Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie - Amplituner THOMSON dpl660ht+Creative Sound Blaster X-Fi HD+ podlaczeni

sidziniok89 01 Paź 2014 20:15 834 6
  • #1 01 Paź 2014 20:15
    sidziniok89
    Poziom 9  

Witam

Nie wiem czy w odpowiednim temacie pisze ale najwyżej zostanie przeniesiony mój temat. Zakupiłem po pieniądzach Kino domowe/Amplituner THOMSON dpl660ht i chciałbym parę pytań zadać :)

1. Czy kareta muzyczna Creative Sound Blaster X-Fi HD będzie odpowiednia żeby podłączyć do niej amplituner ??

2. Jak dobrze podłączyć kartę muzyczna z amplitunerem czy kablem cinch ? Czy kablem cyfrowym ?? Czy cyfrowym optycznym ??

3. Dobrze zrobiłem ze zakupiłem THOMSON dpl660ht czy to był złe pomyślany zakup ??

Bo teraz mam podłączony do karty zintegrowanej i jest tylko stereo a chciałbym żeby mi wszystkie głośniki działały i był dźwięk przestrzenny.

Przeważnie słucham muzyki i czasem oglądam filmy

0 6
  • #2 01 Paź 2014 20:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

1 Karta jak każda.
    2 Łączysz optykiem.
    3 By był dźwięk wielokanałowy, to i plik musi być w tym formacie zakodowany.
    Audio, to najczęściej właśnie tylko zwykłe stereo.

0
  • #3 01 Paź 2014 20:30
    sidziniok89
    Poziom 9  

A jak mogę zrobić żeby był dźwięk wielokanałowy??

Bo jest opcja dvd/6ch. tylko w tyle są wtyki na cinch a bym musiał wtedy tylko kable przerobić. Czy ta opcja by dała co ??

0
  • #4 01 Paź 2014 21:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sidziniok89 napisał:
    A jak mogę zrobić żeby był dźwięk wielokanałowy??

Kupić, poszukać sobie odpowiednie pliki.
    Czasami pomaga, ale to tylko udawanie Dolby Prologic II.
    sidziniok89 napisał:
    Bo jest opcja dvd/6ch. tylko w tyle sa wtyki na cinch a bym musiał tylko kable przerobić ta opcja by dala co ??

Kabel optyczny, i nic przerabiać nie trzeba.

0
  • #5 02 Paź 2014 07:57
    grubs
    Poziom 32  

Podłączyć pod 6ch input też możesz żeby mieć dźwięk wielokanałowy.

0
  • #6 02 Paź 2014 17:37
    Olek II
    Moderator

sidziniok89 napisał:
    Bo teraz mam podłączony do karty zintegrowanej i jest tylko stereo a chciałbym żeby mi wszystkie głośniki działały i był dźwięk przestrzenny.

Ile jeszcze trzeba pisać, żeby dźwięk był przestrzenny, to nośnik /płyta DVD, plik mp3, lub inne źródło/, musi być w wersji przestrzennej. Nie uzyskasz dźwięku przestrzennego, jeśli dźwięk jest wyłącznie stereo, lub co gorsza mono.
    Można odpalić sprzęt w ten sposób, że będą grały wszystkie kolumny /głośniki/, ale informacja będzie ta sama. To tak, jakbyś pod jedno wyjście głośnikowe podłączył 5-6 kolumn.

0
  • #7 02 Paź 2014 19:36
    sidziniok89
    Poziom 9  

Dzięki za odp oraz wytłumaczenie i przepraszam ze przez mnie zjedliście nerwów.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo