Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik wysokotonowy kupić??

k2dd 01 Paź 2014 20:38 1188 6
  • #1 01 Paź 2014 20:38
    k2dd
    Poziom 7  

Witajcie, posiadam stereo z glosnikami Tonsil GDN 16/50/20 które całkiem niedawno wróciły z regeneracji bo oryginalne zawieszenie piankowe po latach się zniszczyło. Podłączyłem, odpaliłem wzmacniacz i pograły z 5min ( świetnie ) ale... szlag trafił jeden wysokotonowy :(

Problem mam następujący, bo nie wiem jakiej mocy są te gwizdki a nie wiem, czy nie spale zwrotnicy albo coś innego jeśli zastosuję np. jakieś 80W
    Te ważą jakieś 0,5kg i jak na takie małe są dość ciężkie - magez swoje waży

Potrzebuję takie, które mają średnicę montażową 7cm a między otworami po przekątnej 10cm.

Poniżej zamieszczam "stary" gwizdek jak i cały zestaw. Nie mogę nigdzie znaleźć takich z obudową maskującą jak ten mój bo ładnie pasuje do zestawu wg mnie.

Jaki głośnik wysokotonowy kupić?? Jaki głośnik wysokotonowy kupić?? Jaki głośnik wysokotonowy kupić?? Jaki głośnik wysokotonowy kupić??

Nie znam się na tym, a nie chciałbym po prostu zainstalować zbyt mocnych albo zbyt słabych. Te obecne przy dość sporym basie jakie generują te tonsile grały ładnie ale... jednak przydałoby się trochę więcej wysokiego tonu ( bardziej wyrazistego )

Może jakieś inne w dobrej cenie moglibyście mi polecić?

Pozdrawiam

• #2 01 Paź 2014 21:39
    marian133
    Poziom 37  

Nie dam sobie głowy uciąć, ale wydaje mi się że zwrotnica jest STX-a.
    Nie wiem jaki masz budżet na nowe wysokotonówki, ale te będą najlepszym rozwiązaniem: http://www.stx.pl/t-stx-4-1-200-8-f-a-pc.html

Można taniej, ale nie koniecznie będzie lepiej: http://www.stx.pl/t-stx-4-1-200-8-f-p-pc.html

Raczej trzeba mieć szczęście aby trafić z otworami, więc nie licz na to że jakiś głośnik się znajdzie który wejdzie idealnie.

Niestety, przy wymianie głośnika na inny trzeba przerabiać zwrotnicę.
    Jeśli jednak Tobie będzie grało na tej co jest, to tylko się cieszyć.

• #3 01 Paź 2014 21:57
    k2dd
    Poziom 7  

Dzięki za propozycje. Czy jest jakieś ryzyko że po zakupie któregoś z tych spieprzy się zwrotnica? Nie znam się jak to działa, kolumny kupiłem gotowe ale były robione dla indywidualnej osoby więc nawet nie wiem kto i jak...

A coś takiego?
    http://allegro.pl/tonsil-oryginal-gdwk-11-100-8ohm-sonata-tango150-i4647161305.html

Ten mój obecny ma dokładnie takie same wymiary i chyba zakryłby lekkie wycięcia na bokach ( od pinów na kable )

• #4 02 Paź 2014 00:18
    marian133
    Poziom 37  

k2dd napisał:
    Czy jest jakieś ryzyko że po zakupie któregoś z tych spieprzy się zwrotnica?

Nie ma takiej opcji, zwrotnicy nic się nie stanie.
    Prędzej spali się głośnik wysokotonowy z powodu złej zwrotnicy (dlatego zawsze zwrotnica powinna być projektowana do danego głośnika).
    Dlatego proponuję zakup wysokotonówek STX-a z racji mocniejszych cewek.
    Czy będzie potrzebny rezystor aby ściszyć wysokotonówkę, tego nie wiem, trzeba najpierw posłuchać.
    Tonsile sobie odpuść.

• #5 02 Paź 2014 12:25
    k2dd
    Poziom 7  

No to w sumie jest ryzyko, że jak podłączę i znowu się spali to wywalę kasę w błoto. Może wykręcę wysokotonowy i zrobię dokładniejsze zdjęcie zwrotnicy? Gdzie szukać jakiegoś oznaczenia?

Z tymi STX'ami byłby taki problem że są za małe, a wycięcia po bokach nie zamaskuję :(

Potrzebuję głośniki takich wymiarów:

Jeszcze "na styk" udałoby się wcisnąć może GDWK 10/80T.
    Dlaczego Tonsil w ogóle odpada?

• #6 02 Paź 2014 15:37
    marian133
    Poziom 37  

Zdjęcia zwrotnicy nic nie dadzą, jak również jej parametry, ponieważ (jak już pisałem) to zwrotnice się dobiera do głośników a nie odwrotnie.

k2dd napisał:
    Dlaczego Tonsil w ogóle odpada?

Ponieważ są lepsze (i mocniejsze) głośniki w tej cenie.

• #7 03 Paź 2014 18:36
    k2dd
    Poziom 7  

Ok, dzięki za wszelkie porady ;)

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME