Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV, Elemis 3711T problem z prawidłowymm odbiorem

01 Maj 2005 00:16 1239 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam 10-letniego elemisa 3711T 14 cali.
    Od dłuższego już czasu mam problem z obrazem (i dźwiękiem) przy oglądaniu programów z anteny TV. Objawia się to szczególnie przy programach z zakresu VHF. Obraz zaczyna się zniekształcać, skakać, szczególnie jeśli nadawany obraz jest bardzo jasny. Na początku te objawy były tylko po włączeniu telewizorka, po 15 minutach ustępowało. W tej chwili to właściwie nawet po "nagrzaniu" TV nadal widać b. słabo i jednocześnie dźwięk zanika, więc właściwie nie da się nic ogladać chwilami.
    Acha, nie działa mi również wejście AV (eurozłącze). Nigdyś działąło rewelacyjnie, a teraz cokolwiek podłącze to mam tylko czarny obraz.

Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły to proszę o pomoc co może być i czy da się usterkę naprawic? :)
  • Poziom 15  
    witam
    wydaje się że problem dotyczy wydolności zasilania. w momencie wyświetlania jasnego obrazu rośnie prąd kineskopu (WN ) częśc napięc niskich do zasilania innych układów pobierana jest z transformatora WN. ja zwykle w takiej sytuacji zaczynam od dokładnego odkurzenia, szczególnie części WN TV, tak żeby było widac numery elementów. i jeżeli to nie pomaga, a b.często to wystarcza, schemat i mierzymy napięcia korzystając z tego że widac już gdzie mamy mierzyc :) problem może byc po stronie wtórnej jak i pierwotnej tr. WN. na schemacie będzie wida co jest zasilane z tr. WN. pewnie napięcia do strojenia głowicy i pewnie zasilanie do fonii. i w ten sposób TV się odstraja i jest problem z dźwiękiem. co do eurozłącza to trudno bez schematu określic, czy dźwięk po euro jest prawidłowy? najpierw sprawdza się kable :)
    powodzenia.
  • Poziom 20  
    Sprawdziłbym głównie działanie układu ARW (automatycznej reg. wzocnienia)
  • Poziom 2  
    Właściwie dziś zaobserwowałem ze na UHF'ie jest tez ostatnio nie najlepiej. DZieje się na niektórych kanałach dokładnie to samo co na tych z VHF.
    Poodkurzałem w nim wewnatrz, sporo faktycznie tego kurzu było było, ale wlasciwie nic to nie zmienilo. Za to jest czystciutkiw środeczku :)
    Zdaje się ze potencjometr od ARW tez ruszyłem, ale to nic nie zmieniało właściwie. Za prosto by tak było... :)

Pragne zaznaczyc ze sygnal antenowy jest na pewno ok [spr. na innym TV], z kablówki, sami zakladali mi dodatkowe gniazdo bo korzystam również z internetu po kablówce.
    Teraz zaczynam sie zastanawiać nad nowym TV jakimś 21cali, ale kompletnie nie wiem co jest teraz w miare ok.

Proszę o dalsze wskazówki co do ew. naprawy.
    Z góry wielkie DZIEKI.
  • Poziom 35  
    Początkowe symptomy,o których napisałeś wskazują na wyschnięte elektrolity.Sprawdź poprawność napięć zasilania z przetwornicy i po trafie WN.
  • Poziom 2  
    Żadna z porad niestety nic nie dała :-(
    Czy wymiana głowicy coś da? Czy taką wymianę w ogóle sobie darowac?