Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak rozebrać zwijacz przewodu - Odkurzacz Zelmer Jupiter 4000

02 Oct 2014 16:46 22644 9
 • Level 10  
  Witam.
  Jestem użytkownikiem odkurzacza Zelmer Jupiter 4000. Do odkurzacza nie dochodzi napięcie. Znalazłem już usterkę. Nastąpiła przerwa na przewodzie zasilającym w zwijaczu przewodu. Jak rozebrać zwijacz. Rozebrałem odkurzacz. Wyjąłem zwijacz i nie mogę go dalej rozebrać. Czy może mi ktoś pomóc. Muszę dostać się do początku przewodu zasilającego.
 • Home appliances specialist
  Daj jego fotkę, to dalej poradzimy.
 • Level 2  
  Na temat demontażu zwijacza napisano już wiele. Musisz szukać na forum. Są opisy fotki, co chcesz. Dodam tylko, że główną przyczyną odrywania się przewodów od pierścieni na elemencie nr 12 jest to, że pierścień podczas rozwijania i zwijania kabla sieciowego wykonuje niewielki ruch względem elementu 12 ( nie jest osadzony sztywno ). Wyeliminować ten feler można na dwa sposoby:
  Pierwszy - po przylutowaniu przewodu pierścień nasunąć na część 12 z użyciem kleju ( uniemożliwia późniejszy demontaż).
  Drugi - po przylutowaniu przewodu do pierścienia w odległości ok. 5 mm od niego stworzyć coś w rodzaju elementu oporowego np. poprzez przylutowanie kawałka przewodu i obcięcie go. Całość należy wcisnąć na część 12 i po bólu.
  Po tak wykonanej naprawie może zepsuć się wszystko, ale wyżej wymieniona usterka nie wystąpi już nigdy.
 • Level 11  
  jumbo111 wrote:
  ,
  Drugi - po przylutowaniu przewodu do pierścienia w odległości ok. 5 mm od niego stworzyć coś w rodzaju elementu oporowego np. poprzez przylutowanie kawałka przewodu i obcięcie go. Całość należy wcisnąć na część 12 i po bólu.
  Po tak wykonanej naprawie może zepsuć się wszystko, ale wyżej wymieniona usterka nie wystąpi już nigdy.

  @Jumbo111 Bracie jesteś WIELKI! :D

  Dziękuje za ten bardzo przydatny pomysł. :spoko:
 • Level 1  
  Jak zdjąć obudowę w zelmerze 4000 aby dostać sie do zwijacza przewodu
 • Helpful post
  Level 10  
  Demontaż: otwieramy pokrywę worka i ona ma 2 zawiasy, które należy delikatnie odchylić płaskim wkrętakiem średniej wielkości, prawy zawias w lewo naciskając żeby wyskoczył i delikatnie go pociągnąć do siebie do przodu i wysunąć z zawiasu i tak zostawić żeby go nie ułamać i następnie lewy zawias przesunąć w prawo delikatnie żeby też wysunął się z zawiasu i wtedy pociągnąć delikatnie pokrywą i wyjąć ją. W tym odkurzaczu są do demontażu 6 szt blachowkrętów pod wkrętak krzyżakowy: pod zdjętą pokrywą worka ukażą się 2 blachowkręty, które wykręcamy, następnie z tyłu odkurzacza zdejmujemy pokrywę filtra HEPA i są tam na dole 2 blachowkręty, które odkręcamy. Podnosimy tylną pokrywę szczotek i pod nią są 2 szt. blachowkrętów ostatnich. Po ich odkręceniu delikatnie podnosimy korpus górny i mamy dostęp do silnika i pozostałości. Pozdrawiam.
 • Level 2  
  Witam, mam podobny problem z jupiterem, na czerwonym przewodzie nie ma przejścia, obczytalem tematy, niby wiem co i jak ale tak naprawdę to już nadłamałem 1 z 2 zaczepów trzymających okrągłą blaszkę, wrzucę fotkę i prosiłbym aby mi ktoś jak krowie na rowie pokazał gdzie podważyć wkretakiem cześć nr12
  Aha, odpadł mi plasticzek jak na foto niżej, też nie wiem co z nim zrobić :-D
  Z góry dzięki i pozdrawiam :-)
 • Home appliances specialist
  Ogólna masakra......
  TU jest instrukcja serwisowa i.....
  To co wypadło to część nr 22 - ja to nazywam parkomat ;) jest to popychacz mikrowyłącznika za gniazdem gdzie "parkuje się" szczotkę.
  wyrwałeś blaszkę tzw labiryntu: nr 11 na rysunku zwijacza i masz to do kupienia, no chyba że potrafisz ją "wyklepać" :)
  Pierścień wyjmuje się najłatwiej wsuwając dwa szerokie wkrętaki w szczeliny pierścienia na końcu osi. Kładziemy zwijacz osią do góry. Odchylamy półokrągłą część pierścienia od osi - polega to na tym, że górną częścią płaskiej końcówki wkrętaków naciskamy na górę półokrągłej części pierścienia (tam znajduje się zaczep do osi zwijacza). Opierając wkrętaki na szpuli podciągamy pierścień do góry.
  Wyjęcie labiryntu ze szpuli zwijacza to też wyższa szkoła jazdy - ale nie będę opisywał - chleba sobie nie odbiorę tymczasem :D
  jest tu:

  Link

  I od tego trzeba było zacząć
 • Level 10  
  Dziękuję za porady. Przydały się. Temat zamykam