Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do dysku C:\

01 Paź 2014 16:34 1674 3
  • Poziom 2  
    Witam! Na początku zaznaczę, że problem wynika z mojej głupoty. System jaki posiadam to Windows 8.1 x64.
    A dokładnie: na moim PC są dwa konta pierwsze moje z uprawnieniami admina i drugie to konto gość. Chciałem, żeby gość nie miał dostępu do dysku C:\ , czyli dysku systemowego. W tym celu wszedłem w Komputer>Właściwości Dysku C>Zabezpieczenia i tam odznaczyłem dostęp do wszystkiego dla C:\Users i czegoś takiego jak: użytkownicy uwierzytelnieni. C:\Administrator zostawiłem tak jak było. I niestety, ale na moim koncie też straciłem dostęp do dysku C:\. Straciłem również dostęp do uprawnień admina na koncie na którym takie uprawnienia posiadałem.

Tu moje pytanie: Jak przywrócić uprawnienia tego dysku bez formatowania?

To czego próbowałem, ale nic nie dało.
    -Spróbowałem odzyskać uprawnienia tak jak je straciłem (czyli Komputer>Właściwości Dysku C>Zabezpieczenia), ale pisało odmowa dostępu.
    -Wejść w tryb awaryjny i zrobić to co napisałem wyżej
    -Komendy w CMD bez uprawnień admina nic nie dają, a z uprawnieniami wejść nie mogę.

Dodam, że mam dostęp do CMD jako admin poprzez naprawianie systemu (ale wtedy nie jest to C:\Windows\System32\cmd.exe tylko jest to X:\Windows\System32\cmd.exe
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Uaktywnij konto wbudowane - z poziomu cmd, o którym napisałeś w ostatnim zdaniu - i z niego "odkręć" uprawnienia.

PS
    W archiwaliach dobrychprogramów można znaleźć prezentację W. Kowasza (Docent) objaśniającą - na przykładzie XP, ale to bez znaczenia - jak wyłączyć konto administratora spod działania restrykcji.
  • Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedź, konto admina uaktywnione, ale niestety nie wiem jak jak wyłączyć konto administratora spod działania restrykcji i nie mogę znaleźć tej prezentacji o której pisałeś, aszukałem tutaj http://www.dobreprogramy.pl/Docent , czy mógłyś podać linka, byłbym bardzo wdzięczny.