Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat programy TVP 1 HD ,DISCOVERY HD itp...Klatkują

01 Paź 2014 23:20 5688 6
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie Wszystkich.
    Mieszkam w domku jednorodzinnym(Okręg Śląsk) mam zamontowaną czaszę 80cm do tego Konwerter INVERTO BLACK Pro 8 Output 40mm,DVB-S2,0,2dB.
    Do konwertera mam podłączone 5 dekoderów Cyfrowego Polsatu w tym jeden dekoder Sagem ESI-88 gdzie mam podłączone 2 przewody SAT LNB1 i LNB2 reszta dekoderów jest na jednym przewodzie SAT.
    Czyli
    2*Sagem ESI-88
    1*HD-5000
    1*Mini HD-2000
    1*HD-3000
    oraz Internet Domowy LTE Cyfrowego Polsatu
    Router Wi-Fi IDU-100 i Modem zewnętrzny ODU-100
    Po zamontowaniu internetu LTE i dołożeniu jednego więcej dekodera HD-3000 zaczęły się problemy z programami(KLATKOWANIE oraz BRAK Obrazu tylko głos) TVP1 HD i DISCOVERY HD oraz jeszcze trzy inne programy dokładnie nie pamiętam jakie ale chyba ROMANCE TV HD i coś jeszcze.
    Dodam jeszcze że konwerter INVERTO BLACK Pro został zamontowany w 2011 roku oraz cała nowa instalacja(Przewody SAT). Czasza 80 jeszcze z starego kompletu AMSTRAD SRX-200(Ale jeszcze bardzo w dobry stanie,zero korozji)
    Po sprawdzeniu sygnału na dekoderze Sagem ESI-88 do którego jest podłączony router Wi-Fi IDU-100 ,wartość sygnału 1 wynosi 58-59% a wartość sygnału 2 wynosi 61%. Dodam że przed założeniem Internetu i dołożeniem 5 dekodera HD-3000 te wartości sygnału były w granicach 63%.
    Bardzo proszę o pomoc co z tym fantem mam zrobić jest to dla mnie dokuczliwe ze względu na kiepski odbiór tych programów HD.
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 30  
    Wezwij kogoś z miernikiem niech to sprawdzi.
    Czy to wina ustawienia anteny czy zakłócenia pochodzą od internetu.
  • Poziom 8  
    Witam.
    Dzisiaj dzwoniłem do CP także w tej sprawie powiedziano mi że od nich urządzenia czyli(INTERNET)nie powodują żadnych zakłóceń w odbieraniu programów HD.
    Potem zadzwoniłem do pewnej firmy która zajmuję się montażem systemów satelitarnych powiedziano mi że czasza 80cm może być za mala na odbiór kanałów HD proponują sprawdzić,zmienić na 100cm może coś się zmieni.
    Czyli teraz nie wiem co robić kupić nową czaszę.
    Sygnał na tunerze 59-61% według CP jest OK.
    Pozdrawiam.

• Poziom 30  
    artexx27 napisał:
    Potem zadzwoniłem do pewnej firmy która zajmuję się montażem systemów satelitarnych powiedziano mi że czasza 80cm może być za mala na odbiór kanałów HD proponują

Nie dzwoń już do nich więcej jak udzielają takich porad.
    Trzeba to sprawdzić na mierniku. Możesz mieć siłę, ale przy słabych parametrach jakości.

artexx27 napisał:
    Sygnał na tunerze 59-61% według CP jest OK.

To tylko poglądowe wskazania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista Sieci, Internet
    artexx27 napisał:
    Po sprawdzeniu sygnału na dekoderze Sagem ESI-88 do którego jest podłączony router Wi-Fi IDU-100

Rozłącz to, co proponuje jako domyślne połączenie sam operator.
    Omiń router i zobacz, co to poprawi.
    artexx27 napisał:
    Potem zadzwoniłem do pewnej firmy która zajmuję się montażem systemów satelitarnych powiedziano mi że czasza 80cm może być za mala na odbiór kanałów HD proponują sprawdzić,zmienić na 100cm może coś się zmieni.

To zadzwoń jeszcze raz do tej firmy i im powiedz, że niech obierają cebulę, a nie wciskają taki kit, albo im powiedz "zapraszam, ALE jak nic z tego nie wyjdzie, to wam grosza za to nie zapłacę" -- jestem ciekaw ich odpowiedzi.
  • Poziom 8  
    witam.
    Problem został rozwiązany okazało się ze konwerter jest uszkodzony,dzisiaj został wymieniony i problem zniknął.
    Dziękuję wszystkim za dobre rady i podpowiedzi.
    Pozdrawiam.