Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer - Wyłącza mi sie laptop

02 Paź 2014 01:51 1968 22
  • Poziom 6  
    Witam mam problem z moim acer aspire e1-571g od jakiegoś czasu sam się wyłącza
    i to przeważnie przy włączaniu gier. Mam go dopiero 2 lata i sam nie wiem przez co to może być ;( prosiłbym o pomoc.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Jeżeli pracuje cały czas wentylator na pełnych obrotach,to na 99% się przegrzewa i dlatego tak się dzieję..Trzeba wyczyścić wentylatorek.
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Wrzuć program HWMonitor oraz dla porównania SpeedFan i podaj na forum temperatury. Najlepiej podaj jakie są temperatury zaraz przed wyłączeniem. Nie obciążaj na razie komputera i dopóki nie zdiagnozujesz przyczyny najlepiej w ogóle nie używaj go (wyjątek włączenia do diagnozy) bo może to sie źle dla niego skończyć.
  • Poziom 37  
    Jak wyżej, trzeba zapewne wyczyścić kanał wentylacyjny i wstawić nowy thermopad, albo pastę termoprzewodzącą.
  • Poziom 6  
    Co do wentylatora to raczej nie on bo laptop byl czyszczony , ale tak jak napisal ktos to moze ta pasta termoprzewodzaca albo termopad bo tego nigdy nie wymienialem .. zaraz podesle temperature

Dodano po 13 [minuty]:

Acer - Wyłącza mi sie laptop Acer - Wyłącza mi sie laptop
    Potrafi dojsc nawet do 60+ czy moze to byc wina pasty termoprzewodzacej a raczej to ze nie byla wymieniana ?

Dodano po 4 [minuty]:

A GPU podczas wlaczenia samej gry osiaga temp 50stopni nawet
  • Poziom 43  
    Odpac OCCT (guzik "ON") i HWmonitor jednocześnie. Po 10 minutach katowania wklej screena z HWmonitor.
    Póki co przegrzewania nie widać.
    Noxiii napisał:
    Co do wentylatora to raczej nie on bo laptop byl czyszczony

To raczej, czy nie raczej? Dmuchany sprężonym powietrzem, czy należycie wyczyszczony przez otwarcie obudowy i zdjęcie "dywanika kurzu" z grilla?
    Wklej screena z Crystal Disk Info.
    Wyłącza się, czy "zamarza"?
  • Poziom 6  
    Ja nie mam po co go katowac bo wystarczy ze wlacze gre i on sie odrazu "wylaczy calkowicie"
    a wentylator napewno jest czysty ;/ a tak jak mowilem gdy wchodze do np cs:go to gpu wzrasta do 50+ a core 0 i 1 do 60+ Acer - Wyłącza mi sie laptop
  • Poziom 43  
    Noxiii napisał:
    Ja nie mam po co go katowac bo wystarczy ze wlacze gre i on sie odrazu "wylaczy calkowicie"

To by wskazywało na usterkę karty grafiki.
    W takim razie jak mamy sprawdzić czy się nie przegrzewa?
    Odpal OCCT i sprawdź jaką maksymalną temperaturę pokaże na cpu zanim się wyłączy.
    Dysk sprawny chociaż wielokrotnie wystąpił "stress mechaniczny" / wstrząsy - parametr BF.

Dodano po 35 [sekundy]:

safbot1st napisał:
    Noxiii napisał:
    Co do wentylatora to raczej nie on bo laptop byl czyszczony

To raczej, czy nie raczej? Dmuchany sprężonym powietrzem, czy należycie wyczyszczony przez otwarcie obudowy i zdjęcie "dywanika kurzu" z grilla?
  • Poziom 6  
    [youtube]

Ogl nie wiem czy cos bd widac dlatego dodam tez zdjecie
    Acer - Wyłącza mi sie laptop [/youtube]

Jak cos zle zrobilem to prosze napisac poprawie i jeszcze raz zrobie
  • Poziom 43  
    Napisz po prostu czy był porządnie czyszczony:
    safbot1st napisał:
    Dmuchany sprężonym powietrzem, czy należycie wyczyszczony przez otwarcie obudowy i zdjęcie "dywanika kurzu" z grilla?

I wyłączył się podczas testu, czy nie?
    Cięgle nie widze przegrzewania.
    Max teperatura dla pcb Twojego procesora i53210m to 105stC. Nie zbilżył się nawet.
  • Poziom 6  
    Za jakas godzine postaram sie dodac zdjecie
  • Poziom 43  
    No to inna "bajka".
    Czyli w grę wchodzą z kolei problemy z zasilaniem.
    Na początek napisz, czy masz oryginalny zasilacz.
    Masz skąd pożyczyć zasilacz o identycznych parametrach?
    Czy jeśli dobrze rozumiem masz przylutowany zasilacz na stałe do lapka ;) ?
  • Poziom 6  
    Nie zasilacz .. wejściem gdzie wkłada się kabelek od ładowarki ; lutowany był ten mały kabelek który prowadzi moc z ładowarki do płyty głównej
  • Poziom 31  
    Ja też piszę z telefonu i nie mam problemów z poprawnym pisaniem. Popraw te wypowiedzi, bo czytać sie tego nie da.
    Czy masz włożoną tą padnietą baterię?
    Jakim zasilaczem zasilacz komputer?
  • Poziom 43  
    Noxiii napisał:
    Nie zasilacz .. wejscie gdzie wklada sie kabelek od ladowarki ; lutowany byl ten maly kabelek ktory prowadzi moc z ladowarki do plyty glownej .

Nie mam pojęcia o czym piszesz. Może jakieś foto?
  • Poziom 37  
    Chosi mu o kabel łączące gniazdo zasilające z płytą główną jak mniemam.
  • Poziom 6  
    Noxiii napisał:
    Nie zasilacz .gdzie wkłada sie kabelek od ładowarki ; lutowany był ten mały kabelek ktory prowadzi moc z ładowarki do płyty głównej .przepraszam za błędy ale pisze z telefonu jak wròcę postaram sie zrobic zdjęcie tego

Dodano po 22 [minuty]:

Acer - Wyłącza mi sie laptop
    Chodziło mi o to dokładnie ;) Początkowo przepalił mi się zawias lewy po czym jakiś czas później odpadł kabelek od gniazda zasilającego
  • Poziom 43  
    Noxiii napisał:
    przepalił mi się zawias lewy

Przepalić to się może żarówka - Tobie się uszkodził po prostu. ;)
    Noxiii napisał:
    wejściem gdzie wkłada się kabelek od ładowarki ; lutowany był ten mały kabelek który prowadzi moc z ładowarki do płyty głównej

Ładowarki to są do telefonów komórkowych. Do laptopów są zasilacze.
    safbot1st napisał:
    Na początek napisz, czy masz oryginalny zasilacz.
    Masz skąd pożyczyć zasilacz o identycznych parametrach?
  • Poziom 6  
    Wybacz ;) dla mnie to poprostu to samo
  • Poziom 43  
    Zamierzasz trochę poodpowiadać w temacie na to o co pytamy?
    Nie będę czekać i napiszę co mi "leży na wątrobie":
    Podstaw w 100% sprawny zasilacz, niech ktoś obeznany sprawdzi ci tą "robote" na foto czy nie ma tam jakiegoś zwarcia, a skoro wyłącza się po uruchomieniu gier może to być usterka układu grafiki - a z tym niewiele da się poradzić samemu - trzeba oddać do serwisu, a naprawa może trochę kosztować.
  • Poziom 6  
    Tak ; zasilacz jest w 100% działający na pewno bo był kupiony 4 dni temu .. sam nadal nie rozumiem dlaczego gdy miałem włożona baterie laptop się nie wyłączał .A nowa baterii dopiero w poniedziałek mam zamiar zamówić ale nie wiem sam czy to ma sens jak nie znam problemu
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Z jakiego powodu był kupiony nowy zasilacz i czy został kupiony zamiennik czy oryginalny?
  • Poziom 6  
    Jest to zamiennik o tych samych parametrach , kupiłem go ponieważ myślałem ze możne jest uszkodzony ale jednak to nie zasilacza wina ?