Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY Z1 COMPACT - Podłączenie telefonu do wzmacniacza - proste rozwiązanie.

irondick 01 Paź 2014 19:42 11238 0
 • #1
  irondick
  Poziom 31  
  Na wstępie dodam, że w zasadzie nie wiem do którego to dać działu gdyż prawdopodobnie dotyczy to wielu modeli telefonów i sprzętu audio. Na forum nie znalazłem zadowalającego rozwiązania.
  Potrzebowałem podłączyć telefon bezpośrednio pod stacjonarny wzmacniacz. Niestety ale na zwykłym kablu mini jack -> chinch nie było sygnału wychodzącego z telefonu. Działał tylko głośnik zewnętrzny i telefon nie wykrywał podłączonego kabla. Okazało się, że aby sygnał się włączył potrzebna jest dodatkowo zworka emulująca zestaw słuchawkowy i kabel 3x chinch. Do tego celu wykorzystałem kabel od aparatu z wyjściem stereo i video. Po pomiarze oryginalnego zestawu słuchawkowego ustaliłem kolejność sygnałów jakie powinienem wykorzystać z posiadanego kabla. I tak nasunął się wniosek, że potrzebny będzie jeden rezystor 1.7k, stare pojedyncze gniazdko chinch oraz zamiana wtyczek wpinanych do wzmacniacza. Zamiast standardowej pary czerwony-biały użyłem pary żółty-biały jako sygnały audio. Czerwony został wpięty w gniazdko spięte opornikiem. Wartość rezystora ustaliłem po pomiarze oryginalnego kabla. W ten sposób nie musiałem zniszczyć kabla od aparatu. :D
  SONY Z1 COMPACT - Podłączenie telefonu do wzmacniacza - proste rozwiązanie. SONY Z1 COMPACT - Podłączenie telefonu do wzmacniacza - proste rozwiązanie.
 • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie