkody wyrządzone przez nie

Napisz i opisz swój problem do związeku pszczelarzy lub koła. Tu znajdziesz adresy:
    http://www.pszczoly.pl/katalog_dzialy/kat_organizacje.php
    http://www.pszczoly.pl/katalog_dzialy/kat_kola.php

PS.
    Żadne ultra i inne dźwięki nie działają odstraszająco ale jest pewna częstotliwość co doprowadza pszczoły do agresji, niestety nie mogę podać z przyczyn oczywistych.
  • Poziom 14  
    oj napisał:
    Kolego przesadzasz z tym gryzieniem, pszczoła/y niezaczepiana nikogo nie ugryzie. Skąd wiem bo sam przez 34 lata żyłem razem z pszczołami na swoim podwórku.

Prosze mi nie mówić że przesadzam, bo mam ogródek warzywny (na ich drodze do mojego oczka wodnego) i w ciepłe dni nic nie da się w nim zrobić, a gdy już sie coś robi to jak sie człowiek poci to pszczoły podlatują do takiej osoby i nieżadko gryzą (jeśli masz przez tyle lat do czynienia z pszczołami to powinieneś to wiedzieć). To samo się tyczy np. gdy ktoś kosi trawę i trzeba ją też ściąć miedzy drzewami owocowymi to one od razu gryzą lub gdy np. ktoś przyjedzie i chcemy sobie wypić kawe czy piwko w ogrodzie na świeżym powietrzu (niedaleko oczka) i na stole są jakieś ciastka czy coś do kawy to one podlatują i też gryzą (nie trzeba ich zaczepiać).

Co do tego że hodowca powienien zapewnić pszczołom poidło (czy coś takiego) to z tego co wiem to on takiego czegoś nie ma, dlatego też latają do mojego oczka.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja mam ten sam problem ale w tym roku będę próbował częstować pszczółki sąsiada cukrem z atramentem może jak będzie miał zielony miód to przeniesie swoją pasiekę.
    Jak znajdziesz jakiś humanitarny sposób odstraszenia pszczółek to napisz na forum.
  • Poziom 2  
    ja proponuję dać im spokój ;]