Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lanos - kłopoty z odpaleniem silnika benzynowego. wtryski zapieczone

wojtekjj 01 Paź 2014 08:40 1338 11
  • #1 01 Paź 2014 08:40
    wojtekjj
    Poziom 5  

witam, spotkał się ktoś z jakimiś produktami, które po dodaniu do paliwa czyszczą np. wtryski? chodzi mi o silniki benzynowe z instalacja LPG. Słyszałem o STP, czy to dobry środek?

Pozdrawiam
    Wojtek

0 11
  • Pomocny post
    #2 01 Paź 2014 09:35
    jerry1960
    Poziom 33  

Osobiście nie wierzę w takie wynalazki, ale próbuj.

0
  • Pomocny post
    #3 01 Paź 2014 13:48
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Tak, wykręcasz listwe wtryskową i wkręcasz inną ze szrotu.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Paź 2014 15:00
    andrzej-w31
    Poziom 14  

Coś takiego jak "Xeramics" pomogło w moim przypadku (sharan 2.0 + lpg). Kolega w eLce (panda) też miał podobny przypadek, na pół zbiornika wlał całą butlę, pojeździł trochę na benzynie i pomogło. Warto wypróbować.. Koszt ok 15-20zł.

0
  • Pomocny post
    #5 01 Paź 2014 15:28
    andrzej20001
    Poziom 42  

http://wtryskiwacze.pl/ do Pana Wernera wyślij na czyszczenie ale taniej będzie zmienić na listwę nie jeżdzona na LPG tylko skąd?

0
  • #6 02 Paź 2014 11:17
    wojtekjj
    Poziom 5  

wczoraj wlałem STP i zobaczę co będzie. Auto pochodziło na jałowym biegu jakieś 2h. dziś przed biurem jakieś 30min, nie wiem czy nie za krótko. A sądzicie że lepiej byłoby wymienic cała listwe i wtryskiwacze czy tylko wtryski wystarcza. bo planuje zainwestowac w sekwencje troche kasy do lanoska bo to co teraz mam juz mnie irytuje!!

Pozdrawiam
    Wojtek

0
  • Pomocny post
    #7 02 Paź 2014 12:01
    andrzej20001
    Poziom 42  

Sprawne wtryskiwacze i pompa w sekwencji lpg musza i tak być bo ja nagrzejesz silnik zimą do tych 30-40st?Listwa sie nie psuje :)

0
  • #8 03 Paź 2014 07:13
    wojtekjj
    Poziom 5  

a co myślicie, jeśli na 3 biegu w szczególności, szarpie autem. a jak jest na biegu jałowym i wrzuce 1 i dodam gazu to obroty tak spadają że ledwie się toczy. dopiero jak przegazuje i wcisnę gaz że wejdzie na obroty i dopiero wtedy puszcze gaz to jedzie jako tako. Czy to już czas żeby wymienić wtryski i listwę? Czy może jest jakaś inna przyczyna?

Pozdrawiam
    Wojtek

0
  • #9 03 Paź 2014 20:24
    rooter75
    Poziom 16  

Jak już są zapieczone to za późno na dodatki do paliwa stp. może myjka ultradzwiękowa by dała rade.

0
  • #10 04 Paź 2014 09:21
    gimak
    Poziom 36  

Jak wtryski są już zapieczone (zatkane), to moim zdaniem żadne dodatki tu nie pomogą, go ten dodatek nie dotrze do wtryskiwacza.
    Nie wiem czy koledze się to na coś przyda, ale u mnie dało to efekt. Miałem dwa wtryskiwacze zatkane, które wymieniłem na nowe. Końcówki starych (te od strony kolektora) pokryte były czymś podobnym do nagaru. Moczyłem wtryskiwacze w nafcie przez ok. dwa tygodnie bez żadnego efektu, no może ten nagar trochę zmiękł i bez większych trudności dał się usunąć ostrym nożem, ale wtryskiwacze nadal były niedrożne. Po usunięciu nagaru na powierzchni wtryskiwacza ukazały się cztery punkty, którymi rozpylana jest benzyna i te miejsca delikatnie potraktowałem cienką szpilką. Po tej operacji wtryskiwacze ożyły i działają do dnia dzisiejszego.

0
  • #11 04 Paź 2014 09:25
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

gimak napisał:
    Po usunięciu nagaru na powierzchni wtryskiwacza ukazały się cztery punkty, którymi rozpylana jest benzyna i te miejsca delikatnie potraktowałem cienką szpilką. Po tej operacji wtryskiwacze ożyły i działają do dnia dzisiejszego

To te twoje wtryski chyba od neolitu nie widziały benzyny w sobie?
    I w ogóle dziwi mnie że mając LPG chociaż rano nie odpala się na benzynie.

0
  • #12 04 Paź 2014 15:44
    gimak
    Poziom 36  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    To te twoje wtryski chyba od neolitu nie widziały benzyny w sobie?
    I w ogóle dziwi mnie że mając LPG chociaż rano nie odpala się na benzynie.

Nie oryginalne Toyoty, a Prins'a od razu na gazie niestety ale nie da się uruchomić. Ale benzynę na ciepłym silniku, rzeczywiście krótko widziały, bo tylko przez 0.5 sek, tak to zostało ustawione przy montażu instalacji w ASO Toyoty. Ja po tej przygodzie zwiększyłem ten czas do 10 sek.
    A tak w rzeczywistości, to myślę, że te wtryskiwacze przy pracy na gazie lekko popuszczały benzynę i od razu na powierzchni wtryskiwacza lekkie frakcje parowały, cięższe pozostawały tworząc coś ala nagar. Podobny przypadek miałem z prymusem benzynowym. Na etylinie i benzynie ekstrakcyjnej, prymus działał bezawaryjnie przez 25, a jak tylko powąchał benzynę bezołowiową, to po dwóch dniach odmówił posłuszeństwa, mało tego miałem problem z jego rozebraniem i wyczyszczeniem (wyskrobaniem) czegoś podobnego jak na tych wtryskiwaczach.

0