Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 607 2.7 hdi - wyrzuca plyn

mundi1983 01 Paź 2014 23:06 5958 11
  • #1 01 Paź 2014 23:06
    mundi1983
    Poziom 10  

Problem jest taki ze przy dynamicznej jezdzie wywala plyn tak jakby sie woda gotowala termostat otworzylem na stale na zegarach teperatura plynu stoi w okolicach 90 stopni wetylatory sie wlaczaja a mimo to sie gotuje.Natomiast jesli odpale zimny silnik to moze pracowac i godzine na wolnych obrotach i plynu nie wyrzuci.Zastanawiam sie czy teperatura oleju ma z tym cos wspolnego bo nie wiem ktorego oleju teperatura jest pokazywana na desce rozdzielczej bo potrafi urosnac podczas jazdy do130 a nawet wiecej.

0 11
  • #2 02 Paź 2014 10:58
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Paź 2014 21:57
    gimak
    Poziom 37  

Ja w tej sytuacji zainteresowałbym się sprawdzeniem czy nie ma przedmuchu do układu chłodzenia, bo na mój nos niedoświadczony, przedstawione objawy na to wskazują.

0
  • #4 03 Paź 2014 19:15
    profesjonalista55
    Poziom 15  

Niestety, silniczek do rozbiórki. Test CO i sprawa jasna ale już zbieraj gotówkę.

-1
  • #5 12 Paź 2014 15:06
    mundi1983
    Poziom 10  

Niestety wymiana termostatu nie pomogla jestem na etapie demontarzu silnika jak cos znajde dam znać

Dodano po 48 [sekundy]:

Niestety wymiana termostatu nie pomogla jestem na etapie demontarzu silnika jak cos znajde dam znać

0
  • #6 13 Paź 2014 13:08
    zbyszek.88
    Poziom 12  

Sprawdź szczelność układu chłodniczego, czy płyn gdzieś nie ucieka, czy chłodnica cała. Miałem przypadek, że płyn z chłodnicy uciekał schodziło poniżej stanu, woda się gotowała, a że jedynym miejscem przez które mogła ujść był korek na chłodnicy to powodowało to efekt wyrzucania wody już miałem zdejmować głowicę ale najpierw zmieniłem chłodnice bo miałem dziurawą i wszystko jak ręką odjął. Jeśli wszystko szczelne to test CO i będzie wszystko jasne.

0
  • #7 16 Paź 2014 20:43
    ogi84
    Poziom 7  

Ja bym zaczął od korka zbiorniczka płynu chłodniczego

0
  • #8 13 Lis 2014 19:11
    grzeskub
    Poziom 1  

Witam. Mam ten sam problem jak mundi 1983 też w 607 2.7 hdi.
    Tez myślałem że korek ponieważ zauważyłem podwiniętą uszczelkę w korku.
    Poprawa uszczelki -2 dni miejskiej jazdy i znowu wyrzuciło ok. 0,6 l płynu.
    Założyłem nowy korek- trasa 400km i również wyrzuciło ok 0,6 l. Temperatura płynu 90 -ani stopnia więcej nawet przy dynamicznej jeździe. Po dolaniu płynu i odpowietrzeniu układu 2 dni ok. i znowu ciśnienie wyrzuca płyn korkiem.
    Przed demontażem silnika -doradźcie co jeszcze mogę sprawdzić?
    mundi 1983 - czy zlokalizowałeś usterkę po demontażu silnika?

-1
  • #9 13 Lis 2014 21:02
    Don de Leon
    Poziom 23  

Test CO2 nie drogi a w przypadku tego ustrojstwa wskazany.

0
  • #10 14 Lis 2014 04:16
    kopik211
    Poziom 2  

moim zdaniem bd to uszczelka pod glowica poniewaz jest juz ze starosci zapchaly sie dziurki w uszczelce od wody pomiedzy blokiem a glowica mialem identyczny problem w bmw 36 2.5.bo jezeli sie wyciagnie termostat to auto nie bd sie grzalo.ale termostat musi byc z takiej racji ze ze w zime w aucie nie bdz cieplego powietrza w kabienie poniewaz caly czas bd szedl obiego przez chlodnice daje nam to staly obieg a jezeli jest termostat to otwiera sie wtedy kiedy auto osagnie prawidlowa temperature wtedy woda przemieszczea sie do chlodnicy.jest jeszcze jedna opcja sprawdzic pompe wody jak pracuje

0
  • #11 10 Lut 2015 22:04
    mundi1983
    Poziom 10  

usterka naprawiona winne byly uszczelki i jazda na wodzie kamien prawie calkowicie zatkal kanaliki miedzy glowica a blokiem.Lecz to nie koniec mojej udreki peugeot po odpaleniu pracowal okolo 30 min az skonczylo sie paliwo i zdechl zlanie 30l ropy nic nie dalo kreci i nie pali na plaku lapie ma ktos jakis pomysl z ktorej strony to teraz ugryzdz

1
  • #12 12 Mar 2015 20:39
    lukiifaz
    Poziom 17  

mundi1983 napisał:
    usterka naprawiona winne byly uszczelki i jazda na wodzie kamien prawie calkowicie zatkal kanaliki miedzy glowica a blokiem.Lecz to nie koniec mojej udreki peugeot po odpaleniu pracowal okolo 30 min az skonczylo sie paliwo i zdechl zlanie 30l ropy nic nie dalo kreci i nie pali na plaku lapie ma ktos jakis pomysl z ktorej strony to teraz ugryzdz

Na plaka nie ma co go męczyć, Podłącz diagboxa i sprawdź ciśnienie na listwie.
    W baku jest elektryczna pompa paliwa która posiada sitko, sprawdź czy się nie zasyfiło.

0